W powiecie

Zarząd Powiatu z absolutorium

Zarząd Powiatu z absolutorium

Radni powiatowi przegłosowali wczoraj uchwałę dotyczącą udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu. Decyzja była jednogłośna (przy obecności 19 radnych). Nie było żadnych pytań, wątpliwości, dyskusji.

- W imieniu Zarządu chciałbym podziękować za wsparcie naszych inicjatyw. Muszę powiedzieć, że to są nasze wspólne inicjatywy. Wszystko, co robimy jako Zarząd, robimy z poparciem państwa. Jest to nasz wspólny sukces. Rok był dosyć trudny, obfitował w bardzo poważne inwestycje, mam tu na myśli przede wszystkim blok operacyjny. To jest wielki sukces, bo 66 lat szpital czekał na tę inwestycję. Gdyby nie ten blok, szpital nie byłby dopuszczony do dalszej pracy i mielibyśmy problemy. Podjęliśmy bardzo ważną decyzję, zrealizowaliśmy ją – przemawiał do radnych obecnych na sesji starosta Janusz Zarzeczny po udzieleniu absolutorium.

Starosta mówił też o inwestycjach drogowych, dotacjach z Lasów Państwowych czy budżetu państwa. Zwrócił także uwagę na wydatki, zwłaszcza na oświatę, która stale przysparza kłopotów finansowych władzom powiatu. Subwencje ministerialne nie są wystarczające na edukację w regionie, w związku z tym powiat musiał dołożyć w zeszłym roku 8 milionów z ł. Janusz Zarzeczny uważa, że przyszły rok będzie lepszy, a to w związku z reorganizacją w oświacie. Trwa podwójny nabór do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, prowadzonych w mieście większości przez powiat (poza Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym). Starosta przewiduje, że będzie ok. 1000 uczniów więcej. Co za tym idzie – wzrosną subwencje.

Agata Linek

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

 1. polkp

  18 czerwca 2019 at 14:51

  Skąd się biorą debile?
  Z PiSu wyłażą co chwilę…
  Sobieraj , który z trudem ukończył edukacje w szkole podstawowej repetując w 7 klasie i NADBEREŻNY złamali prawo ponieważ insygnia można nosić tylko w czasie obrad sesji i w miejscu do tego przeznaczonym, Kto pociągnie tych panów do odpowiedzialności?
  Insygnia można nosić:
  wszelkie święta państwowe Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajów, uroczystości szczebla wojewódzkiego i powiatowego;
  uroczyste sesje Rady Miejskiej , w tym sesje inauguracyjne oraz kończące kadencję;
  sesje Rady Miejskiej, na których wręczane są odznaczenia państwowe
  przyjmowanie w Gminie wizyt osób pełniących wysokie funkcje samorządowe, państwowe itp.
  udział lub osobiste prowadzenie uroczystości ślubnych w Urzędzie Stanu Cywilnego
  Łańcuch jest atrybutem władzy: wójta, burmistrza, prezydenta miasta, przewodniczącego rady gminy (miejskiej), starosty lub marszałka województwa. Łańcuch, mający charakter współkonstytuujący sprawowaną godność, to insygnium, które musi zawierać najważniejszy, a zarazem i najdostojniejszy znak jednostki samorządowej, czyli jej herb. Należy podjąć starania by znak ten, wyrażający daną społeczność, miał wizerunek wzorcowo zrealizowany, o wysokim poziomie artystycznym, a jednocześnie zgodnym ze sztuką heraldyczną. Herb powinien być główną ozdobą łańcucha, jego klejnotem. Wymaga to wyjątkowej staranności w opracowaniu plastycznym

 2. paniski

  18 czerwca 2019 at 17:00

  Żyć nie umierać… Napracował się chłopina cały rok to i teraz czas na oddech. Ciekawe, że w ogólne nie wspomniał o pomocy z budżetu miasta, a przeciez miasto się dokladało. Usypia czujność do powiatowej lecznicy by powiedzieć, że jej nie dostrzega w sprawie warunków dla pacjentów i wyżywienia także. Jest optymistą co do nowego roku szkolnego bo będzie kasy więcej na 1 tys. uczniów ale o warunkach lokalowych dla nich cicho sza. Tak na marginesie co zrobił pan starosta w tym tak dobrze ocenionym przez radnych roku 2018 że brakło mu 8 mln złotych? Czy podejmował jakąkolwiek interwencję w MEN czy u MF by zwiększona została subwencja oświatowa? Z jakiego rozdziału uzupełnił brakującą kwotę w oświacie? Nie od rzeczy będzie zapytać, czy podczas kwietniowego strajku nauczycieli odwiedził którąkolwiek ze szkół średnich i czy na powstały fundusz pomocy dla nauczycieli wpłacił datek? To, że będzie pan remontował jakieś drogi w br. to żaden wysiłek dla starostwa bowiem zawsze te małe odcinki dróg leżą na terenie którejś z gmin więc znając pana coś tam wysępi od wójta na naprawę. Szpital panie starosto to nie tylko cyfry którymi pan żongluje publicznie ale głównie ludzie ci leżący jak i ich obsługujący. Czy cokolwiek pan uczynił dobrego w tym kierunku?(wyłączając wspomniany blok operacyjny!)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

rds

Rozbudowa wałów przeciwpowodziowych w gminie Radomyśl nad Sanem

stw24.pl17 lipca 2019
z5

Spotkanie strażaków z harcerzami w Zaklikowie

stw24.pl16 lipca 2019
303-190684

Rekonesans na drogach w trakcie modernizacji linii kolejowej

stw24.pl15 lipca 2019
AGN_4817.NEF_

Nowy blok operacyjny w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl11 lipca 2019
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szum szprych i …korki

stw24.pl4 lipca 2019
wojsko_13

Na poligonie zmarł żołnierz WOT

stw24.pl1 lipca 2019
Opera Zdjęcie_2019-06-26_140035_www.zaleszany.pl

Z nagrodą Wójta Gminy Zaleszany na wakacje

stw24.pl26 czerwca 2019
wojsko_13

Ćwiczenia na poligonie – zakaz wstępu!

stw24.pl24 czerwca 2019
zaklikow3

Jedzie nowe do straży

stw24.pl24 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl