W Stalowej Woli

Pora na ślizgi

Pora na ślizgi

Mobilne lodowisko na Pl. Piłsudskiego czeka na pierwsze piruety. Nie warto się zastanawiać; zwłaszcza w sobotę. Pierwszego dnia grudnia będzie pięć razy taniej. Nie dość, że tanio, to będzie się jeszcze można załapać na dyskotekę. To jedyna okazja, kiedy na dyskotekę wpuszczają z łyżwami na nogach.

MOSiR ma w tym roku farta z pogodą. Począwszy od pierwszej ślizgawki pod MDK, otwarciu każdej towarzyszyły kaprysy aury, która kpiła sobie z amatorów łyżwiarstwa. W tym roku jest inaczej, aczkolwiek synoptycy na początku grudnia zapowiadają …poważne ocieplenie. Mniejsza o to – lodowisko jest i zanim zaczną zamarzać przyblokowe ślizgawki, warto z niego skorzystać. W ub. sezonie szalało na nim prawie 23 tys. osób (tyle było sprzedanych biletów). Co ważkie, ślizgało się 6,3 tys. osób dorosłych (też wiadomo z biletów). Można zaryzykować stwierdzenie, że MOSiR w ub. sezonie na lodowym interesie nie stracił. Chce to powtórzyć w tym sezonie i dwóch kolejnych. W 2021 r. lodowiska na Pl. Piłsudskiego już nie będzie.

Lodowisko zostanie otwarte w sobotę o godz. 13. Dwie godz. Później rozpocznie się show w wykonaniu krakowskiego Teatru „Jedna Mina”. Krakusi na łyżwach połączą ogień z lodem i zaproszą na wspomnianą dyskotekę. Kto z zaproszenia skorzysta, za wejście na lód zapłaci tylko złotówkę. Począwszy od niedzieli, dorośli będą płacić 5 zł (z łyżwami 10 zł), dzieci, uczniowie, studenci, inwalidzi, emeryci i renciści zapłacą połowę tego. Bilet upoważnia do ślizgania się przez szkolne 45 min. Lodowisko będzie czynne od 15. (w weekendy i święta od 13.) do godz. 21.

Zainteresowanie ślizgawką dało włodarzom do myślenia. Myślał już prezydent Szlęzak i nawet na sesji RM przedstawił plany budowy zadaszonego lodowiska na obrzeżach MOSiR. Szlęzak skończył na planach, wrócił do nich – w wersji zdecydowanie rozszerzonej – prezydent Nadbereżny. – Teraz trwają prace projektowe, a roboty fizyczne ruszą w przyszłym roku – mówi włodarz Stalowej Woli. Przyjrzeliśmy się projektom i ma to być dużo większe lodowisko od tego pod MDK i w zasadzie całoroczne. Będzie połączone z zimowym torem lodowym, który pozwoli łyżwiarzom wyrwać się poza bandy. Ma być gotowe w 2021 r. Zapewnia o tym prezydent, ale radni jeszcze nie dyskutowali o finansach. Tak więc, są to tylko plany, ale ambitne. I odciążą zmodernizowany Pl. Piłsudskiego, który kiedyś modernizacji się doczeka.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

stw

Rusza III Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu stw24.pl

stw24.pl7 grudnia 2018
sw

Wigilia w Stalowej Woli

stw24.pl7 grudnia 2018
wolontariat

Wolontariat jest cool!

stw24.pl6 grudnia 2018
2a

Huta Stalowa Wola S.A. zakończyła robotyzację technologii

stw24.pl6 grudnia 2018
Kocie Gory_2018_0817

Kolarze Voster ATS Team gotowi na nowy sezon

stw24.pl5 grudnia 2018
kogo szlęzaki

Kogo prąd kopnie?

stw24.pl5 grudnia 2018
chińczycy

Przybliżą nam Konfucjusza

stw24.pl5 grudnia 2018
komisja butryn

Rewizyjna? Na razie może jej nie być

stw24.pl4 grudnia 2018
straz

W stawie odnaleziono ciało 58-letniej kobiety

stw24.pl4 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl