Bez kategorii

Skandal w szkole nr 11. Dyrektor namawia do wstąpienia do ONR-u?

Skandal w szkole nr 11. Dyrektor namawia do wstąpienia do ONR-u?

SZOK DO CZEGO NAMAWIA DYREKTORKA SZKOŁY
Tegoroczny Marsz Niepodległości spotkał się z falą krytyki za hasła głoszone przez uczestników. Zarzucono im skrajny nacjonalizm, antysemityzm i nietolerancję. Wśród krytyków znaleźli się biskupi, jak i prezydent Andrzej Duda. Jednym z organizatorów marszu jest Obóz Narodowo – Radykalny. Ta organizacja ma swoje korzenie jeszcze w II Rzeczpospolitej. Wtedy głosiła hasła skrajnie antyżydowskie, a bojówki ONR brały udział w napadach na ludność żydowską.ONR zarzucano, że wzorują się na włoskim faszyzmie i nawet na ideologii hitlerowskiej. Współczesny ONR, to również organizacja skrajna, a jej członkowie w symbolice, gestach i hasłach nawiązują do niechlubnej przeszłości. Znani dziennikarze, ludzie kultury i polityki nieraz wzywali do delegalizacji tej organizacji, uznając ją za dążącą do faszyzmu i niebezpieczną. Ostatnio zrobiła to prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.Jak się okazuje antysemityzm, wrogość do imigrantów i skrajny nacjonalizm nie wszystkim przeszkadzają. Okazuje się, że są tacy, dla których to zalety godne propagowania. Zdumiewające jest jednak to, że do wstąpienia do ONR-u namawia pani dyrektor szkoły podstawowej nr 11 w Stalowej Woli. Joanna Niwierska – bo o nią chodzi – na swojej stronie internetowej zamieściła plakat ONR-u z zachętą do wstępowania w szeregi tej organizacji. A jak się potwierdzą informacje o rozsyłaniu e-maili do pracowników i rodziców zaproszenia do wstąpienia do ONRu śmiało będzie można nazwać ten fakt skandalem.Trzeba w tym miejscu przypomnieć okoliczności w jakich pani Niwierska zostawała dyrektorem. Trzeba przypomnieć, że władze miasta tak “manipulowały” konkursem, że mimo protestów rodziców i próśb byłej pani dyrektor, stanowisko objęła pani Niwierska. W tym przypadku nie można się tłumaczyć niewiedzą, pomyłką czy źle zrozumianymi intencjami. Jeżeli pani dyrektor zajmuje się publicznie namawianiem do wstąpienia do tak skrajnej i niebezpiecznej organizacji, to ktoś – wiadomo kto – powinien na to szybko i stanowczo zareagować.Wydaje się naturalnym i oczywistym, że pani Niwierska nie powinna dalej pełnić funkcji dyrektora szkoły i to bez względu na to jak bardzo się będzie odwoływać do Kościoła i powoływać na katolicyzm. Szczególnie trzeba na to uczulić rodziców. Pilnujcie swoich dzieci, bo mogą wam wykształcić niebezpiecznych nacjonalistów.

Poniżej skan rozmowy na fb.

1 (Kopiowanie)
2 (Kopiowanie)
3 (Kopiowanie)
4 (Kopiowanie)
5 (Kopiowanie)
6 (Kopiowanie)
7 (Kopiowanie)
8 (Kopiowanie)
 
Weronika Przestój

 

Zobacz Komentarze (25)

Komentarze

 1. Magia

  14 listopada 2017 at 14:26

  W szkole zorganizowano apele raz w miesiącu -prawie jak miesiecznice.

 2. abc

  14 listopada 2017 at 14:32

  Pani Dyrektor do tego stopnia jest za ONR że nawet każe dzieciom na apelu śpiewać pieśń “My chcemy Boga” BO TO HASŁO MARSZU NARODOWCÓW. Ale tak to jest jak na stanowiska wsadzani są “misiewicze”

 3. elpimo

  14 listopada 2017 at 14:34

  Panie prezydencie Nadbereżny do dzieła, panią dyrektor sympatyczkę ONR-u odwołać za szerzenie treści niezgodnych z naszym ustawodawstwem(nie mylić ze stanowiskiem niektórych polityków!) Osoba o tak niebezpiecznym, zwichrowanym charakterze nie może kierować szkołą!

 4. Dariusz p.

  14 listopada 2017 at 14:57

  Dźoana wszystko skasowała z Fb. …hahahaha

 5. karolina

  14 listopada 2017 at 15:40

  Skandal,skandal,skandal.Mam nadzieję , że pani dyrektor zostanie odwołana,jeżeli nie ,to rodzice powinni zgłosić sprawę do prokuratury.
  Nic dziwnego, że to dzieje się w Stalowej Woli.Protestuję przeciw sponsorowaniu przez prezydenta miasta wyjazdów organizacji nacjonalistycznych na marsze,użyczanie im sal w bibliotece,i z niesmakiem patrzę na udział (wykłady – anonse na plakatach)prezydenta miasta, pani senator w spotkaniach tych organizacji.

 6. beny

  14 listopada 2017 at 17:56

  STOP Z FASZYZMEM W SZKOLE NR 11 DYREKTORKA DO ODWOŁANIA. TO JEST SKANDAL. PROMOWANIE FASZYZMU PRZEZ DYREKTORKE

 7. Ja

  14 listopada 2017 at 17:58

  Dyrektorka jawnie pierze mózgi dzieci: zmusza do harcerstwa( narybek dla ONRu), raz w miesiącu odbywają się miesięcznice ( udział obowiązkowy, strój galowy), zakupy można robić tylko w Społem, zakaz dyskotek w piątki. A to, że zajęcia przepadają, że zatrudnia nauczycieli bez przygotowania( liczą się poglądy a nie metodyka), że nie panuje nad bezpieczeństwem to nie ma znaczenia. Pani Wołos już dawno powinna się tym zająć, ale zapewne zajmą się ty media ogólnopolskie. Skandal!

 8. klekle

  14 listopada 2017 at 18:03

  A to nie ta sam “pani” co to chciała zlikwidować ZHP i zastąpić ZHRem w swojej szkole? No nic wiadomo partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cie nie…no ale to już zalezy od prezesa…

 9. PiS

  14 listopada 2017 at 18:07

  Przeciez ta pani jest z PiS

 10. zaza

  14 listopada 2017 at 18:47

  Dobrze, że temat działalności Niwierskiej w PSP 11 znalazł się na forum, choć nie bardzo wierzę aby szybko skończyła ona działalność w szkole bo ma za duże poparcie (mąż zatrudniony w wydziale edukacji, kolega prezydent, poseł i matka prezydenta również) i czuje się z tym bezkarna.Przez dwa miesiące swojej działalności zdążyła zepsuć tak dużo, że jej dni powinny być policzone. Wprowadziła autorytaryzm w stosunkach z nauczycielami, pracownikami i wkrótce odczują to również rodzice i uczniowie. Wyrzucona została tablica z 25 letnią historią szkoły oraz zniszczona ściana z patronem Szarymi Szeregami. Atmosfera wśród nauczycieli i pracowników jest fatalna. Nikt nie jest dopuszczony do głosu zarządza sama najlepiej przez wysyłanie nakazowych e-maili. Biurokracja rośnie. Jej poglądy widać w działaniu. Jest niebezpieczna. RODZICE NIE POZWÓLCIE ABY WAM ZNISZCZYŁA SZKOŁĘ WASZYCH DZIECI. Pomóżcie nam nauczycielom bo niewiele możemy.

  • Ewa

   16 listopada 2017 at 16:55

   Drodzy Nauczyciele! Możecie wiele! Ale musicie działać wspólnie, zjedoczeni! Musicie na Radzie Pedagogicznej złożyć wniosek o votum nieufności, wymienić powody, przegłosować i powiadomić o tym organ prowadzący i kuratorium.
   Tylko nie mówcie, że się nie da, że się nie uda itd. Zróbcie to, bez względu na konsekwencje dla Was. Sprawa nabierze rozgłosu w mediach. Nie ma takiego dyrektora, ktorego nie da się odwołać.
   Tylko działajcie wspólnie! Jak rodzice zobaczą Was zjednoczonych w walce o dobro i bezpieczne wychowanie ich dzieci to staną za Wami!

 11. Ja

  14 listopada 2017 at 19:15

  Warto dodać,że wypowiadająca się Justyna Bieszcz…. to najnowszy narybek pani dyrektor. To ma być obiektywny nauczyciel historii. Żenada

  • turysta70

   14 listopada 2017 at 20:43

   z tego co sie orientuje ONR jest legalna organizacja i nie wiem o co taka afera to tak jak by nie dopuscic do byca dyrektorem kogos kto nalezy do Nowoczesnej bo to partia idiotow a kazdy lewk ktory tu krzyczy kojarzy patriotyzm z faszyzmem chodz o faszyzmie nie ma zielonego pojecia i ludzi ktorzy kochaja Polske obraza mowienie o nim faszysta a Dariusz P NALEZAL DO PARTI KTORA ZROBILA TYLE ZLEGO PRZEZ OSIEM LAT RZADOW CO KOMUNA PRZEZ CZTERDZIESCI I JESZCZE JEDNO OD PANI JUSTYNY B WARA

 12. preczZfaszyzmem

  14 listopada 2017 at 19:54

  te dwie panie nazywające się pedagogami dyrektorka i jej koleżanka powinny być odwołane za propagowanie i chwalenie ONR – jak piszą media faszystowskiej organizacji. Pan Nadbereżny puszcza tą organizację do Stalowej Woli, maszeruje ona ulicami naszego miasta. PRECZ Z FASZYZMEM !!

 13. Pixel

  14 listopada 2017 at 21:25

  Pani Niwierskiej nie bronię, ale Panu Modestowi radzę się dokształcić i w słownikach poszukać co znaczy “nacjonalizm”. Ale w tych dobrych, które wskazują pierwotne, właściwie znaczenie tego wyrazu, a nie to znaczenie wbijane mu do głowy przez lata przez TVN. Czasem warto oderwać się od nut i poczytać coś innego niż partytury i Newsweek.

 14. Sprawiedliwy

  14 listopada 2017 at 21:29

  I się pogrzebała pani (była) dyrektor :)

 15. Rodzice

  14 listopada 2017 at 21:58

  Lekarz przesada co do tych wpisów czy wy się wogole słyszy cie nauczyciele jak możecie tak Pisac i poskładać kłody komentować rządy pani dyrektor bo co teraz macie co robić bo teraz ktoś wami zarządza a nie nianczy

 16. Jgg

  14 listopada 2017 at 22:04

  Powinna wylecieć za to na zbity pysk. Ale ona z PiS więc nic jej nie grozi. Ale widać że media piszą o tym.

 17. beny

  14 listopada 2017 at 22:23

  W tej szkole uczą faszyzmu te dwie nauczycielki? Dyrektorka i jej koleżanka? Tak zachwycają się faszyzmem? Skandal

 18. dymowski

  14 listopada 2017 at 22:26

  a przepraszam dlaczego wara od pani JB ?? Sama się pierwsza odezwała więc czemu wara, wyjaśnij pls ?? Drogi turysto, ONR jest organizacją legalną, tylko że trzeba być totalnie zaślepionym żeby nie wiedzieć jak wygląda patriotyzm i nacjonalizm w ich wydaniu . Jako lekko śniady cerą boję się wyjść na marsz, choć jestem Polakiem i patriotą …Szkoda ze p. dyrektor nie nawoływała na profilu do zapisania się do jakiejś wspólnoty przy kościele, a tylko cytowała świętych, swoją droga dość niefortunnie …..Acha …żeby nie było drogi turysto, ja nie należę do żadnej partii, jeno uważam że szkoła MUSI być apolityczna …a harcerstwo dobrowolne i nie brunatne … a historia nauczana przez historyka …..

 19. Argail

  14 listopada 2017 at 22:56

  WIELKIE BRAWA DLA PANI DYREKTOR !!!! ……….OBY WIĘCEJ TAKICH INICJATYW !!!! NADCHODZI CZAS ABY RAZ NA ZAWSZE SKOŃCZYĆ Z LEWACTWEM !!!!

  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE !

  • zuzia

   14 listopada 2017 at 23:55

   Co to znaczy skończyć z lewactwem?

 20. Ania

  15 listopada 2017 at 03:38

  To w tej szkole prowadzona jest taka indoktrynacja ,jako żywo przypomina to czasy PRL-u,a myślałam ,że ten okres mamy już za sobą,skandal,władze oświatowe powinny natychmiast się tym zająć.Panie Prezydencie ,mimo rodowodu PiSowskiego wierzę w Pana mądrość,proszę zrobić z takimi obyczajami porządek,szkoła powinna być apolityczna!!!!

 21. cyklista

  15 listopada 2017 at 12:38

  Po obejrzeniu profilu tej pani, śmiesznym nicku i niby anonimowej (bez zdjęcia) sylwetki widzę, że prezentuje poziom inteligencji niższy niż wielu uczniów szkoły. Jest to klasyczny “misiewicz” w oświacie awansowany nie za kompetencje, a znajomości. Biedna szkoła, biedne dzieci, biedna Polska.

 22. Mozets

  15 listopada 2017 at 18:35

  Jesteśmy armią, a nie płaczącymi na rynku straganiarkami, że im grad kalarepę wytłukł.
  Do wyższych celów jesteś stworzony – wmów to sobie Polaku i uwierz w to, inaczej ciągle będziesz kopanym w tyłek sługą obcego we własnym kraju. Mentalność sługi wżarła się w umysł Polaka głęboko. Musi się jej pozbyć, inaczej zostanie wołem pociągowym zagranicznych okupantów do swej marnej śmierci. Nam – grupie heroicznych nacjonalistów – zupełnie to nie odpowiada. Kto chce, niech idzie z nami, kto nie, niech zdechnie jako wół na uwięzi. – Robert Larkowski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

office-1548293_960_720

Co warto wiedzieć przed wakacjami ?

stw24.pl24 czerwca 2018
turniej (1)

Zagrali najlepsi tenisiści z kraju

stw24.pl20 czerwca 2018
stawy

Opozycja nadal pyta o “bombę ekologiczną”

stw24.pl12 czerwca 2018
glowne

Poetyckie spotkanie z Barbarą Mazurkiewicz

stw24.pl28 maja 2018
IMG_0241 (Kopiowanie)

Chichot Klio na Gżegżółkach – treść dyktanda

stw24.pl3 maja 2018
plakat huta2

Jakie maszyny w przyszłości wyprodukuje Huta?

stw24.pl28 kwietnia 2018
1

HSW rozpoczęła nowoczesne spawanie wież i korpusów dla Krabów

stw24.pl27 kwietnia 2018
turbia lotnisko

Czy Stalowa Wola będzie mieć swoje lotnisko?

stw24.pl23 kwietnia 2018
IMG_9286-1000x600

Beata przykład dała?Ogromne nagrody dla urzędników .

stw24.pl22 kwietnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl