W Stalowej Woli

Rozbieranie symbolu

Rozbieranie symbolu

Za kilka dni nie będzie budynku, który przez przeszło trzy dekady szpecił centrum miasta. „Szkieletor” jest rozbierany. Na jego miejscu w przyszłym roku będzie parking. W tym roku dach nad głową straciło kilkoro bezdomnych. Wybrali sobie inne lokale.

Pustostan – tak oficjalnie występuje w dokumentacji dom bez okien i drzwi – był symbolem handlowej części miasta. W planach miał być galerią z częścią i sceną dla artystów. Właścicielowi z planów niewiele wyszło. Miejsce artystów zajęli bezdomni, którzy mieli dość oryginalną noclegownię w najatrakcyjniejszej części Stalowej Woli. Nie szanowali jej, o czym dowodzą dość częste pożary ostatnimi czasy. To się skończyło. We wtorek strażacy asystowali ekipie rozbiórkowej. Wcześniej „lokatorzy” zostali poproszeni o opuszczenie lokalu nielegalnie zajmowanego. Tylko jeden zdecydował się na przejście do Schroniska Br. Alberta. Inni wybrali miejsca w mniej atrakcyjniejszych dzielnicach miasta.

Włodarzowi Stalowej Woli nie udało się porozumieć z właścicielem nieruchomości. Jej wartość została oszacowana przez biegłego, jednak dla właściciela jest ona za niska. Sprawa trafi do sądu, ale miasto jest przygotowane na rozstrzygnięcia Temidy. Wartość odszkodowań według magistratu ma się zamknąć w 1,5 mln. zł.

W ub. tygodniu prezydent Lucjusz Nadbereżny w asyście ważniejszych urzędników magistratu spotkał się z osobami handlującymi na terenie targowiska przy ul. Okulickiego. Padły szczegóły inwestycji, która ma przybliżyć jedno z większych targowisk na Podkarpaciu do wymogów XXI w. Takim wymogiem będzie m.in. droga, która przede wszystkim spełniać będzie rolę arterii ewentualnej szybkiej ewakuacji. Jej budowa rozpocznie się od ul. Okulickiego – odcinek między halą targową i księgarnią – po czym drogowcy zajmą część za halą targową, ze wspomnianym wcześniej budynkiem o niechlubnej nazwie. Droga będzie wiodła tuż obok budowanej nowej hali targowej. Przez czas budowy handlujący towar będą dowozić tymczasową drogą od strony torów. Sosny na placu targowym nie zostaną wycięte. Zniknie za to publiczny szalet. Toalety dla płci obojga będą w nowej hali targowej. Prawdopodobnie będą też w dalszej części targowiska, bowiem wymagają tego normy sanitarne. To jednak za kilka miesięcy. Podstawowy etap przebudowy miejskiego targowiska ma się zakończyć w sierpniu przyszłego roku.

Marcin Swobodny 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018
as

“Gramy i Pomagamy” w Zbydniowie

stw24.pl12 grudnia 2018
ORSAY Connect w VIVO Stalowa Wola2

Pierwszy w Europie ORSAY Connect otwarty w VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl12 grudnia 2018
asdf

Teatr i św. Mikołaj w Woli Rzeczyckiej

stw24.pl12 grudnia 2018
wifi4ue

Hotspoty WiFi niebawem w gminie Bojanów

stw24.pl12 grudnia 2018
prezenty ciemierzyńce (2)

Polski Mikołaj na Kresach

stw24.pl11 grudnia 2018
DSC_0059

Film o Pysznicy został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Zabytkomania

stw24.pl11 grudnia 2018
P3080349

Miejska Biblioteka Publiczna obchodziła 80. urodziny

stw24.pl11 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl