sport

Remis na zakończenie rundy

Remis na zakończenie rundy

Piłkarski zespół Stali Stalowa Wola, w niedzielne popołudnie rozgrywał wyjazdowe spotkanie. Zespół prowadzony przez trenera Łętochę tym razem udał się w podróż do Kluczborka, gdzie miał się zmierzyć z miejscowym MKS-em. Gospodarze tego spotkania to zespół, który w poprzednim sezonie spadł z 1 ligi i wydawało się, że szybko będzie chciał do niej wrócić.

Niestety liga w dość brutalny sposób weryfikuje aspiracje MKS-u. Piłkarze z Kluczborka w dotychczasowych 16 spotkaniach zdołali wywalczyć zaledwie 14 punktów i w ligowej tabeli znajdowali się na 16 pozycji, czyli znacznie poniżej oczekiwań. Hutnicy po ostatnim zwycięstwie odniesionym na stadionie w Rzeszowie, bardzo chcieli ponownie poczuć smak zwycięstwa. Było to widać od pierwszych minut tego spotkania. Zielono-czarni bardzo spokojnie, dokładnie rozgrywali piłkę, starając się przede wszystkim uniknąć głupich strat. W pierwszych minutach w naszym zespole najaktywniejsi byli Gębalski oraz Dziubiński, jednak ani jeden, ani drugi nie był w stanie wykorzystać swoich sytuacji. W 15 minucie Stalowcy w sobie znany tylko sposób zmarnowali świetną kontrę 3 na 2, zakończoną zablokowanym przez obrońców strzałem.

Mimo sporej przewagi zespół ze Stalowej Woli nie byli w stanie stworzyć sobie czystych sytuacji do zdobycia bramki i z reguły kończyło się jedynie na rzutach rożnych bądź stratach w okolicach pola karnego. Taki obraz gry utrzymał się do końca pierwszych 45 minut gry, w których nie oglądaliśmy żadnych bramek.

Druga połowa miała już nieco inny przebieg gry, coraz odważniej na boisku poczynali sobie gospodarze i z minuty na minute to oni przejmowali inicjatywę w grze. Niestety sam poziom czysto piłkarski pozostawiał wiele do życzenia. Na pewno to spotkanie, zwłaszcza w drugiej części, nie należało do tych przyjemnych dla oka. Pierwszą naprawdę dogodną sytuację gospodarze stworzyli sobie dopiero w 72 minucie, kiedy to składną akcję całego zespołu strzałem zakończył Niemczyk. Na całe szczęście nie po raz pierwszy w tym sezonie świetną interwencją popisał się Brylewski, ratując nasz zespół przed utratą bramki. Do ostatniego gwizdka Stal broniła się prawie całym zespołem, uniemożliwiając piłkarzom MKS-u na stworzenie sobie 100% sytuacji do zdobycia bramki.

Spotkanie, które miało dwa oblicza, zakończyło się wynikiem 0:0, i wydaję się, że jest to wynik sprawiedliwy. Stal po tym remisie na koncie ma 19 punktów i zajmuję 13 miejsce w ligowej tabeli. Było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej, jednak nie ostatnie w tym roku. Zielono-czarni rozegrają jeszcze dwa spotkania w 2017 roku, będą to spotkania rundy rewanżowej. Pierwsze z nich zostanie rozegrane już 19 listopada w Wejherowie z miejscowym Gryfem, natomiast drugie z tych spotkań rozegrane zostanie w Rzeszowie, a przeciwnikiem Stali będzie zespół Błękitnych Stargard.

Stal: 12. Mikołaj Brylewski – 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 3. Sebastian Zalepa, 16. Bartosz Sobotka – 23. Adrian Dziubiński, 8. Bruno Żołądź, 6. Bartłomiej Wasiluk (89, 18. Mateusz Bukowiec), 5. Sebastian Łętocha (74, 10. Stepan Hirśkyj), 11. Mateusz Stąporski – 9. Adrian Gębalski (78, 14. Kamil Jonkisz).

żółte kartki: Brodziński, Warchoł – Łętocha, Stąporski, Wasiluk, Hirśkyj.

sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice)

Andrzej Tomaszewski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w sport

stalowka

Wygrana Stali

stw24.pl19 listopada 2017
glowne

2 miejsce siatkarek Vegi MOSiR Stalowa Wola w Ostrowcu Świętokrzyskim

stw24.pl15 listopada 2017
glowne

Pobiegli w jubileuszowym Biegu Niepodległości

stw24.pl11 listopada 2017
glowne

Pacific Open Autumn Cup 2017 za nami

stw24.pl11 listopada 2017
boxing

Zwycięstwo bokserów ze Stali Stalowa Wola

stw24.pl7 listopada 2017
bieg

Pobiegnij w jubileuszowym Biegu Niepodległości

stw24.pl6 listopada 2017
stal

To trzeba było wygrać…..

stw24.pl6 listopada 2017
herb

Miasto zawiesza wykup kolejnych akcji PSA

stw24.pl6 listopada 2017
bielak

Łętocha zamiast Białka. Nowy trener Stali

stw24.pl2 listopada 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl