W powiecie

RUSZAMY Z POWIATOWĄ AKADEMIĄ NAUKI

RUSZAMY Z POWIATOWĄ AKADEMIĄ NAUKI

Ile kolorów rozróżnia ludzkie oko? Jak działa pistolet na wodę? Skąd wzięły się znane każdemu dziecku logotypy Disney oraz LEGO? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań poznają „studenci” Powiatowej Akademii Nauki. Od 27 stycznia rozpoczynamy nabór dzieci chętnych do udziału w tym projekcie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Stalowowolski. Zajęcia edukacyjne dla dzieci w ramach Powiatowej Akademii Nauki będą odbywały się w formie wykładów oraz ćwiczeń i warsztatów. – Głównym celem całego przedsięwzięcia jest chęć rozwijania w naszych małych mieszkańcach dziecięcej ciekawości oraz zdolności twórczych i poznawczych. Zapewniam, że nie będą to nudne zajęcia. Wszystkie omawiane zagadnienia zostaną przedstawione w sposób ciekawy i nieszablonowy. Dlatego też gorąco zachęcam do udziału – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Zgodnie z przyjętym regulaminem, „studentami” Powiatowej Akademii Nauki mogą zostać uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych. Będą oni podzieleni na 2 grupy wiekowe: uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII. 60-minutowe zajęcia będą odbywały się w soboty – 1 lub 2 razy w miesiącu, w godzinach przedpołudniowych. PAN będzie działała w cyklu jednorocznym, składającym się z 2 semestrów: zimowego (październik – styczeń) oraz letniego (marzec – czerwiec). Wyjątkowo, w tym roku, nabór będzie przeprowadzony dwukrotnie – w styczniu na semestr letni, a następnie we wrześniu – na semestry zimowy i letni. – Co istotne, udział w zajęciach Powiatowej Akademii Nauki jest bezpłatny, a wszelkie koszty ponosi Powiat Stalowowolski. Jednak z powodów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym kandydaci będą przyjmowani według kolejności zgłoszeń. Przewidujemy 120 miejsc dla uczniów z terenu powiatu stalowowolskiego w roku akademickim – tłumaczy wicestarosta Mariusz Sołtys.

Zajęcia w ramach PAN będą odbywały się w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Stalowowolski, czyli w: ZSO Liceum Ogólnokształcącym im. KEN, ZS Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego, ZS Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, ZS 3 im. Króla Jana III Sobieskiego, Centrum Edukacji Zawodowej, a także w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Ćwiczenia i wykłady będą prowadzone przez nauczycieli z wymienionych szkół.

Rekrutacja „studentów” na najbliższy semestr odbędzie się w dniach 27-31 stycznia. W celu rekrutacji dziecka, rodzic lub jego prawny opiekun będzie musiał wypełnić specjalny formularz (do pobrania wraz z regulaminem na www.stalowowolski.pl) i złożyć go w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli w Wydziale Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (pok. nr 114). W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o przyjęciu będzie decydowała kolejność złożenia poprawnie wypełnionego formularza.

Żródło  Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

S19 NNISKO

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę kolejnego odcinka S19.

stw24.pl21 lutego 2020
303-204340

KPP w Stalowej Woli zaprasza na debatę

stw24.pl21 lutego 2020
IMG_20200221_081210

Zderzenie z ciężarówką – jedna osoba nie żyje

stw24.pl21 lutego 2020
wypadek

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych

stw24.pl20 lutego 2020
Bez tytulu - Kopia - Kopia - Kopia

Szkoła w Radomyślu w akcji „Wyślij pączka do Afryki”

stw24.pl20 lutego 2020
policja dzień pączka

Tłusty Czwartek – legalnie pączki

stw24.pl20 lutego 2020
kolejowo

Zamknięty przejazd kolejowy w miejscowości Dąbrowa Rzeczycka

stw24.pl20 lutego 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu dla miejscowości…

stw24.pl19 lutego 2020
mateusz

Tak czy owak zawsze Nowak.

stw24.pl18 lutego 2020