kultura i rozrywka

Stal nadal nie zachwyca.

Piłkarze Stali Stalowa Wola w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyli 4 punkty. Ta zdobycz może cieszyć kibiców zielono-czarnych, w przeciwieństwie do stylu, w jakim zostały wywalczone. Podopieczni trenera Białka nadal nie zachwycają swoją postawą, zdecydowanie brak ich grze charakteru i własnego stylu. Niestety w wyjazdowym spotkaniu w Elblągu z miejscową Olimpią nie było widać, jakiejkolwiek poprawy. Gdyby nie dużo szczęścia i fatalna pogoda, która utrudniała gospodarzom konstruowanie akcji ofensywnych, wynik prawdopodobnie byłby zdecydowanie mniej korzystny dla naszego zespołu. Jakby tego wszystkiego było mało, kontuzji doznał nasz pierwszy bramkarz Dorian Frątczak, który już w 24 minucie musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się po raz pierwszy w tym sezonie Mikołaj Brylewski. Debiut tego młodego bramkarza na pewno nie należał do najłatwiejszych, a co najważniejsze nie udało się mu zachować czystego konta. Sam mecz zaczął się wyjątkowo szczęśliwie dla naszego zespołu. W 9 minucie Stalówka wywalczyła rzut wolny na 35 metrze. Do piłki podszedł Sobtka, który wrzucił piłkę w pole karne lewą nogą. Piłka spadła na 5 metr, a następnie odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Fatalny błąd całej obrony gospodarzy pozwolił zielono-czarnym objąć prowadzenie. Stal po zdobyciu tej bramki cofnęła się bardzo głęboko, jak gdyby chcieli dowieść ten wynik do samego końca. Niestety taka taktyka praktycznie nigdy nie przynosi żądanych efektów. Piłkarze Olimpii już w 26 minucie zdołali doprowadzili do remisu, kiedy to rozpędzony Kurbiel pokonał naszego bramkarza, strzelając swoją pierwszą bramkę w barwach Olimpii. Po wyrównaniu wyniku to gospodarze nadal mieli inicjatywę i to oni zdecydowanie dążyli do objęcia prowadzenia. Dlatego ponowne objęcie prowadzenia przez Stal w 45 minucie, było naprawdę sporym zaskoczeniem. Bramkę dla hutników zdobył nowy nabytek Stali Sebastian Zalepa. Piłkarze ze Stalowej Woli po raz kolejny zdołali zdobyć gola po stałym fragmencie gry. Tym razem po rzucie rożnym i dokładnym dośrodkowaniu wprost na głowę Gębalskiego, który strącił piłkę wprost na nabiegającego Zalepe, a ten wpakował piłke do siatki. W drugiej połowie znów zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy lubią grać piłką. I tu właśnie był ich największy problem, ponieważ po intensywnych opadach deszczu, murawa w Elblągu była bardzo nasiąknięta.
Piłka kilkukrotnie wręcz zatrzymywała się w miejscu, uniemożliwiając grę kombinacyjną po ziemi. Dzięki takiemu obrotowi spraw wydawało się, że słabo grająca w tym dniu Stal, zdoła jednak dowieść korzystny wynik do końca. Do pełni szczęścia zabrakło jednak pięciu minut. 85 minuta, długim podaniem zostaje obsłużony Szuprytowski, następnie zawodnik Olimpii w dziecinny sposób ogrywa naszą obronę i oddaje mocny strzał na krótki słupek, nie dając szans Brylewskiemu. Olimpia w pełni zasłużenie doprowadziła do remisu, który utrzymał się już do końcowego gwizdka sędziego. Stal bardzo szczęśliwie ,,wywalczyła” jeden punkt z trudnego terenu, jakim niewątpliwie jest stadion Olimpii Elbląg. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Białka rozegrają w najbliższą niedzielę o godz. 15:00, na stadionie miejskim w Rzeszowie. Stal w tym meczu wystąpi jako gospodarz tego spotkania, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie wicelider – Warta Poznań. Najwierniejszych kibiców zapraszamy na to spotkanie.
3 września 2017, 17:00 – Elbląg (Stadion Miejski)
Olimpia Elbląg 2-2 Stal Stalowa Wola
Piotr Kurbiel 27, Damian Szuprytowski 85 – Bartosz Sobotka 9, Sebastian Zalepa 45
żółta kartka: Stępień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>