W Stalowej Woli

Protestowali pod sądem w Stalowej Woli

Protestowali pod sądem w Stalowej Woli

„3xW – wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska” – pod takim hasłem odbył się protest, tych którzy są niezadowoleni z rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Zgromadzeni, blisko 50 osób, wyrazili swój sprzeciw przeciwko zmianom w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

-Spotkaliśmy się tutaj po to żeby zaprotestować przeciwko niszczeniu demokracji i przeciwko łamaniu konstytucji. Zebraliśmy się również po to żeby pokazać że nie jest nam obojętny stan naszego kraju, że nie są nam obojętne reformy przeprowadzane przez rządzących. Widoczne to było szczególnie w ostatnim tygodniu podczas prac komisji sejmowych, a zwłaszcza Komisji Sprawiedliwości pod przewodnictwem Stanisława Piotrowicza. Podczas tej komisji pokazano nam w jaki sposób są traktowani posłowie opozycji, poprzez niedopuszczanie do głosu, obrażanie.
Również chciałem wspomnieć o Ordynacji, a zwłaszcza o manipulacjach wokół niej. Szczególnie widoczne jest to w dwóch punktach, przy tworzeniu nowych okręgów wyborczych. Również manipulacja dotyczy oddawania głosów – mówił Jerzy Bednarowicz z Podkarpackich Rebeliantów.

Małgorzata Czwarno-Sieroń odczytała list od sędzi w stanie spoczynku Anny Łachańskiej-Mróz, która nie tylko popiera protest, ale cieszy się, że są jeszcze ludzie, którzy rozumieją, że nowe ustawy szkodzą wymiarowi sprawiedliwości, a co za tym idzie również obywatelom.

-Grudzień przypomina mi czasy moich studiów, wtedy kiedy został ogłoszony stan wojenny, wtedy kiedy z koleżanki chodziłyśmy na manifestacje na Wzgórze Wawelskie na msze patriotyczne i kiedy później byliśmy rozpędzani przez ZOMO. Czułam się fatalnie i tak czuje się dzisiaj. W takich czasach ważne są autorytety, dla mnie takim autorytetem jest profesor Adam Strzembosz. Profesor w swoich wypowiedziach wyraźnie wskazywał na to, że konstytucja nie jest przestrzegana, że nie będzie, jeśli te ustawy zostaną uchwalone w takim kształcie w jakim proponuje partia rządząca. To jest łamanie podstaw demokracji. Jako studentka marzyłam żeby żyć w wolnej Polsce, wydawało mi się, że jest to już oczywiste. A teraz okazuje się, że niekoniecznie, dlatego jestem tutaj dzisiaj „Bo wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem” – mówiła Renata Butryn.

Zdaniem Mirosława Pawełko, byłego komendanta stalowowolskiej policji sądownictwo, to kolejny filar, po policji i wojsku, który jest niszczony.

Uczestnicy niedzielnej pikiety mieli ze sobą róże, znicze, odśpiewali hymn państwowy.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (4)

Komentarze

 1. fun

  4 grudnia 2017 at 10:43

  wczesnie te roraty w tym roku zaczeli :)

 2. robin

  4 grudnia 2017 at 18:04

  Butryn pomogła już kilka razy kolejarzon. Szkoda, że nie poszła z lampionkiem pod budynek byłego punktu naprawy wagonów. Pusta hala, budynek zamknięty na cztery spusty. Może lepiej tam było pójść bo stoi kapliczka. Kolejarze dziękują tej pani, zapewne inne zawody też jej podziękują.

 3. Antek

  4 grudnia 2017 at 20:08

  Okolo 50 starych komuchów.Pelna mobilizacja.silni,zwarci i gotowi.

 4. Antek

  4 grudnia 2017 at 20:08

  Okolo 50 starych komuchów.Pelna mobilizacja.silni,zwarci i gotowi.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

rybka

Jak kupić dobrą rybę na Święta?

stw24.pl17 grudnia 2017
telefon

Dyrektorzy na telefon?

stw24.pl16 grudnia 2017
hsw prezes

Zmiany kadrowe w HSW

stw24.pl16 grudnia 2017
glowne

Filmowe Poranki dla najmłodszych Widzów w kinie Helios

stw24.pl16 grudnia 2017
glowne

Budżet powiatu na 2018 rok zatwierdzony

stw24.pl15 grudnia 2017
IMG_6942

Budżet na 2018 rok dla Stalowej Woli uchwalony

stw24.pl15 grudnia 2017
opatrznosi kosciol

Dobry Proboszcz patronuje rondu

stw24.pl15 grudnia 2017
IMG_6883

Zobacz jak wygląda kino Helios w Stalowej Woli

stw24.pl15 grudnia 2017
glowne

„Chcemy wolnych sądów i wolnych wyborów” – kolejny protest

stw24.pl15 grudnia 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl