W Stalowej Woli

Szlęzak: – Urzędnicy roznosili wyborcze ulotki. Prezydent:- Byli na urlopach.

Szlęzak: – Urzędnicy roznosili wyborcze ulotki. Prezydent:- Byli na urlopach.

Czy urzędnicy stalowowolskiego magistratu roznosili materiały wyborcze prezydenta w godzinach swojej pracy? Konferencję prasową poświęconą tej „skandalicznej sytuacji” zwołali dziś kandydat do sejmiku województwa Andrzej Szlęzak i ubiegający się o mandat radnego Jakub Kopyto.

Sprawa, o której głośno w mediach społecznościowych miała miejsce w miniony piątek. – Byłem świadkiem, jak 28 września w godzinach okołopołudniowych na moim osiedlu pracownicy urzędu nieśli torby wypchane ulotkami. Jedną z nich znalazłem w swojej skrzynce. Są to zaproszenia na spotkania z przedstawicielami PiS – mówi Szlęzak. Dodaje, że nie ma wątpliwości, że są to materiały wyborcze. Na kopertach wizerunek prezydenta Lucjusza Nadbereżnego opatrzono określeniem „kandydat na prezydenta Stalowej Woli”. Nie ma też wątpliwości, że zaproszenia te roznosili pracownicy urzędu, część z tych osób dobrze zna. Dlatego uznał to za skandal i ewidentne nadużycie.

-Kandyduję w wyborach do sejmiku i miałem sobie nie zawracać głowy wyborami do rady miejskiej, ale okazuje się, że się nie da. Po prostu wkurza mnie obłuda i zastraszanie młodego człowieka, który dopiero wchodzi w życie polityczne. Kiedy o tym incydencie powiadomiłem swojego sąsiada, kandydata na radnego Jakuba Kopyto, a ten napisał o tym zdarzeniu w internecie, otrzymał od prezydenta Stalowej Woli żądanie przeprosin za kłamstwa, prezydent groził mu procesem w trybie wyborczym. Co ciekawe w kolejnym wpisie Lucjusz Nadbereżny przyznał jednak, że jego współpracownicy byli w tym czasie na urlopach i w tym czasie mogli robić co chcieli – mówił Szlęzak. Oznajmił dziś, że on i jego sąsiad nie zamierzają tej sprawy odpuścić. Nie dadzą się zastraszyć i czekają na ewentualny pozew, aby udowodnić przed sądem, jak było naprawdę.

12

13

15

16

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (8)

Komentarze

 1. Ble

  1 października 2018 at 21:18

  Nie jestem ani za obecnym ani za byłym prezydentem. Ale jedno mi się nasuwa – szkoda, że poprzedni prezydent za swoich czasów nie był taki fair jak niby teraz próbuje być. Wielu urzędników sporo by mogło powiedzieć na jego temat ale raczej niewiele miłych rzeczy. Ale jak to moja babcia zawsze mawiała ‘zapomniał wół jak cielęciem był’. Radziłbym Panu Szlęzakowi zrobić solidny rachunek sumienia i zastanowić się nad tymi wszystkimi swoimi niby obecnościami w pracy bo jak wiemy prezydenta Szlęzaka że świeczką było szukać w urzędzie, urlopu w tych dniach też nie miał a i w delegacjach też nie bywał i dziwne dlaczego kierowca po podpisy musiał do jego mieszkania wozić papiery…

  • Ubaw

   1 października 2018 at 23:57

   Oj, cos ta retoryka “Ble” przypomina retoryke Nadbereznego wyciagnieta iscie z jego wiadomosci na Facebooku. Jeden i drugi nie zachowywal sie w porzadku. Niech Nadberezny pozna jak to jest mieszac kogos z blotem. Sam robil to jako radny. Nie boi sie krytyki? A to dobre :)

 2. Aeo

  1 października 2018 at 22:02

  Ale bezczelne ! Jak taki ktos moze byc prezydentem ! tfu..

  • poliato

   2 października 2018 at 11:57

   Jeżeli jest to prawdą co stwierdza pan Kopyto to jest to skandal wiekszy niż samowola budowlana masztu patriotycznego, którego jak dotąd nie ma. Panie Nadbereżny nie jest prawdą, że urzędnik na urlopie może robić co zechce. Zgodnie z treścią pragmatyki urzędniczej ma zachowywać się z godnością nie uwłaczającą piastowanemu urzędowi. Roznoszenie ulotek z pana wizerunkiem w kampanii wyborczej jest rzeczą niedopuszczalną nawet gdy są na urlopie. Zatem to pan powinien być pozwany w trybie wyborczym przed oblicze Sądu w Tarnobrzegu by dowieźć, że nie wykorzystywał pan podległych urzędników do roznoszenia materiałów propagandowych!

   • Aeo

    2 października 2018 at 17:22

    Zgadzam się w 100% ! Mam nadzieję, że pan Kopyto z panem Szlęzakiem zgłoszą to do prokuratury ! Bo jeśli to jest prawda to znaczy, że prezydent nadużywa władzy !

 3. lolek

  2 października 2018 at 21:50

  Urzędnicy dostali propozycję nie do odrzucenia czy to po prostu tacy wazeliniarze?

 4. Liljana

  2 października 2018 at 23:23

  A co mnie obchodzą urlopy? To są podwładni prezydenta. Dostali propozycję nie do odrzucenia. Prezydent im nawet nie płaci! To jest zwyczajne nadużycie władzy i kompletny brak etyki. Ale o czym ja mówię? Lucek i etyka? Pfff… Straszenie sądem i godzinne “ultimatum” poniżej krytyki. To jest włodarz miasta czy przedszkolak? Wszystkich ostatnio sądem straszy, to tak a propos “czekania na krytykę”.

 5. babka

  4 października 2018 at 16:41

  Ależ o czym wy piszecie, toż to czysta przyjemność na urlopie roznosić ulotki swego Pracodawcy…
  Robili to z pewnością szczęśliwi i w uniesieniu ekstatycznym, ku chwale Prezydenta jak dawniej bywało :D :D

  A swoją drogą nie tylko w Urzędzie Miasta tak jest ;) ciekawa jestem kiedy ktoś z tych “szczęśliwców” się pochwali publicznie. Teraz najlepszy czas!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

UM herb

Ile posiadają radni miejscy i prezydenci? Sprawdzamy oświadczenia majątkowe

stw24.pl20 czerwca 2019
dz 2

Raj złomiarzy, piekło działkowców

stw24.pl19 czerwca 2019
most

Mostu nie zamkną

stw24.pl19 czerwca 2019
IMG_8028

Zarząd Powiatu z absolutorium

stw24.pl18 czerwca 2019
hymn 1

„Jedenastka” najlepiej śpiewa „Mazurka Dąbrowskiego”

stw24.pl18 czerwca 2019
IMG_5181

Finał warsztatów animacji filmowej w MBP

stw24.pl18 czerwca 2019
the-vehicle-3363552_960_720

Zaklików. Jechał traktorem popijając alkohol

stw24.pl17 czerwca 2019
_MG_0264

Festiwal Youthest już w sobotę

stw24.pl17 czerwca 2019
Policja2

Tragedia w Jastkowicach

stw24.pl17 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl