W Stalowej Woli

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe: „Jedynki” i program

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe: „Jedynki” i program

Kandydaci Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego do rady miejskiej i rady powiatu na czele z kandydatem na prezydenta Stalowej Woli Andrzejem Szymonikiem zaprezentowali się podczas konwencji programowo-wyborczej.

Jedynkami komitetu do rady miejskiej są: Renata Butryn (okręg nr 1), Andrzej Szymonik (okręg nr 2), Dariusz Przytuła (okręg nr 3), Joanna Grobel-Proszowska (okręg nr 4). Do rady powiatu stalowowolskiego z pierwszych miejsc kandydują: Antoni Kłosowski (okręg nr 1), Andrzej Barwiński (okręg nr 2), Dariusz Żmuda (okręg nr 3), Mirosław Stendiuch (okręg nr 4).

Podczas spotkania krytyczni wobec samorządowców z Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego jeszcze raz omówili punkty swojego programu, na który składa się dwanaście bloków tematycznych: Polityka Senioralna, Polityka Mieszkaniowa i Instytucjonalna, Ochrona Środowiska, Zdrowie, Bezpieczeństwo, Edukacja Zawodowa, Nauczanie Integracyjne- Szkoła Otwarta dla Wszystkich, Wychowanie przez Wolontariat, Edukacja Obywatelska i Prawna, Kultura jako Element Budujący Wizerunek Miasta, Gospodarka i Finanse, Sport i Rekreacja. Współautorami tej wizji są między innymi Renata Butryn, Joanna Grobel- Proszowska, Kinga Sołtys i Damian Marczak.

W swoim wystąpieniu Andrzej Szymonik skupił się na polepszeniu warunków dla prowadzenia biznesu. Za priorytet uznaje starania o zahamowanie wzrostu podatku od nieruchomości a nawet obniżenie stawek tego podatku dla prowadzących działalność gospodarczą w Stalowej Woli, o ile pozwoli na to budżet. Mówił o konieczności pozyskiwania terenów inwestycyjnych pod nowe zakłady oraz pod budownictwo mieszkaniowe, wreszcie o problemie nadmiernego zadłużenia miasta.

Kandydaci zachęcali mieszkańców do głosowania w wyborach 21 października, aby przełamać monopol obecnej władzy. Deklarowali otwartość na rozmowy. – Będziemy rozmawiać z mieszkańcami, ale w innej formie niż prezydent. On ustawia namiot i oczekuje, że mieszkańcy do niego przyjdą. Nas spotkacie na osiedlach, to my wychodzić będziemy do ludzi, prosić ich o głosy, o to by konsultowali ten program, razem z nami go współtworzyli – mówiła Renata Butryn.

Wioletta Wojtkowiak

 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Aeo

    3 października 2018 at 17:39

    Klub seniora 60+… młodych jak nie ma tak nie ma…. Wystraszyliście ich czy co ? Czy tak ich nie lubicie ? Bo to trochę kiepsko wygląda.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

UM herb

Ile posiadają radni miejscy i prezydenci? Sprawdzamy oświadczenia majątkowe

stw24.pl20 czerwca 2019
dz 2

Raj złomiarzy, piekło działkowców

stw24.pl19 czerwca 2019
most

Mostu nie zamkną

stw24.pl19 czerwca 2019
IMG_8028

Zarząd Powiatu z absolutorium

stw24.pl18 czerwca 2019
hymn 1

„Jedenastka” najlepiej śpiewa „Mazurka Dąbrowskiego”

stw24.pl18 czerwca 2019
IMG_5181

Finał warsztatów animacji filmowej w MBP

stw24.pl18 czerwca 2019
the-vehicle-3363552_960_720

Zaklików. Jechał traktorem popijając alkohol

stw24.pl17 czerwca 2019
_MG_0264

Festiwal Youthest już w sobotę

stw24.pl17 czerwca 2019
Policja2

Tragedia w Jastkowicach

stw24.pl17 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl