W Stalowej Woli

Podsumowanie roku działalności Zarządu HSW.SA

Podsumowanie roku działalności Zarządu HSW.SA

Bernard Cichocki, prezes Huty Stalowa Wola wraz z Pawłem Majewskim – wiceprezesem podsumowali rok działalności Zarządu.

Jak sami twierdzą, to rok ciężkiej pracy, w którym niewątpliwie na uwagę zasługuje największy kontrakt w historii polskiej zbrojeniówki, skierowany do polskiego przemysłu. Mowa tutaj o kontrakcie „Regina”. Nowy Zarząd HSW przekonał zleceniodawcę, czyli MON, że HSW zrealizuje warunki tego ogromnego i wymagającego kontraktu.

- 30 czerwca br. pierwszy moduł RAKA został przekazany dla wojska zgodnie z terminem. Zarząd pozyskał 7,7 mln zł na modernizację linii technologicznej i przeprowadził negocjacje, które pozwoliły urentownić kontrakt na RAKA – podkreśla prezes Cichocki.

Ponadto, Zarząd  wspomniał o programach modernizacji technicznej polskiej armii, w których Huta bierze udział: m. in. o programie WISŁA, który dotyczy wyrzutni rakietowych oraz projekcie KRYL na lekką armato-haubicę 155 mm na podwoziu kołowym. HSW uczestniczy również w programach budowy nowego uzbrojenia dla polskiej armii. Mowa tutaj o systemie HOMAR  dot. wyrzutni rakietowych, a także o nowym projekcie BORSUK – pływający bojowy wóz piechoty, dla którego wznowiono finansowanie. Nowy Bojowy, Pływający Wóz Piechoty jest finansowany w ramach środków pozyskanych z NCBiR.

Jeżeli chodzi o sytuację finansową Spółki, jak twierdzi prezes Cichocki, można mówić o jej postępującej poprawie. – Przez cały rok zarząd skupiał się na zmniejszaniu wielkości strat jakie miał zakład – dodaje.

- W roku 2016 spółka przewidywała aż 65 mln zł straty, plan naprawczy, doprowadził do jej ograniczenia do poziomu 49 mln zł. Budżet na rok 2017 planowany jest jeszcze ze stratą 25 mln zł. Możemy więc myśleć o znacznym ograniczeniu strat i na pewno będą one niższe niż planowano w budżecie. Ponadto, w 2016 r. osiągnęliśmy przychód na poziomie 367 mln zł – mówi prezes HSW.

Kolejne działania przedstawione w podsumowaniu prezesa to nowe rozwiązania w zakresie zarządzania, rozliczania z efektów pracy, obowiązywania procedur i jakości dokumentacji pracowniczej.

- Nie planujemy zwolnień, ale potrzebujemy osób mających dobre pomysły. Spółka musi postawić na produkcję w przyszłości sprzętu zaawansowanego technologicznie. Mamy ponad 40 % osób zatrudnionych z wykształceniem podstawowym. Przeprowadziliśmy cykl szkoleń specjalistycznych i menadżerskich – stwierdza prezes HSW.

Od momentu zmiany Zarządu Huta zatrudniła 60 osób, 70 zostało zwolnionych, natomiast w okresie wypowiedzenia jest 18 osób. W sumie 88 osób opuści firmę w ciągu ostatniego roku. Spore zmiany szykują się także w wynagrodzeniu. W lipcu 2016 r. średnia pensja wynosiła 4499 zł, a już w lipcu – 5487 zł. To nie koniec podwyżek, albowiem od tego miesiąca na każdego pracownika przypadnie o 300 zł więcej.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

glowne

Ekonomik odebrał nagrody z rąk Marszałka Sejmu

stw24.pl14 grudnia 2017
huta

Huta Stalowa Wola S.A. otrzymała nagrodę „Biznes Klasa 2017”

stw24.pl13 grudnia 2017
dsc_0103-kopiowanie

Kolejna pikieta przed sądem

stw24.pl13 grudnia 2017
glowne

„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” – kolejne zbiórki w sklepach

stw24.pl13 grudnia 2017
hala

Wykonawcy chcą dużo więcej za budowę warzywniaka

stw24.pl13 grudnia 2017
policja

Wypadek w Kotowej Woli. Jedna osoba ranna

stw24.pl13 grudnia 2017
plac zabaw

Place zabaw będą nowocześniejsze i ładniejsze

stw24.pl13 grudnia 2017
kokosza gorka

Zagospodarują Kokoszą Górkę

stw24.pl12 grudnia 2017
sokol

Rewitalizacja Rozwadowa rozpocznie się od Sokoła

stw24.pl12 grudnia 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl