W Stalowej Woli

Rozbieranie symbolu

Rozbieranie symbolu

Za kilka dni nie będzie budynku, który przez przeszło trzy dekady szpecił centrum miasta. „Szkieletor” jest rozbierany. Na jego miejscu w przyszłym roku będzie parking. W tym roku dach nad głową straciło kilkoro bezdomnych. Wybrali sobie inne lokale.

Pustostan – tak oficjalnie występuje w dokumentacji dom bez okien i drzwi – był symbolem handlowej części miasta. W planach miał być galerią z częścią i sceną dla artystów. Właścicielowi z planów niewiele wyszło. Miejsce artystów zajęli bezdomni, którzy mieli dość oryginalną noclegownię w najatrakcyjniejszej części Stalowej Woli. Nie szanowali jej, o czym dowodzą dość częste pożary ostatnimi czasy. To się skończyło. We wtorek strażacy asystowali ekipie rozbiórkowej. Wcześniej „lokatorzy” zostali poproszeni o opuszczenie lokalu nielegalnie zajmowanego. Tylko jeden zdecydował się na przejście do Schroniska Br. Alberta. Inni wybrali miejsca w mniej atrakcyjniejszych dzielnicach miasta.

Włodarzowi Stalowej Woli nie udało się porozumieć z właścicielem nieruchomości. Jej wartość została oszacowana przez biegłego, jednak dla właściciela jest ona za niska. Sprawa trafi do sądu, ale miasto jest przygotowane na rozstrzygnięcia Temidy. Wartość odszkodowań według magistratu ma się zamknąć w 1,5 mln. zł.

W ub. tygodniu prezydent Lucjusz Nadbereżny w asyście ważniejszych urzędników magistratu spotkał się z osobami handlującymi na terenie targowiska przy ul. Okulickiego. Padły szczegóły inwestycji, która ma przybliżyć jedno z większych targowisk na Podkarpaciu do wymogów XXI w. Takim wymogiem będzie m.in. droga, która przede wszystkim spełniać będzie rolę arterii ewentualnej szybkiej ewakuacji. Jej budowa rozpocznie się od ul. Okulickiego – odcinek między halą targową i księgarnią – po czym drogowcy zajmą część za halą targową, ze wspomnianym wcześniej budynkiem o niechlubnej nazwie. Droga będzie wiodła tuż obok budowanej nowej hali targowej. Przez czas budowy handlujący towar będą dowozić tymczasową drogą od strony torów. Sosny na placu targowym nie zostaną wycięte. Zniknie za to publiczny szalet. Toalety dla płci obojga będą w nowej hali targowej. Prawdopodobnie będą też w dalszej części targowiska, bowiem wymagają tego normy sanitarne. To jednak za kilka miesięcy. Podstawowy etap przebudowy miejskiego targowiska ma się zakończyć w sierpniu przyszłego roku.

Marcin Swobodny 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

butryn renata

Bruksela a może Wiejska?

stw24.pl21 maja 2019
IMG_20190518_092751

Tęskni mi się za kudłatymi spacerami – wywiad z Aleksandrą Grzelą

stw24.pl21 maja 2019
IMG_9707

Zbigniew Ziobro o polityce na KUL

stw24.pl21 maja 2019
bmk_plakat_informacyjny_2019_b

Weź udział w kulturalnym projekcie

stw24.pl21 maja 2019
IMG_9797

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji S74

stw24.pl21 maja 2019
me 2

Szybują między kroplami deszczu

stw24.pl20 maja 2019
12jubileusz

Szkoła starsza niż miasto

stw24.pl20 maja 2019
br 11

Do Strasburga nie pojadą pudrować trupa

stw24.pl20 maja 2019
noc 5

Magia sobotniej nocy

stw24.pl20 maja 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl