W powiecie

Piasecki “odstrzelony” -w MZK trzeszczy?

Piasecki “odstrzelony” -w MZK trzeszczy?

TRZESZCZY W MZK

Dziwna atmosfera panuje w Miejskim Zakładzie Komunalnym. Trudno się czegokolwiek dowiedzieć, bo jedni się boją mówić, a inni – powiązani z obecna ekipą kierująca spółką – wola milczeć i udawać, że wszystko jest normalnie. Jednak normalnie nie jest. Choćby ostatnie wydarzenie w zakładzie przetwarzania odpadów i wizyta tam policji. ale znowu o tym cicho sza. Tymczasem napływają kolejne sygnały, że w firmie nie dzieje się dobrze. Kontrahenci narzekają, że wydłużają się terminy płatności, rośnie deficyt zakładu komunikacji, a firma musi realizować pomysły władz miasta, jak miejskie rowery, które co najmniej nie są dochodowe.

Coś niepokojącego dzieje się również we władzach spółki. Wiadomo, że w sierpniu odeszła szara eminencja w firmie Mariusz Piasecki, o którym mówiono, że de facto to on kieruje spółką. Oficjalnie mówiono, że odszedł do Agencji Rozwoju Przemysłu, bo otrzymał jakieś zadanie. W lokalnym tygodniku Piasecki powiedział, że pracuje w w oddziale ARP w Machowie. Sprawdziliśmy i nie jest to prawdą. Został zatrudniony, ale w warszawskiej centrali ARP jako doradca zarządu. W czym doradza i jakie ma zadania trudno się dowiedzieć, bo albo osoba mająca udzielić informacji jest na urlopie, albo czekamy i czekamy na odpowiedź. Sądzimy, że to jakaś lipa. Jakie zadanie może mieć doradca zarządu ARP siedzący w Stalowej Woli? Wygląda to na jakąś gierkę za pieniądze podatników, bo pewnie ARP płaci Piaseckiemu jakieś wynagrodzenie. Jest to tym bardziej dziwne, że umowę z ARP Piasecki ma na trzy miesiące. Że coś trzeszczy w MZK świadczą inne fakty. wraz z odejściem Piaseckiego zwolniono z MZK jego syna i męża pani prezes Pasztaleńcowej. Czyżby ktoś wystraszył się oskarżeń, że w MZK kwitnie nepotyzm i sitwowe układy? Być może dlatego postanowiono trochę pozamiatać, a jak sprawa przyschnie, to tylnymi drzwiami wszystko znowu będzie po staremu. Niedługo zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, a zapowiada się ciekawie. MZK, a właściwie Piaseki wszedł w ostry konflikt z konkurencyjną spółką. Gra idzie o rynek odpadów komunalnych, bo zakładowi w Stalowej Woli dramatycznie ich brakuje, co może skutkować nie spełnieniem kryteriów i koniecznością zwrotu ogromnego, unijnego dofinansowania. Taka sytuacja oznaczałaby dla MZK bankructwo. Mówi się, że ta walka spowoduje kilka procesów sądowych. Coś jest na rzeczy, bo na pewno jeden już się szykuje. Smaczku sprawie dodaje fakt, że Piasecki po pierwszym odejściu z MZK współpracował ze wspomnianą konkurencyjną spółką i to ponoć w zakresie w jakim zabraniał mu na to kodeks spółek handlowych. Jeżeli by się to potwierdziło, to konkurencja miałaby na niego niezłego haka.

Będziemy nadal dociekać jaką to “misję” w ARP ma do wypełnienia pan Piasecki i jak dalej rozwijać się będzie sytuacja w MZK.                                             Grzegorz Poniedzielski

 

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. Wolf

  28 września 2017 at 19:30

  To się pozbyli gościa co front zmienia jak chorągiewki na wietrze.

 2. mila

  28 września 2017 at 21:44

  Ja chcę się zatrzymać na chwilkę nad wygłaszaniem peanów przez p. Nadbereżnego na cześć połączenia wszystkich spółek w jeden konglomerat i to miało gwarantować sukces. Panie Nadbereżny gdzie ten sukces pan widzi? A przecież to nie godne, żeby pracownicy z 20 letnim i dłuższym stażem pracy w firmie miejskiej zarabiali niespełna 2 tys/m-c gdzie prezes zgarnia w ciągu roku 350 tys złotych co daje miesięcznie ok 29 tys.!Pan Piasecki to przedsiębiorca, cały czas jest właścicielem sklepu z obuwiem. W pisie potrafią kręcić lody. Widzimy dokładnie.

 3. Igor44

  29 września 2017 at 08:40

  A może była to frakcja Franciszka co się na wybory szykuje i trzeba było gościa odpalić.Lub co bardziej prawdopodobne opalony za wynajęcie przywilej agencji detektywistycznej w celu walczenia z konkurencją.

 4. sezerp

  29 września 2017 at 21:14

  A co z aferą śmieciową w Strzyżowie koło Hrubieszowa? Czy tam też interesy miał stalowowolski MZK?

 5. moni

  4 października 2017 at 21:44

  i tak nikt z tym nic nie zrobi, sprawa przycichnie…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

received_10211351229239296

Kto na emeryturę związkową trafi?

stw24.pl20 stycznia 2018
remet

Szukasz pracy? Zapoznaj się z ofertą REMET S.A.

stw24.pl19 stycznia 2018
paragraf

Skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych

stw24.pl16 stycznia 2018
pup

W ciągu pięciu lat ubyło 4 tys. bezrobotnych

stw24.pl11 stycznia 2018
ewa

Zaginęła Ewa Błażejczak z Nowej Dęby

stw24.pl3 stycznia 2018
radomysl dw

Porządkują pasy dróg wojewódzkich

stw24.pl2 stycznia 2018
glowne

Wyjątkowe jasełka w Kochanach

stw24.pl22 grudnia 2017
most

Otwarto most na Łęgu w Przyszowie

stw24.pl20 grudnia 2017
telefon

Dyrektorzy na telefon?

stw24.pl16 grudnia 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl