W Stalowej Woli

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe: „Jedynki” i program

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe: „Jedynki” i program

Kandydaci Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego do rady miejskiej i rady powiatu na czele z kandydatem na prezydenta Stalowej Woli Andrzejem Szymonikiem zaprezentowali się podczas konwencji programowo-wyborczej.

Jedynkami komitetu do rady miejskiej są: Renata Butryn (okręg nr 1), Andrzej Szymonik (okręg nr 2), Dariusz Przytuła (okręg nr 3), Joanna Grobel-Proszowska (okręg nr 4). Do rady powiatu stalowowolskiego z pierwszych miejsc kandydują: Antoni Kłosowski (okręg nr 1), Andrzej Barwiński (okręg nr 2), Dariusz Żmuda (okręg nr 3), Mirosław Stendiuch (okręg nr 4).

Podczas spotkania krytyczni wobec samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego jeszcze raz omówili punkty swojego programu, na który składa się dwanaście bloków tematycznych: Polityka Senioralna, Polityka Mieszkaniowa i Instytucjonalna, Ochrona Środowiska, Zdrowie, Bezpieczeństwo, Edukacja Zawodowa, Nauczanie Integracyjne- Szkoła Otwarta dla Wszystkich, Wychowanie przez Wolontariat, Edukacja Obywatelska i Prawna, Kultura jako Element Budujący Wizerunek Miasta, Gospodarka i Finanse, Sport i Rekreacja. Współautorami tej wizji są między innymi Renata Butryn, Joanna Grobel- Proszowska, Kinga Sołtys i Damian Marczak.

W swoim wystąpieniu Andrzej Szymonik skupił się na polepszeniu warunków dla prowadzenia biznesu. Za priorytet uznaje starania o zahamowanie wzrostu podatku od nieruchomości a nawet obniżenie stawek tego podatku dla prowadzących działalność gospodarczą w Stalowej Woli, o ile pozwoli na to budżet. Mówił o konieczności pozyskiwania terenów inwestycyjnych pod nowe zakłady oraz pod budownictwo mieszkaniowe, wreszcie o problemie nadmiernego zadłużenia miasta.

Kandydaci zachęcali mieszkańców do głosowania w wyborach 21 października, aby przełamać monopol obecnej władzy. Deklarowali otwartość na rozmowy. – Będziemy rozmawiać z mieszkańcami, ale w innej formie niż prezydent. On ustawia namiot i oczekuje, że mieszkańcy do niego przyjdą. Nas spotkacie na osiedlach, to my wychodzić będziemy do ludzi, prosić ich o głosy, o to by konsultowali ten program, razem z nami go współtworzyli – mówiła Renata Butryn.

Wioletta Wojtkowiak

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Aeo

    3 października 2018 at 17:39

    Klub seniora 60+… młodych jak nie ma tak nie ma…. Wystraszyliście ich czy co ? Czy tak ich nie lubicie ? Bo to trochę kiepsko wygląda.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policja2

Nietrzeźwy 35-latek chodził po torowisku

stw24.pl14 grudnia 2018
szkoła sikorskiego

Kumulacja w szkołach

stw24.pl13 grudnia 2018
marcel_top

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl13 grudnia 2018
serce

“Serce na Odwyku” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
DSC_0260

Most na Bukowej już po przebudowie

stw24.pl13 grudnia 2018
01

Mikołaje rowerami wyruszyli ulicami Radomyśla nad Sanem

stw24.pl13 grudnia 2018
karetka3

Nowa karetka w szpitalu w Stalowej Woli

stw24.pl13 grudnia 2018
jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl