W Stalowej Woli

Finał warsztatów animacji filmowej w MBP

Finał warsztatów animacji filmowej w MBP

Od kwietnia do połowy czerwca w stalowowolskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywały się warsztaty animacji poklatkowej. Dzieci, przy pomocy prowadzących zajęcia Magdaleny Bryll i Witolda Roya Zalewskiego, stworzyły wspólnie film animowany.

Na zajęciach integracyjnych warsztatowicze zapoznali się z ciekawą biografią Marii Kownackiej, autorki wszystkim znanego „Plastusiowego pamiętnika”. Dzieci wykonywały wspólny pamiętnik, w końcu rzecz dotyczyła Plastusia oraz uczestniczyły w różnorodnych zabawach animacyjnych.

Po zajęciach integracyjnych przyszedł czas na właściwe warsztaty animacji poklatkowej. 17 maja uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki powstawania krótkiego filmu animowanego. Prowadząca Magdalena Bryll,  przedstawiła jak krok po kroku, powstaje scenariusz do filmu. Bohaterem naszej opowieści był Plastuś, a więc dzieci przygotowywały elementy scenografii i fabułę przygód ludzika z plasteliny w czasach obecnych.

Uczestnicy robili pierwsze zdjęcia, które zostały wykorzystane do montażu. Dzieci chętnie słuchały opowieści prowadzącej o pracy na planie filmowym, nieprzewidzianych zdarzeniach i bardzo ciekawej, aczkolwiek niełatwej pracy filmowca.

Kolejne warsztaty animacyjne z Magdaleną Bryll zaowocowały dużą ilością zdjęć, każde ujęcie Plastusia w odpowiedniej aranżacji wymagało od uczestników skupienia, pomysłowości i umiejętności zagospodarowania wyznaczonej przestrzeni.

Plastuś stworzony przez Marię Kownacką, doskonale odnalazł się w dzisiejszym świecie i miał z tego niezłą zabawę.

Trzaski, świsty, zgrzytania, dźwięki wydobywające się z różnych instrumentów oraz jak te dźwięki nagrać. Taki cel przyświecał ostatnim, czerwcowym warsztatom animacji filmowej w MBP. Montaż filmu o przygodach Plastusia w cyfrowym świecie został ukończony. Finałowym etapem realizacji filmu był podkład dźwiękowy. Tajniki udźwiękowienia filmu, zdradził dzieciom Witold Roy Zalewski. Nasi młodzi filmowcy użyczali swojego głosu, używali różnorodnych przedmiotów do wytworzenia potrzebnych dźwięków i doskonale się przy tym bawili, co w zdecydowanej mierze było zasługą prowadzącego.

Dwuminutowy film animowany pt. „Plastuś w nowoczesnym świecie” został w całości ukończony. Wkrótce zostanie udostępniony na stronie internetowej MBP.

Warsztaty w stalowowolskiej bibliotece zorganizowano w ramach projektu „BibliotekAnimacjAktywność – Jestem za!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego, Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Magdalena Bryll- absolwentka PWSFTviT, od dziecka pasjonatka animacji. Pracowała m.in. przy filmie „Piotruś i Wilk”(Oscar 2008), obecnie prowadzi warsztaty animacji dla amatorów w Polsce i za granicą w licznych muzeach, domach kultury, szkołach i pracowniach. Współpracuje z Warszawskim Liceum Filmowym oraz Instytutem Edukacji Artystycznej APS. Pod nazwą Poklatkowo.pl działa już osiem lat, a pod jej opieką powstało ponad 300 filmów.

Witold Roy Zalewski – animator kultury, dokumentalista, śpiewak i muzykant. Producent muzyczny i wydawca nagrań muzyki tradycyjnej. Członek Zarządu Forum Muzyki Tradycyjnej oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej. Tworzy dokumentację projektu „Mały Kolberg” i jest odpowiedzialny za jego współorganizację ze strony Forum Muzyki Tradycyjnej. Jako śpiewak i muzyk tradycyjny czerpie repertuar od mistrzów z Roztocza, Wielkopolski i Polesia, jak również z zapisów etnografów, m.in. Oskara Kolberga. Występuje solo oraz w zespołach Daorientacja i Jaworowi Ludzie.

IMG_5181

IMG_5180

IMG_5151

IMG_5147

IMG_4907

IMG_4880

IMG_4691

IMG_4684

IMG_5172

IMG_5164

IMG_5170

IMG_5175

IMG_5177

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl