W Stalowej Woli

Podopiecznych jest wielu, a pomoc jest stale potrzebna

Podopiecznych jest wielu, a pomoc jest stale potrzebna

Cały czas trwa zbiórka nakrętek prowadzona przez stowarzyszenie Dobro Powraca ze Stalowej Woli. Organizacja ta stale pomaga potrzebującym z naszego regionu.

- Tych podopiecznych mamy wielu. Obecnie dla kilku chłopów zbieramy nakrętki. Jest pani Renata chora na stwardnienie rozsiane, Alicja Czajkowska – Chmielewska zmagająca się z nowotworem , mała Natalka chora na białaczkę i wielu innych – mówi Konrad Mężyński, prezes Dobra Powraca.
Cały czas zgłaszają się do stowarzyszenia osoby, które potrzebują pomocy czy to związku z chorobą, czy też z innymi potrzebami materialnym. Choć tych jest teraz mniej, gdyż sytuację rodzin poprawił rządowy program Rodzina 500 +.

Jak zaznacza Konrad Mężyńśki, stowarzyszenie nie ma fizycznych możliwości, by pomóc wszystkim zgłaszającym się do niego.  Gdy był jeden podopieczny, to całe stowarzyszenie się angażowało w pomoc. Dlatego, jeśli rodzina deklaruje również pomoc, to wtedy się włącza. A zaangażowanie rodziny, przyjaciół, znajomych w pomoc chorej osobie, to jest połowa sukcesu.

W tym roku Dobro Powraca swoja działalność chce ukierunkować na nieco inne tory. – Chcę pokazać jak można pracować nad rozwojem osobistym, pewnością siebie nad  świadomością naszych podopiecznych, to jaki mają wpływ na swoją chorobę, na swój stan zdrowia. Pojawi się też  hasło jak kultura błędu  Takie spotkania będziemy prowadzić w szkołach, a także na spotkaniach z seniorami – mówi Konrad Mężyński.

Jeśli ktoś chce wspomóc podopiecznym stowarzyszenia może przynosić nakrętki do budynku Metalowca (III p. ) przy ul. 1 Sierpnia, lub też wpłacić pieniądze na konto, można dopisać konkretnego podopiecznego. Na stronie internetowej stowarzyszenia można przeczytać o podopiecznych, są tam też ogłoszenia o aktualnie potrzebnej konkretnej pomocy.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018
as

“Gramy i Pomagamy” w Zbydniowie

stw24.pl12 grudnia 2018
ORSAY Connect w VIVO Stalowa Wola2

Pierwszy w Europie ORSAY Connect otwarty w VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl12 grudnia 2018
asdf

Teatr i św. Mikołaj w Woli Rzeczyckiej

stw24.pl12 grudnia 2018
wifi4ue

Hotspoty WiFi niebawem w gminie Bojanów

stw24.pl12 grudnia 2018
prezenty ciemierzyńce (2)

Polski Mikołaj na Kresach

stw24.pl11 grudnia 2018
DSC_0059

Film o Pysznicy został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Zabytkomania

stw24.pl11 grudnia 2018
P3080349

Miejska Biblioteka Publiczna obchodziła 80. urodziny

stw24.pl11 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl