Remis na zakończenie rundy

Piłkarski zespół Stali Stalowa Wola, w niedzielne popołudnie rozgrywał wyjazdowe spotkanie. Zespół prowadzony przez trenera Łętochę tym razem udał się w podróż do Kluczborka, gdzie miał się zmierzyć z miejscowym MKS-em. Gospodarze tego spotkania to zespół, który w poprzednim sezonie spadł z 1 ligi i wydawało się, że szybko będzie chciał do niej wrócić.

Niestety liga w dość brutalny sposób weryfikuje aspiracje MKS-u. Piłkarze z Kluczborka w dotychczasowych 16 spotkaniach zdołali wywalczyć zaledwie 14 punktów i w ligowej tabeli znajdowali się na 16 pozycji, czyli znacznie poniżej oczekiwań. Hutnicy po ostatnim zwycięstwie odniesionym na stadionie w Rzeszowie, bardzo chcieli ponownie poczuć smak zwycięstwa. Było to widać od pierwszych minut tego spotkania. Zielono-czarni bardzo spokojnie, dokładnie rozgrywali piłkę, starając się przede wszystkim uniknąć głupich strat. W pierwszych minutach w naszym zespole najaktywniejsi byli Gębalski oraz Dziubiński, jednak ani jeden, ani drugi nie był w stanie wykorzystać swoich sytuacji. W 15 minucie Stalowcy w sobie znany tylko sposób zmarnowali świetną kontrę 3 na 2, zakończoną zablokowanym przez obrońców strzałem.

Mimo sporej przewagi zespół ze Stalowej Woli nie byli w stanie stworzyć sobie czystych sytuacji do zdobycia bramki i z reguły kończyło się jedynie na rzutach rożnych bądź stratach w okolicach pola karnego. Taki obraz gry utrzymał się do końca pierwszych 45 minut gry, w których nie oglądaliśmy żadnych bramek.

Druga połowa miała już nieco inny przebieg gry, coraz odważniej na boisku poczynali sobie gospodarze i z minuty na minute to oni przejmowali inicjatywę w grze. Niestety sam poziom czysto piłkarski pozostawiał wiele do życzenia. Na pewno to spotkanie, zwłaszcza w drugiej części, nie należało do tych przyjemnych dla oka. Pierwszą naprawdę dogodną sytuację gospodarze stworzyli sobie dopiero w 72 minucie, kiedy to składną akcję całego zespołu strzałem zakończył Niemczyk. Na całe szczęście nie po raz pierwszy w tym sezonie świetną interwencją popisał się Brylewski, ratując nasz zespół przed utratą bramki. Do ostatniego gwizdka Stal broniła się prawie całym zespołem, uniemożliwiając piłkarzom MKS-u na stworzenie sobie 100% sytuacji do zdobycia bramki.

Spotkanie, które miało dwa oblicza, zakończyło się wynikiem 0:0, i wydaję się, że jest to wynik sprawiedliwy. Stal po tym remisie na koncie ma 19 punktów i zajmuję 13 miejsce w ligowej tabeli. Było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej, jednak nie ostatnie w tym roku. Zielono-czarni rozegrają jeszcze dwa spotkania w 2017 roku, będą to spotkania rundy rewanżowej. Pierwsze z nich zostanie rozegrane już 19 listopada w Wejherowie z miejscowym Gryfem, natomiast drugie z tych spotkań rozegrane zostanie w Rzeszowie, a przeciwnikiem Stali będzie zespół Błękitnych Stargard.

Stal: 12. Mikołaj Brylewski – 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 3. Sebastian Zalepa, 16. Bartosz Sobotka – 23. Adrian Dziubiński, 8. Bruno Żołądź, 6. Bartłomiej Wasiluk (89, 18. Mateusz Bukowiec), 5. Sebastian Łętocha (74, 10. Stepan Hirśkyj), 11. Mateusz Stąporski – 9. Adrian Gębalski (78, 14. Kamil Jonkisz).

żółte kartki: Brodziński, Warchoł – Łętocha, Stąporski, Wasiluk, Hirśkyj.

sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

stw24.pl20 lipca 2018
Finaly_ogolnopolskie_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku-fot.Cyfrasport-2_LQ

Które kluby z miasta otrzymały wsparcie finansowe?