Pierwsze koty za płoty

Oby tak dalej. Stal Stalowa Wola podejmowała u siebie, czyli w Boguchwale, Błękitnych Stargard i zgodnie z oczekiwaniami wygrała. Wynik niby pokazuje, kto przeważał, ale kibicom na IzoArenie jednak serca zamierały, kiedy z prowadzenia 2:0 zrobiło się 2:2. Na szczęście końcówka należała już do zielono-czarnych. Początek zresztą też.

Mecz wyglądał dokładnie tak, jak go zapowiadał trener Wojciech Fabianowski. Bez respektu dla przeciwnika i bez kalkulacji. Tak jak kibice lubią. To zaskoczyło przyjezdnych z Pomorza Zachodniego, którzy jeszcze nie przetarli oczu po zimie. Pierwsza bramka Andrzeja Trubehy padła po podaniu Michała Trąbki. Druga to była klasyka „do szatni”. Gościom przerwę popsuł Szymon Jarosz, który po wojażach zrozumiał, że w zielono-czarnych barwach gra mu się najlepiej. Po przerwie podopieczni Fabianowskiego usiedli na laurach i nie mogli sobie poradzić z długimi podaniami Błękitnych. Najpierw Łukasza Konefała pokonał Adrian Kwiatkowski (57 min.), a 12 minut później Krystian Sanocki. 2:2 i pot zaczął ściekać kibicom po plecach. Wiarę w zwycięstwo przywrócił kapitalnym strzałem Michał Trąbka, a gości na 10 min. przed końcem dobił Piotr Mroziński.

Pomeczowe wypowiedzi zawodników i trenera były jednakie: Mecz dobrze się la nas zaczął, a po przerwie zlekceważyliśmy przeciwnika. Przeciwnika zlekceważyli Siarkowcy aplikując sześć goli i nie zdobywając w Katowicach ani jednego. Nas interesowały wyniki z góry tabeli. Olimpia Grudziądz zbyt łatwo wygrała w Częstochowie (0:4), Elana wymęczyła zwycięstwo w Rybniku (0:1), Radomiak niespodziewanie przegrał w Elblągu ułatwiając Widzewowi drogę do awansu, a Bełchatów wygrał 1:0 u siebie z Ruchem i potwierdził, że też będzie brany pod uwagę w końcówce sezonu. Zaskoczyło nas to, że Znicz nie podjął walki z Pogonią i przegrał dwoma golami. Ten wynik jest bardzo interesujący dla „Stalówki”, bo w następnej kolejce Fabianowski i jego ekipa grają właśnie w Siedlcach. Czyżby Pogoń kłopoty z kasą ma już za sobą i wzięła się do gry?

STAL STALOWA WOLA – BŁĘKITNI STARGARD 4:2 (2:0)

Bramki: Trubeha (11), Jarosz (45), Trąbka (78), Mroziński (79) – Kwiatkowski (57), sanocki (69).

STAL: Konefał – Waszkiewicz, Jarosz, Janiszewski, Sobotka – Mistrzyk (74. Dziubiński), Pietras, Mroziński, Jopek (86. Stępniowski), Trąbka (83. Dadok) – Trubeha (74. Łętocha).