W Stalowej Woli

Podsumowanie projektu „Kuźnia bibliolubnych

Podsumowanie projektu „Kuźnia bibliolubnych

Podsumowanie projektu „Kuźnia bibliolubnych” jakie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli rozpoczęło się spotkaniem z dziennikarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży Jakubem Skworzem. Pisarz, przedstawił dzieciom z PSP nr 3, PSP nr 7, PSP nr 12 ciekawą historię Adama Mickiewicza oraz zachęcał młodych czytelników do odpowiedzi na pytanie – Czego można nauczyć się od wieszcza 220 lat po jego narodzinach?

- Książka „Adaś Mickiewicz. Łobuz i Mistrz” nie jest do końca o wielkim poecie, którym oczywiście był, i o którym wszyscy często powtarzają. Jest to historia o poszukiwaniu własnej pasji, czyli tego w jaki sposób Mickiewicz odkrył chęć pisania, a odkrył w bardzo trudnym momencie. W Nowogródku wybuchł pożar. Jego ojciec znalazł się w sytuacji zagrożenia życia, brat był w stanie pomóc, a on nie potrafił zareagować. Wówczas, żeby sobie z tym uczuciem poradzić napisał pierwszy wiersz właśnie o pożarze. Dzisiaj chciałbym dzieciakom przekazać, że pasja, rzeczy, które lubią robić mogą pozwolić im radzić sobie z trudnymi uczuciami w dorosłym życiu. Ta książka to z jednej strony fantastyczna otoczka, z drugiej informacje i inspiracja, które można wykorzystać do działania – mówił Jakub Skworz.

Rozstrzygnięto również konkurs literacko – plastyczny „Piszę do Ciebie list…”, w którym wzięły udział dwie klasy V z PSP nr 3 i PSP nr 7. Zadaniem uczestników konkursu było odręczne napisanie listu do bohatera literackiego i ozdobienie papeterii, po uprzednich warsztatach pisania listów. Komisja konkursowa Beata Sudoł – Kochan, polonista, członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, Alicja Wojdyło, członek Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, Beata Życzyńska, kierownik Działu Promocji MBP wyłoniła laureatów: I miejsce – Oliwia Chara z PSP nr 7, II miejsce – Olga Mateuszczyk z PSP nr 3, III miejsce – Karol Bruliński z PSP nr 3, III miejsce – Weronika Chromińska z PSP nr 3, Wyróżnienie – Zuzanna Iskra z PSP nr 3, Wyróżnienie – Alicja Strzałkowska z PSP nr 3. Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu, otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez MBP w ramach projektu. Nagrody wręczyły Ewa Biały, dyrektor MBP oraz Krystyna Wojniak, inspektor ds. kultury UM w Stalowej Woli.

Atrakcją dla przedszkolaków z Przedszkola nr 9 i 10, był teatrzyk Zielony Melonik ze spektaklem „Gdzie jest Stasio?”, w którym zabawki Stasia – Lalka i Pajacyk, próbowały oderwać chłopca od komputera, zastawiając wraz z dziećmi pułapkę na niegrzecznego Piksela. Ponadto, dzieci doskonale bawiły się na balu przebierańców, uczestniczyły w pokazie eksperymentów Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak, m.in. wybuchy wulkanu, tęcza w mleku czy balonowe szaszłyki oraz wzięły udział w sesji zdjęciowej z fotobudką Balonowej Fotki. Uczestnicy imprezy mogli charakteryzować się na różne postaci i otrzymać zabawne zdjęcie. Podsumowaniu projektu towarzyszyła wystawa prac dzieci, biorących udział w projekcie od lipca do października. Są to m.in. zdjęcia dzieci w strojach bohaterów fantastycznych, ciekawie ozdobione torby z tkaniny na książki, arkusze papieru czerpanego, lapbooki „Mój zwierzak”, listy do bohaterów literackich. Wystawa będzie dostępna w Bibliotece Głównej do 7 listopada.

Przypominamy również, że w ramach projektu MBP zorganizowała wycieczkę do drukarni, spotkanie autorskie z Michałem Zawadką, Wojciechem Cesarzem, warsztaty kaligrafii i druku, amatorskie studio nagrań, którego efektem był audiobook z wierszami klasyków literatury polskiej dla dzieci oraz filmik promujący audiobooki.

Projekt „Kuźnia bibliolubnych” został dofinansowany ze środków MKiDN, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Celem projektu była promocja i upowszechnianie czytelnictwa, poprzez działania animacyjne w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2018. Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl