W Stalowej Woli

Pierogi, hołubce i kuchenna chemia

Pierogi, hołubce i kuchenna chemia

To będzie niedziela (21 bm.) nie tylko dla pochłaniaczy pierogów, choć ci nie powinni zjadać sutego świątecznego obiadu. Będą mieli okazję zaostrzenia apetytu zaraz po południu. Pod Miejski Dom Kultury winni też się wybrać fani folkloru i mody. Ciekawscy – nie tylko najmłodsi – przekonają się, do czego przydaje się chemia i fizyka w kuchni. Wszystko w ramach II Lasowiackiego Festiwalu Pierogów.

Ubiegłoroczny się udał i organizatorzy postanowili iść za ciosem. Na długo przed rozesłali zaproszenia do okolicznych kół gospodyń, restauratorów i kulinarnych przedsiębiorców, którym marzy się „Złota Misa”. To główne trofeum pierogowego konkursu. Już zazdrościmy, albo współczujemy jurorom, którzy pierogów najedzą się do syta, bo kulinarne szranki stanie wielu speców od lepienia najsmaczniejszego z dań. Podobno ruskie mają być w roli głównej, gdyż Festiwal odbędzie się w wigilię rocznicy pewnego manifestu. Może i tak, ale przypominamy, że trwa sezon na jagody. A pierogi z kaszą, z mięsem i kapustą, z… Oj długo by wymieniać. Trzeba przyjść i spróbować. I nie ominąć stoiska LiuGong, bo firma od spychaczy i ładowarek tym razem będzie oferować chińskie, ale pierożki LiuGong Li.

Część kulinarna większej reklamy nie potrzebuje. Przenieśmy się więc na festiwalową scenę, bo na deskach też będzie interesująco. W roli głównej wystąpi Polska Grupa Taneczna „Piast” z Las Vegas. W Rzeszowie trwa Festiwal Zespołów Polonijnych i „Piast” nie mógł nie wpaść do Stalowej Woli, gdyż niektórzy dowodzą, że amerykańskie Las wzięło się od LASowiaków. Stalowowolscy „Lasowiacy” też wystąpią i to chyba we wszystkich odsłonach. Do tego kilka zespołów muzycznych, a na finał zagrają „Czarne Lwy z Przedmieścia”. Przed kapelą z Przedmieścia będzie jeszcze pokaz mody codziennej i wieczorowej z regionalnym, czytaj lasowiackim, charakterem.

Festiwal będzie też miał naukową odsłonę. Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która wespół z MDK prowadzi Dziecięcy Uniwersytet Techniczny, przygotowała kolejną „Naukową niedzielę”. Tym razem duzi i mali naukowcy przylepią się do Festiwalu Pierogów i zaprezentują „Chemiczno-fizyczny miszmasz”. Daniem głównym będą żelki. Warto przy tym spojrzeć na plakat, by się dobrze do doświadczeń przygotować, czyli zaopatrzyć w to i owo.

Początek nie tylko pierogowego szaleństwa o godz. 15. Wszystko obok MDK.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl