Rozrywka

Stal walczy o utrzymanie.

Stal walcząca
Stal Stalowa Wola pod koniec sezonu 2017/2018 wzięła się ostro za ratowanie przed spadkiem. Trzeba przyznać, iż piłkarze w zielono-czarnych koszulkach pokazali, że jednak potrafią walczyć na boisku. Mimo iż wyniki nie do końca są takie, jakie byśmy sobie tego życzyli, to nie można odmówić woli walki, podopiecznym trenera Łętochy. Było to bardzo dobrze widać podczas sobotnich derbów, w których Stal zremisowała na boisku w Tarnobrzegu 2:2. Podobnie było w środowym pojedynku w Boguchwale, gdzie zielono-czarni podejmowali Rozwój Katowice. Chociaż na samym początku tego spotkania hutnicy dali się zaskoczyć przyjezdnym. Zawodnicy z Katowic mecz ten rozpoczęli od mocnego pressingu, także na naszej połowie boiska, co poskutkowało już po 4 minutach, kiedy to po dośrodkowaniu piłki w pole karne, obrońcy nie upilnowali Mońki. Osamotniony pomocnik gości, mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce i Stalówka przegrywała 0:1. Goście dosyć szybko mogli podwyższyć prowadzenie, kiedy to w 11 minucie groźny strzał z narożnika pola karnego oddał Wróbel. Na całe szczęście, świetną interwencją popisał się Frątczak, który uratował nasz zespół przed utratą kolejnej bramki. Ta sytuacja w końcu obudziła podopiecznych trenera Łętochy. Od tego momentu to oni przejęli inicjatywę na boisku, stwarzając sobie duża ilość groźnych sytuacji podbramkowych. Niestety w pierwszych 45 minutach hutnicy razili brakiem skuteczności. Gdyby Gębalski na spółkę z Dziubińskim wykorzystali, choć połowę swoich sytuacji, to Stal na przerwę schodziłaby, prowadząc przynajmniej jedną bramką. Niestety tak się nie stało i goście do szatni schodzili z jednobramkową zaliczką. Druga część gry na całe szczęście miała zdecydowanie korzystniejszy przebieg gry dla naszego zespołu. W 47 minucie bliski zdobycia bramki wyrównującej był Stelmach, jednak piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił obrońca. Dwie minuty później goście nie mieli już tyle szczęścia. Świetne dośrodkowanie z prawej strony, na bramkę zamienił Szymon Jarosz, mocnym uderzeniem głową. Stal doprowadziła i to w pełni zasłużenie do remisu. Wynik 1:1 jednak nie utrzymał się zbyt długo, ponieważ zielono-czarni, jeśli na poważnie myślą o pozostaniu w gronie drugoligowych zespołów, muszą w każdym meczu walczyć o 3 punktu. Tym razem świetnym podaniem został obsłużony Adrian Gębalski, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcami, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z brakarzem gości, wyprowadzając Stalówkę na jednobramkowe prowadzenie. Na całe szczęście zielono-czarni po zdobyciu tej bramki nie cofnęli się do obrony. Wręcz przeciwnie, zastosowali się do myśli taktycznej, iż najlepszą obroną jest atak. Dzięki takiemu podejściu Stal w końcówce meczu zdołała dobić przeciwnika, zdobywając jeszcze dwie bramki. Strzelcami ich byli Andrzej Trubeha i Mateusz Bukowiec. Tak pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo jest dobrym prognostykiem, w kontekście walki o utrzymanie w lidze.
9 maja 2018, 17:00 – Boguchwała (Izo Arena)
Stal Stalowa Wola 4-1 Rozwój Katowice
Szymon Jarosz 49, Adrian Gębalski 65, Andrzej Trubeha 89, Mateusz Bukowiec 90 – Przemysław Mońka 4
żółte kartki: Mistrzyk, Janiszewski – Gałecki, Kowalski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>