W Stalowej Woli

Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo – ruszają zapisy

Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo – ruszają zapisy

Trasa o długości prawie 60 km, piknik, konkursy i mnóstwo atrakcyjnych nagród do wygrania – to wszystko czeka na uczestników Podkarpackiego Rajdu Rowerowego Green Velo. Zapraszamy do udziału – już 10 czerwca 2018 roku.

Dla tych, którzy z tęsknotą czekali na kolejną edycję Powiatowego Rodzinnego Rajdu Rowerowego mamy złą wiadomość – w tym roku impreza nie odbędzie się. Ale jest też bardzo dobra wiadomość: zamiast tego, Powiat Stalowowolski zorganizuje właśnie Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo. – Ta sama świetna atmosfera, ten sam sprawdzony organizator – czyli Powiat Stalowowolski, zmienia się jedynie skala i ranga wydarzenia. Poprzednie edycje naszego rajdu zostały dostrzeżone i docenione przez samorząd Województwa Podkarpackiego i dzięki jego wsparciu, w tym roku zamierzamy zorganizować równie fantastyczną, tyle że jeszcze większą imprezę, bo aż dla 250 osób – zapowiada starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Czy znajdzie się aż tylu chętnych? – Jestem przekonany, że tak. Sam uczestniczyłem w każdej z dotychczasowych edycji naszego rajdu i każdego roku słyszałem od innych rowerzystów to samo – że czekali na tę imprezę z niecierpliwością. Bardzo na cieszy tak duża popularność tego przedsięwzięcia, a jednocześnie motywuje do pracy nad kolejnymi edycjami rajdu. Mogę obiecać, że tak jak w poprzednich latach, wszyscy uczestnicy będą się doskonale bawili – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Zmieniła się więc nazwa rajdu, ale nie zmieniają się jego cechy charakterystyczne: po pierwsze – ta impreza to nie wyścig, tylko rajd typowo turystyczny, co oznacza że przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym. No i jak zwykle, przygotowaliśmy całe mnóstwo atrakcji dla uczestników. – Podobnie jak w roku ubiegłym, podczas rajdu zorganizujemy dłuższy postój połączony z piknikiem na terenie Diecezjalnego Ośrodka Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM w Radomyślu nad Sanem. Będzie można odpocząć, coś zjeść, a także wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”. Jak zwykle, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody – mówi wicestarosta Mariusz Sołtys.

Jeśli chodzi o trasę rajdu, to będzie ona… identyczna jak w roku ubiegłym, czyli będzie miała następujący przebieg: Stalowa Wola – Pysznica – Ruda Jastkowska – Lipowiec – Rzeczyca Długa – Rzeczyca Okrągła – Kępa Rzeczycka – Wola Rzeczycka – Żabno – Radomyśl nad Sanem – Dzierdziówka – Zbydniów – Kotowa Wola – Stalowa Wola. – W ubiegłym roku uczestnicy bardzo ją chwalili, ponieważ była ciekawa, dość zróżnicowana i przecinała kilka gmin naszego powiatu. Dodatkowo spory jej odcinek przebiega po Wschodnim Szlaku Rowerowym „Green Velo”, a nasza impreza została objęta patronatem „Green Velo” i relację z niej będzie można zobaczyć na stronie internetowej Wschodniego Szlaku Rowerowego. Przejedziemy również spory odcinek po Pieszo-Rowerowej Ścieżce Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa Rozwadów, która już wkrótce zostanie przedłużona – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację rajdu.

Trasa będzie więc malownicza, ale również i wymagająca. Zarówno ze względu na dystans liczący prawie 60 km, ale też dość długi leśny i wyboisty odcinek do pokonania. Właśnie ze względu na niego organizatorzy zalecają podróżowanie rowerami trekkingowymi, crossowymi bądź MTB. Przejazd typowym rowerem miejskim z wąskimi i gładkimi oponami może okazać się trudny i uciążliwy. – Prosimy mieć to na uwadze. Dla nas, jako organizatorów, najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników rajdu. Dlatego zgodnie z regulaminem imprezy, wszyscy jej uczestnicy będą musieli mieć na głowach kaski rowerowe. Dodatkowo w przypadku niepełnoletnich rowerzystów, do udziału w rajdzie dopuścimy tylko tych, którzy posiadają karty rowerowe i okażą je podczas zapisów, a w imprezie wezmą udział pod opieką dorosłych osób. Owszem, nasz rajd ma charakter rekreacyjny, ale ze względu na długi dystans, wiąże się jednak ze sporym wysiłkiem, zwłaszcza dla dzieci jak i osób starszych. Dlatego prosimy o zapisywanie się tylko te osoby, które rzeczywiście czują się na siłach, żeby tę trasę pokonać – mówi Tomasz Wosk.

Tradycyjnie już, start imprezy nastąpi z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 8:30, a start przewidziany jest na godzinę 9:00.

Głównym organizatorem „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego Green Velo” jest Powiat Stalowowolski, a współorganizatorem jest Województwo Podkarpackie. Marszałek Województwa Podkarpackiego objął również honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Sponsorami rajdu są natomiast: Ford MH Motors Stalowa Wola, Restauracja McDonald’s Stalowa Wola, Superior Industries, Thoni Alutec, Wtór-Steel Sp. z o.o., a także Nadleśnictwo Rozwadów.

Partnerami wspierającymi powiat w organizacji rajdu, są: Województwo Podkarpackie, Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”, jednostka OSP w Stalowej Woli, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stalowej Woli, Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM w Radomyślu nad Sanem, a także stalowowolski Serwis Rowerowy Cykloświat, który podobnie jak w roku ubiegłym – będzie zapewniał wsparcie techniczne uczestnikom rajdu.

Regulamin „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego” można znaleźć na www.stalowowolski.pl.

- Zapisy uczestników będą prowadzone w dniach od 4 czerwca 2018 r. do 8 czerwca 2018 r., lub do wyczerpania miejsc, w Starostwie Powiatowym – pokój nr 114. Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń. – Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. Z poprzednich edycji mamy doświadczenie, że wiele osób zgłaszających się telefonicznie, nie pojawiało się później na rajdzie, blokując tym samym udział innym chętnym rowerzystom. A te osoby, które przyszły zapisać się osobiście, w 99 procentach zawsze pojawiały się później na starcie – tłumaczy Tomasz Wosk.

Plakat PRRGV

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019
pks

Pół miliona złotych wrzucili w PKS

stw24.pl14 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl