kultura i rozrywka

Stal coraz bliżej dna.

Po dwóch kolejnych odwołanych spotkaniach złe warunki atmosferyczne ), piłkarze Stali Stalowa Wola znów wybiegli na murawę. Tym razem w roli gospodarza, na boisku w Boguchwale, podejmowali zespół Olimpii Elbląg. Goście w pierwszym spotkaniu, po przerwie zimowej rozgromili na wyjeździe zespół Garbarni Kraków aż 5-1. Pokazało to, iż zespół z Elbląga poważnie myśli o włączeniu się do walki o awans do pierwszej ligi. Niestety zupełnie inaczej wygląda sytuacja zespołu ze Stalowej Woli. Pomimo dobrej gry w pierwszym wiosennym spotkaniu, ponieśli porażkę z liderem, czyli GKS-em Jastrzębie. Przewaga zielono-czarnych nad strefą spadkową po tej porażce stopniała.
Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z ekip nie była wstanie narzucić przeciwnikowi własnego stylu gry. Obie drużyny były dobrze przygotowane od strony taktycznej i grali z dużą dyscypliną. Dla kibiców oznaczało to, iż gra była prowadzona głównie w środkowej części boiska, a do sytuacji podbramkowych dochodziło sporadycznie. Niestety w 28 minucie po raz kolejny w tym sezonie, defensywa Stalówki nie popisała się przy stałym fragmencie gry. Obrońcy zielono-czarnych zaspali i nieupilnowani Krzysztofa Niburskiego, który strzelił jedyną w tym spotkaniu bramkę. Podopieczni Krzystofa Łętochy co prawda mieli szanse bardzo szybko doprowadzić do remisu, Hirsky jednak nie trafił do bramki z 10 metrów. Strzelona bramka przez gości ożywiła nieco grę, niestety grę gości. W 32 minucie mogło być już 2:0 dla Olimpii, jednak sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem nie wykorzystał Kurbiel. Nasz zespół po stracie bramki prezentował się fatalnie,aż do zakończenia pierwszej części meczu, nie mając żadnego pomysłu na grę.
Po przerwie wydawało się, że Stal może pokusić się mimo wszystko o zmianę niekorzystnego wyniku. Pierwszym tego sygnałem była akcja z 49 minuty, kiedy to strzał Dziubińskiego, końcami palców wybronił golkiper gości. Ta akcja zadziałała bardzo pozytywnie na nasz zespół, który w drugiej części bezapelacyjnie przejął inicjatywę, zamykając zespół Olimpii na swojej połowie. W 62 minucie Stalówka dostała prezent od gości w postaci rzutu karnego, wywalczonego przez Sobotkę. Do piłki podszedł Dziubiński, który wykonał 11-kę, chyba w najgorszy możliwy sposób, dzięki czemu bramkarz gości nie miał najmniejszych problemów z obroną jego strzału. Po zmarnowanym rzucie karnym powietrze nieco uszło z podopiecznych Krzysztofa Łętochy. Tempo gry wyraźnie zwolniło i akcję naszego zespołu nie miały już takiego rozmachu jak wcześniej. Do końca spotkania zielono-czarni zdołali przeprowadzić już tylko jedną akcję, która mogła odmienić losy tego spotkania. Niestety Dziubiński i tym razem nie był w stanie pokonać golkipera Olimpii i wynik nie uległ zmianie. Stal w drugim wiosennym spotkaniu poniosła drugą porażkę, a jej przewaga nad strefą spadkową stopniała do zaledwie 2 punktów. Niestety w następnej kolejce naszym piłkarzom będzie bardzo trudno poprawić swój dorobek punktowy, ponieważ rozegrają wyjazdowe spotkanie w Poznaniu, z zespołem Warty, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli.
31 marca 2018, 15:00 – Boguchwała (Izo Arena)
Stal Stalowa Wola 0-1 Olimpia Elbląg
Krzysztof Niburski 28
żółte kartki: Hirśkyj, Żyliński – Filipczyk, Bojas, Kołosow.
czerwona kartka: Sebastian Zalepa (75. minuta, Stal, za faul taktyczny).
sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).
W 63. minucie Adrian Dziubiński (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Daniel obronił)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>