
W związku z modernizacją linii kolejowej i remontem mostu kolejowego na Sanie w Kępie Rzeczyckiej, w dniu 9.07. na wniosek wójta Jana Pyrkosza miało miejsce spotkanie z udziałem dyrektora projektu, przedstawicieli PKP PLK i wykonawcy robót – firmy Track Tec Construction oraz sołtysów sołectw: Rzeczyca Okrągła, Dąbrowa Rzeczycka i Kępa Rzeczycka.
Celem spotkania – rekonesansu w obrębie linii kolejowej było wstępne ustalenie zakresu szkód powstałych na drogach gminnych w wyniku ciężkich transportów sprzętu i materiałów na remont mostu kolejowego na Sanie w Kępie Rzeczyckiej.
Ustalenie całkowitych szkód będzie możliwe po zakończeniu remontu mostu (planowane na wrzesień), niemniej jednak stanowisko gminy jest jednoznaczne: gmina bezwzględnie domaga się naprawy dróg w tych trzech sołectwach, gdyż bezspornym jest, że konstrukcja dróg została na kliku odcinkach istotnie naruszona.
Przebiegająca przez gminę Radomyśl nad Sanem linia kolejowa Lublin – Stalowa Wola o łącznej dł.105.km obecnie jest w trakcie realizacji. Inwestycja, której inwestorem jest PKP PLK modernizowana jest przez firmę Track Tec Construction. Roboty obejmują wymianę szyn, elektryfikację tej linii oraz przebudowę mostu kolejowego na Sanie w Kępie Rzeczyckiej. Długość obecnie modernizowanej linii od Zaklikowa do Stalowej Woli wynosi 22 km.
W gminie Radomyśl nad Sanem pozostaną zmodernizowane 3 przejazdy kolejowe: na drodze wojewódzkiej na granicy Woli Rzeczyckiej i Dąbrowy Rzeczyckiej oraz na drogach gminnych: – pomiędzy Wolą Rzeczycką a Kępa Rzeczycka i w Kępie Rzeczyckiej na”Zatorzu”.
Wszystkie przejazdy zostały przebudowane, z wykonaniem dojazdów oraz oznakowane sygnalizacją świetlną. Ponadto, zgodnie z otrzymanym na wniosek wójta pismem od „PKP Nieruchomości” nastąpi rozbiórka będącego w opłakanym stanie budynku dawnej „ nastawni” obok przejazdu na drodze wojewódzkiej.
Źródło: UG Radomyśl nad Sanem
Facebook
RSS