kultura i rozrywka

Porozumienie czyli kto się Jarosława chwyta?

Porozumienie czyli kto się Jarosława chwyta?

PO ROZUM CZY PO MIENIE

PiS cały czas prowadzi w sondażach poparcia partii politycznych. Do tego dochodzi fakt, że okręg wyborczy w którym znajduje się powiat stalowowolski jest w symulacjach przedwyborczych oznaczony jako ten w którym PiS bierze między 70 a 80 procent mandatów.

Za mniej niż rok wybory samorządowe i coraz więcej wójtów zastanawia się jak się do tych wyborów ustawić, żeby zostać wybranym. Część najchętniej zapisałaby się do PiS-u, ale chyba zdają sobie sprawę, że to może być droga w jedną stronę. Przyzwyczaili się do względnej niezależności, nauczyli sprytnego lawirowania między plebanią, pisowską władzą wyżej i opozycją, a wiedzą, że w PiS nie toleruje się niezależności i własnego zdania. I co tu zrobić, żeby ten PiS zneutralizować? Jak się okazuje ucieczką stała się nowa partia Jarosława Gowina “Porozumienie”. Złośliwi tłumaczą nazwę partii, że to niby ci, którzy idą po rozum, żeby dopaść mienie. Jakby nie było faktem jest, że na zjeździe założycielskim “Porozumienia” zauważono obecność dwóch samorządowych włodarzy z powiatu stalowowolskiego.
Byli to Sławomir Serafin wójt Bojanowa i Zdzisław Wójcik, burmistrz Zaklikowa. Można się domyśleć, że obaj panowie myślą o związaniu się z partią Gowina nie dla tego, że tak im się podoba gospodarka wolnorynkowa, ani nawet obrona tradycyjnych wartości. Bycie w “Porozumieniu” to chyba nadzieja na to, że PiS jako koalicjant na przykład nie wystawi swoich kandydatów w wyborach na wójta i burmistrza. A nawet jak wystawi, to może z tego powodu nie będzie agresywnie atakował. Jak PiS nie zmieni ordynacji wyborczej i zostanie druga tura, to może będzie można liczyć na poparcie PiS-u w drugiej turze. Ma to szczególne znaczenie dla wójta Serafina, którego prawdopodobnie najgroźniejszym rywalem będzie kandydat nie-pisowski. Trochę inaczej wygląda sytuacja w Zaklikowie, ale wkrótce o tym napiszemy szerzej.

Wygląda to tak jakby obaj włodarze wiedzieli, że bez wstąpienia do piekieł nie da się wygrać wyborów, ale robią wszystko, żeby uniknąć wchodzenia do kotła ze smołą. Albo jeżeli ktoś woli inaczej, chcą dostać się do nieba, ale nie bardzo chcą śpiewać w anielskich chórach pod dyrekcją archanioła Jarosława i to nie tego Jarosława od “Porozumienia”, ponieważ ten jeszcze archaniołem nie jest. Trzeba przyznać, że to politycznie sprytne posunięcie. Struktury PiS-u rzeczywiście będą miały problem, bo z chęcią schrupałyby obu i wójta, i burmistrza. I co tu teraz zrobić? Rzucić się jak głodny wilk na koalicjanta nie bardzo wypada. Więc co? Sami jesteśmy ciekawi co się będzie działo.

Weronika Przestój

 

Zobacz Komentarze (4)

Komentarze

 1. godne

  8 listopada 2017 at 09:29

  U archanioła Jarosława nie ma sentymentów, to modliszka w przebraniu archanioła. On już pokazał jak się szama koalicjantów w okresie 2005 – 2007 roku, nawet ślad po nich nie został. Nie mniejsze krwiożercze instynkty wykazują jego pobratymcy starozakonni w terenie. Na komendę archanioła nastąpi skubanie niby koalicjantów. O poważnym traktowaniu całej partii “(nie)porozumienie” może zaświadczyć lekceważąca nieobecność brata archanioła(podobnież gorączka go zważyła” na kongresie zjednoczeniowym. Chłopaki szkoda was, znajdźcie sobie lepszą szalupę.

 2. Zofia

  8 listopada 2017 at 16:55

  Tego Wójcika z Zaklikowa wszyscy juz znają i wszyscy mają go dosyć. I nie nabiorą się więcej na jego kłamstwa, krętactwa. Nie pomoże pudrowanie nosa jak reszta jest ….byle jaka.

 3. radny

  9 listopada 2017 at 20:03

  A to pszczółka z tego Wójcika nektar chce spić u Gowina. Pod szyldem PiS-u a mówił że z PiS-em mu nie po drodze.Zaba błota się wypierała ,a do niego wchodzi, chce się Zdzichu pod pudrować do wyborów . Ludzie nie dadzą się nabrać mówią ze mają go dość ,a nie wiadomo jak te sprawy w prokuraturze się potoczą może nie będzie potrzebne to POROZUMIENIE.

 4. Maria

  10 listopada 2017 at 10:32

  Pan Serafin niech najpierw dokończy to co zaczął bo nie sadzę ze ktos da mu jeszcze szanse za solary i fotowoltaikę jak wzbogacił firmę prywatna z Tarnowa a mieszkańców wystawil do wiatru. Te ponad 180 gospodarstw poszkodowanych do których teraz firma tarnowska przysłała kosztorysy z sufitu wziete mu tego nie darują.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Slajdowisko-17-XI-2018

Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Korycińskim

stw24.pl16 listopada 2018
???

Impreza listopadowa “Dzień Postaci z Bajek”

stw24.pl9 listopada 2018
Policja2

Wypadek na ulicy Staszica

stw24.pl25 października 2018
NZC interuytghg

Noc z Coolturką

stw24.pl15 października 2018
DSC08016

W MBP wykuwają pokolenia czytelników

stw24.pl28 września 2018
plakat_1.1

Spotkanie autorskie z Tomaszem Sudołem

stw24.pl13 września 2018
do druku_MMM_B2_PLAKAT.cdr

Mobilne Muzeum Multimedialne w Stalowej Woli

stw24.pl6 września 2018
1452 stefan

Przeczytamy „Przedwiośnie” w bibliotece

stw24.pl30 sierpnia 2018
delay of speech

Świat zmysłów – nowa, interaktywna wystawa w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl20 sierpnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl