W Stalowej Woli

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe podsumowało wybory

Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe podsumowało wybory

Gratulacje dla nowego radnego, niska frekwencja podczas wyborów uzupełniających do rady miasta, a także listopadowe wybory samorządowe – to główne tematy poruszone na konferencji prasowej Komitetu Wyborczego Wyborców Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

W niedzielnych wyborach uzupełniających na radnego miejskiego kandydat zjednoczonej opozycji Jerzy Augustyn przegrał z Piotrem Rutem, stosunkiem głosów 115 do 161.

- Gratuluję zwycięzcy wyborów i życzę mu żeby w jak największej mierze spełnił oczekiwania swoich wyborców. Przede wszystkim chciałam podziękować wszystkim, którzy przyszli zagłosować. Frekwencja była przerażająco niska. A niska frekwencja nie sprzyja opozycji w Stalowej Woli. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że procentowo ułożyło się to całkiem dobrze ponieważ 58% do 42% głosów, dla nas jako zjednoczonej koalicji. Odczytujemy to jako premię, za to że potrafiliśmy wystawić wspólnego kandydata i wspólnie działać na jego rzecz – mówiła była posłanka Renata Butryn.

IMG_7386_1

Również Jerzy Augustyn pogratulował swojemu kontrkandydatowi, a także podziękował mieszkańcom okręgu nr 14, którzy zdecydowali się uczestniczyć w głosowaniu.

- Nie czuję się przegrany ani wygrany, bo to nie w takich kategoriach należy rozważać start w wyborach samorządowych. Nie uzyskałem jeszcze dużego zaufania mieszkańców. Myślę, że zrobiliśmy ze swojej strony wszystko i będzie to owocowało i premiowało dla nas jako porozumienia do uczestnictwa w wyborach samorządowych na przyszłą kadencję. W tym porozumieniu pozostajemy i na pewno przedstawimy dobrych kandydatów – mówił Jerzy Augustyn.

Renata Butryn zaznaczyła, że 42% głosów wyborców cementuje i mobilizuje Porozumienie Samorządowe. -Wierzymy, że na jesieni jesteśmy w stanie osiągnąć jeszcze więcej. Mamy w sobie na tyle pokory, żeby nie ogłaszać zwycięstwa przedwcześnie, ale stawiamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Mam nadzieję, że w myśl zasady zgoda buduje, będziemy trzymać tę koalicję, tak aby nic ani nikt nas nie poróżnił – dodała Renata Butryn.

Porozumienie Samorządowe liczy, że w przyszłych wyborach uda się wprowadzić zmiany w składzie rady miasta. – Złapaliśmy dobry kontakt z mieszkańcami, z naszymi wyborcami. Depczemy po piętach obecnej władzy i trzeba nas brać bardzo poważanie pod uwagę w następnych wyborach. Zrobimy wszystko, aby przynajmniej skład rady uległ zmianie dla dobra wspólnego. Uważamy, że opozycja w radzie i wymiana poglądów jest potrzebna – mówił Jerzy Augustyn.

W najbliższych miesiącach porozumienie będzie przedstawiać program wyborczy, swoje postulaty i wnioski. – Chcemy pokazać społeczeństwu co naszym zdaniem dzieje się niedobrego i w mieście i w powiecie i obszarze zarządzania. Bulwersujący wpis pana Piaseckiego dał nam dużo do myślenia i będziemy się przyglądać co się dzieje w Miejskim Zakładzie Komunalnym – dodała Renata Butryn.

Poruszono także kwestię wyborów prezydenckich, w których porozumienie chce wystawić swojego kandydata. – Będę się domagała , żeby kandydat na prezydenta miał też swojego zastępcę. Proszę zobaczyć co się dzieje kiedy np. spotyka nieszczęście, umiera prezydent i niechby nie miał zastępców. Co wtedy z płatnościami, itd.? Myślę tutaj o Mielcu i myślę, o tym że byli zastępcy i wszystko tam zostało płynnie przeprowadzane. Można połączyć młody prezydent i doświadczony zastępcą albo odwrotnie. Dojrzały prezydent, młodzi zastępcy. Wszystko to można ułożyć . To nie pytanie kto będzie, ale pytanie co będzie chciał zrobić i z kim będzie chciał współpracować. I jak będzie tę współpracę układał, czy będzie umiał zarządzać potencjałem ludzkim –mówiła Renata Butryn.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (6)

Komentarze

 1. Aeo

  19 marca 2018 at 20:30

  Ciekawa propozycja ale musicie bardzo mocno postawić na młodych ludzi z wszystkich opcji

 2. Falc

  19 marca 2018 at 21:07

  No tak. PO, SLD, NOWOCZESNA, KOD, Rebelianty etc. Wszyscy na jednego. To bardzo słaby wynik dla opozycji… Zaklinanie rzeczywistości i mówienie o bdb wyniku… Wygląda że od razu liczyli na przegraną. Tylko nieco większą.

 3. Antek

  20 marca 2018 at 01:29

  Miny mowią wszystko.

 4. XYZ

  20 marca 2018 at 06:49

  W myśleniu przyszłość, a w zjednoczeniu sukces.To dobry przykład na to, że w jedności siła. Osobno oznacza dla jednego ugrupowania 5%, dla innego13%, czy 7%, czyli klėskę. Raze 42% i to jest świetny wynik w takim mieście jak nasze.

 5. sasanka

  20 marca 2018 at 07:52

  Miny to nie wszystko, popatrz na miny p. Nadbereżnego, za każdym razem wpycha się do zdjęcia i zawsze albo się śmieje albo udaje zadowolonego głównie z siebie. Nie ma się z czego cieszyć w mieście, tak naprawdę inni nam mogą “pozazdrościć” tylko olbrzymich… długów! Nie wiem dlaczego i z czego ten pan jest zadowolony, czy może z tego, że udaje mu się skutecznie bajerować mieszkańców gdyż sobą niewiele znaczy? Może pomożesz rozwikłać ten dylemat? Próbę scharakteryzowania jego zachowań dał na nośniku elektronicznym dawny jego bardzo bliski “doradca” używając słów, że to jest cyt. “szkodnik” i “oszust”! Gdyby to była prawda to nie najlepszej laurki doczekał się obieżyświat Nadbereżny! Prawda? Zapamiętaj sobie, że ten się śmieje kto się ostatni śmieje!

 6. Ryś

  22 marca 2018 at 16:17

  Uśmiech przemieni się w płacz po wyborach jesiennych.Wreszcie będzie opozycja,która zamieni radość w lament i skomlenie misia z okienka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

5548888

Dziadkowie nasi kochani – koncert

stw24.pl18 stycznia 2019
img_20190116_181106,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

“BIAŁE SZALEŃSTWO 2019 “

stw24.pl18 stycznia 2019
policja

Odnaleźli zaginionego mężczyznę

stw24.pl18 stycznia 2019
hjgj

Spotkanie opłatkowe w Środowiskowym Domu Pomocy w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 stycznia 2019
hjfgjf

Muzyczny Parnas – XIV Forum Pianistyczne – koncert galowy

stw24.pl17 stycznia 2019
IMG_6568

Ewakuacja budynków KUL. Powodem informacja o bombie

stw24.pl16 stycznia 2019
16

Hej kolęda, kolęda… na Hutniku

stw24.pl16 stycznia 2019
trhydh

Przeniesiony Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK

stw24.pl16 stycznia 2019
IMG_6488

Tragiczny wypadek w Trześni

stw24.pl15 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl