Porażka we mgle

W piątkowe popołudnie popularna Stalówka rozgrywała wyjazdowe spotkanie w ramach 19 kolejki, rozgrywek o mistrzostwo II ligi. Tym razem podopieczni trenera Wójcika udali się na mecz do Radomia z miejscowym Radomiakiem.

Stal po ostatniej wygranej potyczce z Odrą Opole (2:1) miała wielką ochotę utrzeć nosa kolejnemu z faworytów do awansu. Niestety mecz ten zaczął się fatalnie dla zielono-czarnych, którzy to już w 3 minucie fatalnie zachowali się w obronie i pozwoliliby rozpędzony Kwiek wpadł w nasze pole karne i zdobył bramkę dla gospodarzy. Nasi zawodnicy nie pozbierali się jeszcze po stracie pierwszej bramki, a niewiele brakowałoby przegrywali już 0:2. W 11 minucie sędzia początkowo podyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak na szczęście dla naszego zespołu, chwilę później skorygował swoją decyzję i podyktował rzut wolny tuż przed polem karny. Zawodnicy Radomiaka wykonali ten stały fragment gry na tyle nieudolnie, że zagrożenie pod naszą bramką szybko minęło. Dwudziestu minut potrzebowali nasi zawodnicy by się ,,obudzić” z początkowego letargu. Wtedy to groźne akcje przeprowadzili Gębalski i Wasiluk. Niestety ani jeden, ani drugi nie zdołał doprowadzić do remisu. W 31 minucie świetną sytuację znów mieli gospodarze, kiedy to po dobrym podaniu w pole karne wbiegł Brągiel i z ostrego kąta oddał strzał. To mocne uderzenie świetnie zdołał wybronić Koncki i wynik nie uległ zmianie. W 38 minucie znów bohaterem akcji był nasz bramkarz, niestety tym razem raczej negatywnym, ponieważ Koncki nie trafił w piłkę i mało brakowało ,a sam wpakowałby ją sobie do bramki. W tym miejscu należy jednak częściowo usprawiedliwić naszego bramkarza, ponieważ mgła, która osiadła w ten wieczór na boisku w Radomiu na pewno nie ułatwiała gry. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy to szarpane akcje zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, z których jednak nie wynikało nic konkretnego. Nasz zespół z minuty na minute osiągał przewagę optyczną nad gospodarzami. Stalowcy grali przede wszystkim krótkimi podaniami, zdając sobie sprawę z naprawdę złej widoczności. Przewaga zielono-czarnych jedna nie przekładała się na sytuację, po których mogliby odrobić jednobramkową stratę. W ostatnich 10 minutach Stal atakowała praktycznie wszystkimi zawodnikami (oprócz bramkarza), jednak Radomiak bardzo umiejętnie bronił dostępu do swojej bramki. Niestety mimo ogromnych starań naszego zespołu faworytowi tego spotkania udało się dowieźć wynik do końca. Gospodarze dzięki tej wygranej przynajmniej do jutra wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Stal Stalowa Wola po tym spotkaniu przezimuje na miejscu 7-10, w zależności od jutrzejszych wyników pozostałych spotkań.

Teraz wszystkich sympatyków piłkarskich zmagań czeka długa zimowa przerwa. Zawodnicy Stali na boiska ligowe wybiegną dopiero 4 marca. Zielono-czarni zmierzą się wtedy na własnym boisku z drużyną Polonii Warszawa.

Radomiak Radom 1-0 Stal Stalowa Wola

David Kwiek 3 Stal: 12. Bartosz Koncki – 2. Michał Mistrzyk, 19. Szymon Jarosz, 4. Mateusz Kolbusz, 15. Mateusz Wójcik – 10. Kamil Bętkowski (64, 7. Konrad Korczyński), 20. Bruno Żołądź, 13. Przemysław Stelmach, 22. Bartłomiej Wasiluk (77, 26. Adam Zawierucha), 23. Adrian Dziubiński (86, 11. Michał Dobkowski) – 9. Adrian Gębalski. żółte kartki: Filipowicz, Agu – Jarosz, Żołądź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>