W Stalowej Woli

Samowola budowlana na przyjazd Morawieckiego?

Samowola budowlana na przyjazd Morawieckiego?

Jak udało się ustalić dziennikarzom portalu stw24.pl maszt, który ma powstać na przyjazd premiera na święto flagi w dniu 2 maja jest budowany bez wymaganych zezwoleń. Na zlecenie Miasta fundament wylała firma ZPT-HSW około dwa tygodnie temu.

W rozmowie z naszym dziennikarzem prezes firmy przyznał iż zrobiono to na zlecenie Miasta. Ustaliliśmy również iż w starostwie trwają prace nad wydaniem odpowiednich dokumentów. W dniu dzisiejszym radny Daniel Hausner zgłosił sprawę do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, który jutro ma podjąć wszystkie czynności sprawdzając. Sprawa jest rozwojowa, będziemy czytelników informować na bieżąco.

Jak powiedział portalowi stw24.pl radny Daniel Hausner, jest to skandal i nadużywanie władzy przez obecnego prezydenta i widoczne łamanie prawa.

daniel

Grzegorz Poniedzielski

Zobacz Komentarze (17)

Komentarze

 1. Stalowiaczek

  25 kwietnia 2018 at 16:53

  W Warszawce stawiaja pomniki gdzie im się podoba to w Stw masztu nie postawią… Prezes z nami to kto przeciwko nam…

  • Gienek

   27 kwietnia 2018 at 06:03

   Władza może dzisiaj wszystko!!! To tak, jak????? Za komuny….. Nosz kurna mać….. Czyżby historia zatoczyła koło???? Szykujmy się do działań konspiracyjnych hehehehheheh

 2. Lila

  25 kwietnia 2018 at 17:09

  Gdyby nasz prezydent był naprawdę taki dobry zastanowił się w końcu nad wizytówką stalowej wjeżdżając od strony Rozwadowa gdzie stoi jedyny blok i to na dodatek ponury, szary. Mógłby z nim coś w końcu zrobić

 3. Falc

  25 kwietnia 2018 at 18:23

  Blok jest kolejowy. Więc wniosek bez sensu.

 4. kpina z prawa

  25 kwietnia 2018 at 18:37

  Skoro cała droga nr 77 jest drogą krajową to i to rondo jest jej, a więc dlaczego milczy GDKiA w Rzeszowie, gdy nieuprawniony podmiot jej coś buduje? Jest to podwójne przestępstwo w wykonaniu pana Nadbereżnego i tym tematem powinna już zająć się prokuratura. Pan Pędlowski jak zwykle wymyśli jakiegoś łamańca prawnego z ktorego nie wiedzieć czy śmiać się czy też płakać. Skoro dziennikarz ustalił w Hucie, że to prezydent zlecał robotę to sprawa jest prosta, to on jest gotowy do obróbki! Skandal goni skandal, po aferze nagrodowej jest kolejna “masztowa”. Zobaczymy jak sprawa masztu się rozwinie a może zwinie się pod… dywan?

  • Ja

   25 kwietnia 2018 at 19:03

   Gosciu droga to droga a płac w jej środku raczej nie jest jej częścią, nie ośmieszaj sie

   • Ole

    26 kwietnia 2018 at 07:43

    Pas drogowy… kolega słyszał o czymś takim? I z czym to się wiąże?

 5. Nadia

  25 kwietnia 2018 at 19:31

  To nie pierwsza samowolka w Stalowej Woli .
  Strzelnica w Budowlance była samowola budowlana !

 6. jedenasty

  25 kwietnia 2018 at 19:45

  Epidemia się rozwija. Najpierw ławka dla zakochanych, teraz ławki niepodległości (40k za sztukę).

 7. mieszkaniec

  25 kwietnia 2018 at 21:08

  Władza Pis to; nie ważne kompetencje tylko przynaleznośc do pisu, nagrody nam się należa bo wiele lat nie mieliśmy władzy, prawo jest po naszej stronie i niech ktoś spróbuje inaczej interprtować “Pozwolenia nie potrzeba bo przyjeżdża Premier z Pisu . Pan Nadbereżny poczul sie tak mocny i nie do ruszenia ,ze zapomina o zwykłej przyzwoitości nie mówiąc o prawie.

 8. Yerp

  25 kwietnia 2018 at 22:05

  Na konkurencyjnym portalu pojawila sie odpowiedz RM. Jak zwykle w przypadku dzialan tego prezydenta i tej rady widac schemat na zasadzie odwracania kota ogonem. Z tego co napisal ten radny, wynika ze nie jest przeciwny budowie masztu, ale sposobu w jaki to sie robi. Mamy tutaj wiec kolejny juz przyklad nieprzemyslanego dzialania tego prezydenta, ktory bez jakiegokolwiek konkretniejszego planu topi miasto w dlugach. To jest dzialanie pod publiczke i ciagle budowanie wlasnego wizerunku za pieniadze miasta. Temat dotyczacy nagrod pokazal tylko czubek gory lodowej problemow tego miasta. Arogancja i cynizm Nadbereznego natomiast to temat na ksiazke i miejmy nadzieje, ze ktos to takze opisze i pokaze prawdziwe oblicze tego czlowieka.

 9. solido

  25 kwietnia 2018 at 23:12

  Skoro cały ciąg drogowy łącznie z pasem drogowym czyli to co nie jest drogą(pobocze, rów, chodnik) są w zarządzie GDDKiA to jakim cudem rondo czy też skrzyżowanie jest wyłączone z ich zarządu? Nie chcę tu niczego i nikogo pozbawiać kosztem polityki. Samowola jest faktem i obojętnym jest na czyim gruncie. Zobaczymy urzędników w akcji!

 10. eldorado

  26 kwietnia 2018 at 08:46

  Do “Yerp”, bardzo podoba mi się treść komentarza. Ujmuje syntetycznie wszystko co tworzy wokół swojej osoby(nie urzędu bo jego wiedza jest wątła)autentyczny narcyz. Dochodzą bardzo ciche głosy z magistratu, że nie wszyscy urzędnicy otrzymali po sporym kawałku nagrodowego tortu. Więc kto decydował ile kto ma dostać i za co? Czy był to sam Nedbereżny, a może w tandemie z p. skarbnik osobą niezwykle spolegliwą wobec nieodpowiedzialnego faceta? A może sama skarbnik a on tylko to zatwierdził? Jak oni mogli oddzielić kasę z kredytu od tej z wpływów podatków i opłat różnych? Dlaczego więc nagradzająca ręka margrabiego nie dosięgła wszystkich? Czy tak ma wygladać poniżająca polityka z udziałem naszych podatków? Jeszcze się zatrzymam nad dwoma opiniami radnych zamieszczonych w jednej z gazet. Na początek radny Sobieraj Stanisław(to ten od wycieczek do CHRL i Berlina) mowi tak cyt. ‘Ta kwota wzbudza emocje, ale trzeba dodać, że jest to kwota brutto. Poza tym, ta kwota to nagrody jubileuszowe, na “Dzień Samorządowca”, nagrody roczne i nazwijmy je nagrody indywidualne”, zakończył przewodniczący rady miasta! Drugi orzeł o nazwisku Lucjan Małek tak powiedział do gazety, cyt. “Wydaje mi się, że to jest burza w szklance wody. Te nagrody to tylko 1/200 całego budżetu miasta. Pracownicy urzędu wkładają wiele pracy w to żeby miasto się rozwijało. Powinni być wynagradzani za swoje starania. Poza tym, jeśli zależy nam na dobrych fachowcach w urzędzie, trzeba im dobrze płacić”, tymi słowy radny Małek rozgrzeszył Nadbereżnego. Żaden nie wspomniał o wysokości nagród z uwzględnieniem jednej urzędniczki, dlaczego otrzymała kumulację dwóch nagród? Przyznacie państwo, że ręce same opadają gdy patrzymy na to chore zjawisko. Ta nieczysta w intencjach sytuacja powinna być rozpatrzona jako płatna korupcja i przez stosowną instytucję sprawdzona. M. innymi także po co zostało zatrudnionych dodatkowo w urzędzie 70 osób?

 11. Feniks

  26 kwietnia 2018 at 09:24

  Nadbereżny przecież chwalił się ukończeniem prawa w filii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli, więc jako prawnik świadomie i z premedytacją złamał prawo i nic nie usprawiedliwia jego postępowania. Nielegalna budowla powstała na terenie nie należącym do miasta a do właściciela drogi, co bardzo przypomina historie sławnego krzyża ustawionego nielegalnie na miejskiej działce przez władze kościelne. Za takie świadome naruszenie prawa powinien być pociągnięty do konsekwencji prawnych oraz pokrycia kosztów nielegalnej budowli jak i jej rozbiórki z swoich prywatnych środków a nie publicznych.
  Jak taki człowiek prawnik świadomie łamiący prawo może być prezydentem miasta??? W normalnym kraju podejrzewam, że zostałby od razu zawieszony. Co do “parcia na szkło” to przyjrzyj się dobrze kto obiecuje cuda przed obiektywami i zadłuża miasto na wielką skale inwestycjami, które nie przyniosą w przyszłości zysków a wręcz odwrotnie tylko koszty.

 12. mamuszka

  27 kwietnia 2018 at 11:50

  Cale to pisowskie towarzystwo to wyjatkowa zarloczna i rozpasana trzoda chlewna podcierajaca sie flaga bialo-czerwona.Z czystego poczucia sprawiedliwosci i dla zasady nalezy nalezy odsunac ich od koryta.Pan Nadberezny powinien spuscic powietrze i zdjac wieniec laurowy z glowy mimo ze w nim mu do twarzy.Historia Polski jest piekna,to co sie w Polsce dzieje to nic innego tylko przygotowanie podwalin pod przyszla monarchie,arystokratow”szlachetnie urodzonych”uprzywilejowanych grup spolecznych.WIOSNA LUDOW bedzie skuteczna odrutka na ten stan chorobowy

 13. Azja

  29 kwietnia 2018 at 19:14

  Nawet na własnym podwórku nic nie można zbudować bez odpowiedniej dokumentacji. Jak ktoś, kto rządzi całym miastem może o tym nie wiedzieć? Wygląda to jak stawianie się ponad prawem. Marny przykład dla mieszkańców.

 14. bonzo

  30 kwietnia 2018 at 11:55

  zienciunio sagatowskiej stracił kontakt z ziemia , juz lewituje

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

5548888

Dziadkowie nasi kochani – koncert

stw24.pl18 stycznia 2019
img_20190116_181106,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

“BIAŁE SZALEŃSTWO 2019 “

stw24.pl18 stycznia 2019
policja

Odnaleźli zaginionego mężczyznę

stw24.pl18 stycznia 2019
hjgj

Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Pomocy w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 stycznia 2019
hjfgjf

Muzyczny Parnas – XIV Forum Pianistyczne – koncert galowy

stw24.pl17 stycznia 2019
IMG_6568

Ewakuacja budynków KUL. Powodem informacja o bombie

stw24.pl16 stycznia 2019
16

Hej kolęda, kolęda… na Hutniku

stw24.pl16 stycznia 2019
trhydh

Przeniesiony Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

stw24.pl16 stycznia 2019
IMG_6488

Tragiczny wypadek w Trześni

stw24.pl15 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl