W Stalowej Woli

STRACH Z MINISTRAMI W OCZACH

STRACH Z MINISTRAMI W OCZACH

Niby PiS ma wszystko pod kontrolą i wygraną w wyborach w kieszeni. Jednak to, co dzieje się w Stalowej Woli może nasuwać co do tego wątpliwość. Jak się przypatrzeć na to kto przyjeżdża wspierać kampanię Lucjusza Nadbereżnego, to można sobie pomyśleć, że faworyt i wschodząca gwiazda PiS-u ma ze strachu o wynik wyborów pełno w portkach.

Stalowa Wola przeżywa istny najazd ministrów z rządu PiS, którzy przebijają się w obietnicach. Skądinąd ciekawe jak ten rząd pracuje, skoro prawie wszyscy ministrowie biorą udział w kampanii wyborczej. Ciekawe również czy mieszkańcy, czyli podatnicy zadają sobie pytanie za co płacą takiej minister Jadwidze Emilewicz, odpowiedzialnej za rozwój przedsiębiorczość i cyfryzację, która zajmować się ministerstwem biega po osiedlu w Stalowej Woli i agituje za PiS-em. Tak się składa, że pani Emilewicz jest uważana za jednego z najmniej kompetentnych ministrów, więc to może lepiej, że biega między blokami w Stalowej Woli i obiecuje, obiecuje, obiecuje. Pytanie czy sama wie co?

Przyjeżdża minister Andrzej Adamczyk i zapowiada budowę drogi ekspresowej 74. Pan Adamczyk znany jest bardziej z prowadzenia wydawnictwa z faszyzującą literaturą, bo budowanie dróg wychodzi mu znacznie gorzej. O budowie S74 słychać co najmniej od kilkunastu lat i to zazwyczaj w okolicy jakichś wyborów. I od tych kilkunastu lat fachowcy mówią, że to się przed 2025 rokiem nie zacznie, a kiedy dojdzie do Stalowej Woli? Z tego samego ministerstwa w Mielcu płyną zapewnienia, że już za chwilę rozpocznie się budowa drogi ekspresowej z Radomia do Rzeszowa. W PiS cały czas obowiązuje zasada, że “ciemny lud wszystko kupi”, więc nie przejmują się tym, że ktoś zapyta skąd na to pieniądze? Jeżeli ktoś ma choć odrobinę oleju w głowie tym bardziej powinien zadać to pytanie, bo do drzwi polskiej gospodarki coraz głośniej puka kryzys.Wystraszony prezydent Nadbereżny chyba sam zaczyna się w tym gubić. Czy nie zdaje sobie sprawy, że z przyjazdem każdego kolejnego ministra rodzi się pytanie po co komu w Stalowej Woli prezydent za kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, skoro wystarczy rządowy urzędnik za kilka tysięcy?

Te historie z ministrami mającymi leczyć strach prezydenta Nadbereżnego znakomicie symbolizuje historia z masztem na rondzie przy “Patriocie”. Postawiono coś wysokiego na pokaz, ale na słabym fundamencie. Silny wiatr przewrócił tę konstrukcję na pokaz. Teraz pospiesznie ponownie stawia się ten maszt. Nie zmieni to faktu, że i tak silny wiatr znowu przewróci to, co na pokaz, chyba, że przyjedzie iluś tam ministrów z rządu PiS-u i razem z prezydentem Nadbereżnym będą dzień i noc podtrzymywać ten maszt. Powiedzenie, że ta robota byłaby najbardziej zgodna z kwalifikacjami dużej części z nich niestety nie byłoby zbyt dużą złośliwością.

IMG_4728

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (8)

Komentarze

 1. Super

  18 października 2018 at 15:39

  Tak teoria cudownego dziecka zaczyna się sypać Niezbyt rozgarniety Kalinka z sasiedniego Tarnobrzega juz nie ma swojeho guru bo guru Nadbrezny jest nagi ak król.

 2. Wyborca

  18 października 2018 at 18:38

  super tekst. faktycznie tak to wygląda

  • wyborca

   18 października 2018 at 19:14

   Tak super tekst. Są jeszcze myślący. Reszcie Pis robi wodę z mózgu. A babcia Sagatowska i jej cudowne dziecko Nadbreżny będzie osądzone przez historię. To ,że wyborcy Stalowej Woli ich lubią to i tak trzeba będzie odpowiedzieć za swoje czyny i zaniechania.

 3. EWELINA456

  19 października 2018 at 08:23

  na pewno jest wiele watpliwosci skad taka kasa czy jest to mozliwe i najwazniejsze drodzy stalowolanie kto\i za czyje bedzie to potem utrzymywał , bo te pieniadze nas zaduszą … nie ma w tym za ksztyne rachunku ekonomicznego i rozsądku … po nas chocby potop

 4. ligamento

  19 października 2018 at 10:27

  Kilka słów odnośnie spotkań osiedlowych Nadbereżnego przed wyborami: wczoraj na os. Poręby od 8 rano zaczęły się porządki jak nigdy. Początkowo koszenie trawy o dziwo tylko wzdłuż jednej ulicy. Zdziwiony patrzylem na to nie wiedząc o co chodzi, nie skojarzyłem że tego dnia przypadał termin politycznej szopki na osiedlu – koszenie trawy w połowie października kiedy tak na prawdę nie było co kosić. Następnie załoga z MZK czyściła chodnik prowadzący do szkoły nr 12 który od lat w 1/3 szerokości był zarośnięty trawą i zwyczajnie przysypany ziemią. Po tych zabiegach, uliczkami osiedlowymi, pomiędzy nowym żłobkiem przy Poniatowskiego a kościołem Iglo zaczęła szaleć zamiatarka z MZK. Dosłownie szaleć ponieważ tą samą drogą przejechała min. 6 razy, tam i spowrotem. Patrzylem na to wszystko i nie moglem uwierzyć, zadawalem sobie pytanie dlaczego czyszczą tylko kilka uliczek i to z taką starannością, zawsze maszyna przejeżdża 2 razy i na tym zamiatanie się kończy. To nie koniec. Około godziny 13, na skrzyżowaniu ulic osiedlowych prowadzących do skoły nr 12, przy piekarni Rostek, ponownie zaczęło się koszenie trawy, tym razem dostało się trawnikowi w kier. Iglo, również niewielki fragment. Na koniec pojawila się Pani która zaczęła grabić liście i to od niej usłyszalem kto będzie gościem honorowym na tym skrzyżowaniu. Reasumując, na wystąpienie Nadbereżnego wykonano prace które “normalnie” wykonywane są niechlujnie i byle jak. Służby kosiły tarwę na Porębach kiedy tak na prawdę nie było czego kosić, w normalnym przypadku koszenie odbywa się kiedy trawa sięga do łydek. Na uwagę zasługuje również chodnik który przez kilka lat bardziej przypominal trawnik ale na wystąpienie został wysprzątany jak nigdy dotąd. Samego zamiatania ulic, jak to wczorajsze, życzę każdemu miastu w naszym kraju. Panie Nadbereżny, czy wszystko co Pan robi musi być pod publiczkę? Może następnym razem MZK na Pańskie wystąpienie będzie malować trawę na zielono? Ciemny lud kupi wszystko. Prawda? Obiecuję że nie oddam na Pana swojego głosu. Bez pozdrowień.

  • cycek

   19 października 2018 at 11:43

   Trzeba pamiętać że to wszystko za naszą kasę albo pożyczoną, bo naszej już chyba nie ma w kasie miasta, lans to przywara większości polityków a już najbardziej tych z pisu, lubią się chwalić pomysłami zwłaszcza innych i otwierać je jako swoje, kiedyś otwierano drogi normalnie zdejmowano bariery i ruszał ruch aut, teraz konieczne 10 gości i ze trzech biskupów, na pokaz ku uciesze zaślepionej i kupionej za własne pieniądze gawiedzi którzy jak gdyby po wskazaniu przez klakiera w odpowiednim momencie wznoszą pokłony i biją brawo, szkoda że w tak fajnym mieście jest tak mało inteligentnych ludzi.

   • ligamento

    19 października 2018 at 13:46

    Z otwieraniem dróg masz oczywiście rację ale najbardziej boli mnie to że z wielkim hukiem je otwierają i twierdzą że to ich zasługa. Ani słowa o wkładzie w budowę poprzednich ekip a tu przecież mało kto wie że czas trwania od ogłoszenia przetargu na opracowanie Koncepcji Programowej do oddania drogi do użytku to kwestia nawet 8 lat.

 5. elioforma

  19 października 2018 at 21:39

  Wspaniały tekst odzwierciedlający klimaty z… PRL-u! Tak też było w tamtej epoce z zastrzeżeniem, że taka mobilizacja była mozliwa gdy miał przyjechać I Sekr KC PZPR lub Premier. Teraz wystarczy lokalny KaCyk!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

dav

Wandal czai się na cmentarzu

stw24.pl17 lipca 2019
wojewoda 2

Gość w dom, a ludzie nie przyszli

stw24.pl17 lipca 2019
policja11

Nietrzeźwi użytkownicy dróg

stw24.pl17 lipca 2019
rds

Rozbudowa wałów przeciwpowodziowych w gminie Radomyśl nad Sanem

stw24.pl17 lipca 2019
z5

Spotkanie strażaków z harcerzami w Zaklikowie

stw24.pl16 lipca 2019
pierogi

Pierogi, hołubce i kuchenna chemia

stw24.pl16 lipca 2019
dycha pierwszy andrij

Siódma „Stalowa Dycha”

stw24.pl16 lipca 2019
pan_1000x600

„Jedynka” z Radymna i Nowogrodzkiej

stw24.pl15 lipca 2019
303-190684

Rekonesans na drogach w trakcie modernizacji linii kolejowej

stw24.pl15 lipca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl