W Stalowej Woli

Radni obniżyli pensję prezydentowi

Radni obniżyli pensję prezydentowi

Tylko jedna osoba była przeciwna obniżeniu pensji prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego. Dziś podczas sesji rady miasta radni zdecydowali, że włodarz będzie zarabiał o 1 788 zł mniej.

Zmiana ta wynika z rozporządzenia w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych.

Prezydent prosił by radni nie dyskutowali nad tym projektem uchwały, to z tego względu, jak zaznaczał, że w samorządach w całej Polsce toczy jakaś gra, próba ominięcia tych przepisów, które zostały zaproponowane w ramach obniżenia wynagrodzeń o 20 procent dla wszystkich osób pełniących funkcje publiczne z wyboru.

- Uważam, że jesteśmy zobowiązani do przestrzegania i wprowadzania przepisów w życie dlatego prosiłbym państwa o przyjęcie tej uchwały. Na pewno nie będziemy grać, szukać jakichkolwiek rozwiązań prawnych w tym zakresie. Serdecznie dziękuję za państwa wsparcie, które mam. Pomimo tego obniżenia, mogę zapewnić wysoką radę i mieszkańców Stalowej Woli, że moja motywacja, zaangażowanie do pracy na pewno w żaden sposób nie spadnie, wręcz przeciwnie motywacji, dobrej atmosfery do pracy nie brakuje i to jest najważniejsze. Ja nie zostałem prezydentem dla pieniędzy. Ta uchwała jest dla mnie kwestią techniczną i drugorzędną – mówił do radnych prezydent prosząc o przyjęcie tej uchwały.

Głos w tej sprawie zabrał także radny Mariusz Kunysz. – Rozumiem pana prezydenta, że nie chce by była dyskusja na ten temat ze zrozumiałych względów. Swoją opinie i stanowisko wyrażę w głosowaniu – mówił radny. Zaznaczał, że zapał i zaangażowanie do pracy prezydent ma. – Nie rozumiem tylko, dlaczego należało by zmniejszać w tej sytuacji wynagrodzenie, chociaż wiem, dlaczego tak się dzieje – mówił radny. Jako jedyny zagłosował przeciwko obniżeniu pensji, natomiast dwóch radnych wstrzymało się od głosu, a pozostali byli za.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (4)

Komentarze

 1. Kamila

  21 czerwca 2018 at 17:32

  1 788 zł to powinien zarabiać brutto jako podstawowe wynagrodzenie, patrząc na jego zasługi i efekty pracy.

 2. Terefere

  22 czerwca 2018 at 04:34

  O, pan KUNYSZ wielki obronca pana tzw. prezydenta. Na pewno bardzo wiele osob zainteresowaloby to jak to sie stalo, ze jego coreczka objela stanowisko kierownicze w ZABie. Kobieta po studiach licencjackich po WSE (zaocznych), ktora nie wie jak sie powinno ubierac do pracy urzedniczej, robi sobie co chce i jak chce w tzw. pracy, gdzie juz obecnie i tak nic nie musi robic. Niekompetencja jej i wielu innych pracownikow w tym zakladzie jest przerazajaca, ale wazne ze pan tzw. prezydent jest z siebie bardzo zadowolony. W innych instytucjach podleglych miastu jest nie lepiej, ale po co o tym mowic, lepiej udawac ze jest w porzadku, co nie?

  Zabawniejsze jest to, ze ten radny jest przewodniczacym komisji rewizyjnej i to on z tej racji kontrolowal dzialalnosc ZABu. Ciekawe czy temu przyjrza sie dziennikarze. To w jaki sposob robi sie z ludzi idiotow w tym upadajacym miescie jest zabawne. Czyz nie?

 3. national

  22 czerwca 2018 at 10:36

  Widzieliście większy przejaw hipokryzji niż to co demonstruje Nadbereżny? On nawet prosi radnych by mu obniżyli wynagrodzenie, po prostu pełza u stóp prezesa z Nowogrodzkiej. Takim chojrakiem nie był gdy mu rada ustalała wynagrodzenie w 2014 roku. Wziął więcej niż poprzednik miał, z górnej półki. Wówczas działał z chęci zysku a teraz magle zaczyna pracować dla… idei! Powinien zaproponować w ramach samokrytyki obniżenie o 50% ale by go prezes pochwalił! Może pan to zrobić na następnej sesji panie Nadbereżny. Z pana jest niezły figlarz!

 4. rokiona

  26 czerwca 2018 at 16:22

  To nie są radni, to zbóje!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

urna

Powtórka z 21 października

stw24.pl19 lutego 2019
muzeum

Wikingowie w Stalowej Woli

stw24.pl19 lutego 2019
mbp (9)

“Przystanek: biblioteka” zainstalował sie przy ul. Popiełuszki

stw24.pl19 lutego 2019
IMG_7243

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

stw24.pl19 lutego 2019
IMG_7206

Obcowanie ze sztuką w muzeum

stw24.pl19 lutego 2019
hsw

Nowy Członek Zarządu HSW S.A.

stw24.pl19 lutego 2019
IMG_20190214_182403

77. rocznica powstania Armii Krajowej

stw24.pl18 lutego 2019
ARP inwestuje

ARP buduje kolejną halę

stw24.pl18 lutego 2019
Droga budowa

Nowa obwodnica Rozwadowa

stw24.pl18 lutego 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl