W Stalowej Woli

Samorządowcy kupują sobie nagrody za nasze pieniądze?

Samorządowcy kupują sobie nagrody za nasze pieniądze?

4 czerwca na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli ukazała się informacja o nominacji starosty do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej w kat. powiat. Nagrodę w kat. miast otrzymał z kolei prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zarówno Gmina, jak i Powiat zapłaciły za tę przyjemność… po 1 tys. zł!

Jak czytamy w regulaminie konkursu, by wziąć w nim udział należało wypełnić ankietę i wraz z załącznikami przesłać na podany e-mail do 12 kwietnia br. Dodatkowo wymagana była wpłata “tytułem częściowej partycypacji w ogólnych kosztach organizacji konkursu”. Fakturę VAT na tę “usługę” wystawiał organizator Tygodnik “Nowe Podkarpacie”. Kwoty wymagane od kandydatów do nagrody różniły się w zależności od ilości mieszkańców:

- “(…) kwoty netto: gmina wiejska – 500 zł; miasto-gmina i miasto do 35 000 mieszkańców – 800 zł; miasto powyżej 35 000 mieszkańców – 1000 zł) – głosi regulamin.

Miało to zapewnić sprawną organizację i przebieg konkursu.

- To są koszty typu statuetka, dyplomy, poczęstunek. Także uważam, że na gminę 500 zł to nie są jakieś wielkie pieniądze – wyjaśnia redaktor naczelny “Nowego Podkarpacia”. Tadeusz Więcek.

Możliwe, że wielkie nie, zależy od punktu widzenia. Rodzi się jednak pytanie, czy zasadnym jest wydawanie publicznych pieniędzy na statuetki, dyplomy i poczęstunki dla włodarzy naszych miast, gmin i powiatów. Ze strony poświęconej konkursowi dowiadujemy się, że opłaty zostały wprowadzone w zeszłym roku. Natomiast przez XVII edycji obywało się bez opłacania nagród i nominacji przez samych zainteresowanych.

W skład kapituły weszli: poseł RP Bogdan Rzońca (PiS), członek zarządu PKP SA Mirosław Antonowicz, przewodniczący Federacji Związku Gmin i Powiatów RP Kazimierz Barczyk (KO), dyrektor Orlen Upstream sp. z o.o. Wiesław Biernacki, wiceprezes ZETO Rzeszów Janusz Błażej, dyrektor gabinetu wojewody podkarpackiego Karolina Bogusz, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan (PiS), wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz (PiS), dyrektor PSST w Rzeszowie Marek Ćwiąkała, poseł RP prof. Zdzisław Gawlik (KO), burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski, radna sejmiku województwa podkarpackiego Maria Napieracz (PiS), zastępca dyrektor biura zarządu Poczta Polska Magdalena Pacuła, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch (PiS), prezes Państwowego Przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze” Mariusz Szpikowski, dyrektor TVP3 Rzeszów Józef Matusz, prezes Polskiego Radia Rzeszów Przemysław Tejkowski i prezes Tygodnika „Nowe Podkarpacie” Tadeusz Więcek.

Czy taka nagroda ma sens? Czy nasze pieniądze są słusznie wydawane? Czy nie lepiej by było zrezygnować z udziału w konkursie, a pieniądze przeznaczyć na inne, ważniejsze cele niż promocja włodarzy? Oceńcie czytelnicy sami.

Amelia Chodorek (fot. UM)

Zobacz Komentarze (3)

Komentarze

 1. Babka

  13 czerwca 2019 at 07:30

  Pisowskie towarzystwo wzajemnej adoracji…
  na naród zasuwa za miskę ryżu z 500+ w zębach

 2. clatima

  13 czerwca 2019 at 12:34

  Piękna zabawa w kabaret i to na naszych oczach i za nasze podatki. Otym jaki z p. Nadbereżnego jest prezydent zaświadcza m. inn. okoliczność nieznajomości przez ‘nominata” KPA(widoczne jest to na każdym kroku a szczególnie braku odpowiedzi na korespondencję w sprawie uznania drzew za pomniki przyrody na terenie miasta! Nie lepszą wiedzą cieszy się(może się pochwalić!) sam pan marszałek Ortyl. Iście przezabawna jest nominacja Janusza Zarzecznego na najlepszego starostę… Tu jak w soczewce skupia się nędza i długi szpitala jemu właśnie podlegającego. Proszę dzisiaj wejść na którykolwiek oddział i zobaczyć w jakich warunkach przebywają chorzy i co im się serwuje z posiłków? Nasi wybrańcy przypominają bardzo ale to bardzo dumnego nie wiedzieć czemu domowego kuraka, pawia. Ów kurak ma piękny(gdy go rozłoży ogon!) lecz małą przy tym głowę i nikt w zasadzie nie wie czym on imponuje… Czy wy samozwańczy ‘nominaci” nie moglibyście żyć na zajmowanych stanowiskach nie szastając publicznym groszem? Pokażcie ile z waszych poborów przekazujecie na cele charytatywne w skali roku, półrocza… Zobaczymy waszą hojność! Wstyd, wstyd, wstyd…!!!

 3. imćpani

  14 czerwca 2019 at 11:02

  Taki konkurs to przejaw próżności ludzi którym się wydaje, że są najpiękniejsi to dlaczego nie mogliby jeszcze blasku popularności nie przysposobić? Kogo jak kogo(Nadbereżny bez takiego samouwielbienia nie może funkcjonować!) ale żeby facet po 60-ce była łasy na błyskotki niczym sroka to rzecz dziwna! Zastanawiasz się człowieka nad tym co robisz?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl