W Stalowej Woli

Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo – ruszają zapisy

Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo – ruszają zapisy

Trasa o długości prawie 60 km, piknik, konkursy i mnóstwo atrakcyjnych nagród do wygrania – to wszystko czeka na uczestników Podkarpackiego Rajdu Rowerowego Green Velo. Zapraszamy do udziału – już 10 czerwca 2018 roku.

Dla tych, którzy z tęsknotą czekali na kolejną edycję Powiatowego Rodzinnego Rajdu Rowerowego mamy złą wiadomość – w tym roku impreza nie odbędzie się. Ale jest też bardzo dobra wiadomość: zamiast tego, Powiat Stalowowolski zorganizuje właśnie Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo. – Ta sama świetna atmosfera, ten sam sprawdzony organizator – czyli Powiat Stalowowolski, zmienia się jedynie skala i ranga wydarzenia. Poprzednie edycje naszego rajdu zostały dostrzeżone i docenione przez samorząd Województwa Podkarpackiego i dzięki jego wsparciu, w tym roku zamierzamy zorganizować równie fantastyczną, tyle że jeszcze większą imprezę, bo aż dla 250 osób – zapowiada starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Czy znajdzie się aż tylu chętnych? – Jestem przekonany, że tak. Sam uczestniczyłem w każdej z dotychczasowych edycji naszego rajdu i każdego roku słyszałem od innych rowerzystów to samo – że czekali na tę imprezę z niecierpliwością. Bardzo na cieszy tak duża popularność tego przedsięwzięcia, a jednocześnie motywuje do pracy nad kolejnymi edycjami rajdu. Mogę obiecać, że tak jak w poprzednich latach, wszyscy uczestnicy będą się doskonale bawili – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Zmieniła się więc nazwa rajdu, ale nie zmieniają się jego cechy charakterystyczne: po pierwsze – ta impreza to nie wyścig, tylko rajd typowo turystyczny, co oznacza że przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym. No i jak zwykle, przygotowaliśmy całe mnóstwo atrakcji dla uczestników. – Podobnie jak w roku ubiegłym, podczas rajdu zorganizujemy dłuższy postój połączony z piknikiem na terenie Diecezjalnego Ośrodka Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM w Radomyślu nad Sanem. Będzie można odpocząć, coś zjeść, a także wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”. Jak zwykle, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody – mówi wicestarosta Mariusz Sołtys.

Jeśli chodzi o trasę rajdu, to będzie ona… identyczna jak w roku ubiegłym, czyli będzie miała następujący przebieg: Stalowa Wola – Pysznica – Ruda Jastkowska – Lipowiec – Rzeczyca Długa – Rzeczyca Okrągła – Kępa Rzeczycka – Wola Rzeczycka – Żabno – Radomyśl nad Sanem – Dzierdziówka – Zbydniów – Kotowa Wola – Stalowa Wola. – W ubiegłym roku uczestnicy bardzo ją chwalili, ponieważ była ciekawa, dość zróżnicowana i przecinała kilka gmin naszego powiatu. Dodatkowo spory jej odcinek przebiega po Wschodnim Szlaku Rowerowym „Green Velo”, a nasza impreza została objęta patronatem „Green Velo” i relację z niej będzie można zobaczyć na stronie internetowej Wschodniego Szlaku Rowerowego. Przejedziemy również spory odcinek po Pieszo-Rowerowej Ścieżce Edukacji Przyrodniczej Nadleśnictwa Rozwadów, która już wkrótce zostanie przedłużona – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację rajdu.

Trasa będzie więc malownicza, ale również i wymagająca. Zarówno ze względu na dystans liczący prawie 60 km, ale też dość długi leśny i wyboisty odcinek do pokonania. Właśnie ze względu na niego organizatorzy zalecają podróżowanie rowerami trekkingowymi, crossowymi bądź MTB. Przejazd typowym rowerem miejskim z wąskimi i gładkimi oponami może okazać się trudny i uciążliwy. – Prosimy mieć to na uwadze. Dla nas, jako organizatorów, najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników rajdu. Dlatego zgodnie z regulaminem imprezy, wszyscy jej uczestnicy będą musieli mieć na głowach kaski rowerowe. Dodatkowo w przypadku niepełnoletnich rowerzystów, do udziału w rajdzie dopuścimy tylko tych, którzy posiadają karty rowerowe i okażą je podczas zapisów, a w imprezie wezmą udział pod opieką dorosłych osób. Owszem, nasz rajd ma charakter rekreacyjny, ale ze względu na długi dystans, wiąże się jednak ze sporym wysiłkiem, zwłaszcza dla dzieci jak i osób starszych. Dlatego prosimy o zapisywanie się tylko te osoby, które rzeczywiście czują się na siłach, żeby tę trasę pokonać – mówi Tomasz Wosk.

Tradycyjnie już, start imprezy nastąpi z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 8:30, a start przewidziany jest na godzinę 9:00.

Głównym organizatorem „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego Green Velo” jest Powiat Stalowowolski, a współorganizatorem jest Województwo Podkarpackie. Marszałek Województwa Podkarpackiego objął również honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Sponsorami rajdu są natomiast: Ford MH Motors Stalowa Wola, Restauracja McDonald’s Stalowa Wola, Superior Industries, Thoni Alutec, Wtór-Steel Sp. z o.o., a także Nadleśnictwo Rozwadów.

Partnerami wspierającymi powiat w organizacji rajdu, są: Województwo Podkarpackie, Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”, jednostka OSP w Stalowej Woli, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stalowej Woli, Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM w Radomyślu nad Sanem, a także stalowowolski Serwis Rowerowy Cykloświat, który podobnie jak w roku ubiegłym – będzie zapewniał wsparcie techniczne uczestnikom rajdu.

Regulamin „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego” można znaleźć na www.stalowowolski.pl.

- Zapisy uczestników będą prowadzone w dniach od 4 czerwca 2018 r. do 8 czerwca 2018 r., lub do wyczerpania miejsc, w Starostwie Powiatowym – pokój nr 114. Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń. – Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. Z poprzednich edycji mamy doświadczenie, że wiele osób zgłaszających się telefonicznie, nie pojawiało się później na rajdzie, blokując tym samym udział innym chętnym rowerzystom. A te osoby, które przyszły zapisać się osobiście, w 99 procentach zawsze pojawiały się później na starcie – tłumaczy Tomasz Wosk.

Plakat PRRGV

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

szlęzak-1000x600 (1)s12

Koniec batalii o Komisję Rewizyjną sejmiku

stw24.pl25 marca 2019
sagatowska-główne-foto-1000x600-1000x600

Sagatowska zamyka listę Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu

stw24.pl25 marca 2019
butryn renata

Renata Butryn “szóstką” Koalicji Europejskiej

stw24.pl25 marca 2019
Łukaszewicz plakat

Olgierd Łukaszewicz przyjedzie do Stalowej Woli

stw24.pl25 marca 2019
policja4

Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty

stw24.pl25 marca 2019
53769971_2355341314696352_7581806373495635968_n

Prawdziwe raty 0% w TIP-TOP

stw24.pl25 marca 2019
TE 7-C

Największa wypożyczalnia sprzętu budowlanego Ramirent od kwietnia w Stalowej Woli

stw24.pl22 marca 2019
rowery

Rowery miejskie przed świętami

stw24.pl22 marca 2019
_DSC1511

Na Okulickiego zderzyły sie dwa auta

stw24.pl22 marca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl