W powiecie

Szum szprych i …korki

Szum szprych i …korki

W piątek peleton Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków wjedzie na Podkarpacie. W naszym województwie będzie gościł dwa ostatnie dni 30. Edycji i w sobotnie popołudnie przejdzie do historii. Nas najbardziej powinien interesować piątek. Oczywiście ze względów sportowych, ale nie tylko. Kierowcy już powinni planować alternatywne trasy powrotu do domów. Korki będą murowane.

Stawiamy na Voster ATS

Poczynając od strony sportowej, to drugi etap ze Zgierza do Kutna namieszał w klasyfikacji generalnej. Wygrał go Estończyk Norman Vahtra i on został liderem wyścigu. My kibicujemy kolarzom z Voster ATS Team i im poświęcimy kilka zdań. W środę dwóch kolarzy stalowowolskiej grupy przyjechało w pierwszej dziesiątce, a zespół umocnił się na pozycji lidera drużynowego. Sylwester Janiszewski był 4., a Mateusz Komar 9. Na tych samych pozycjach są też w „generalce”, a kolejny z biało-zielonych Paweł Franczak jest na 11. pozycji. Niestety, stalowowolanin Krzysztof Parma sporo – ponad 7 minut – już traci do lidera i zajmuje miejsce w dziewiątej dziesiątce. Jesteśmy jednak pewni, że ktoś z Vostera ATS powalczy w Stalowej Woli jeżeli nie o pierwsze miejsce, to przynajmniej o pudło. No bo gdzie, jak nie w rodzinnym mieście? W dobrej formie jest Franczak, któremu niektórzy wróżyli wygraną w całym wyścigu. Nie ma nic do stracenia.

Ekipa Voster ATS, o ile nie będzie jakiegoś kataklizmu na trzecim etapie do Radomia, do Stalowej Woli wjedzie w szarych koszulkach lidera drużynowego. Przypominamy tylko, że lider jedzie w koszulce żółtej, lider klasyfikacji punktowej w białej, a najlepszy młodzieżowej w niebieskim trykocie. Całą reszta w barwach klubowych. W tegorocznym wyścigu jedzie – jeszcze – 105. Kolarzy z 19. teamów.

Korki, korki, korki…

Kolarze nie tylko z nazwy są szosowi, więc mają pierwszeństwo przed wszystkimi innymi użytkownikami asfaltu. W piątek utrudnienia czekają kierowców najpierw w Sandomierzu, bo już od godz. 15. Peleton wjedzie od stron Dwikóz, a potem przez starówkę i główne ulice pomknie w kierunku Trześni. Wszystkie pojazdy zostaną zatrzymane, aż do pojawienia się samochodu z napisem „Koniec wyścigu”. W praktyce będzie to ok. 1,5 godziny. I tu uwaga! Na czas przejazdu wyścigu wstrzymany zostanie też ruch na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, w kierunku Sandomierza.

Na Podkarpacie kolarze wjadą w Trześni. Następnie przez Zabrnie pomkną do Grębowa. Gdy będą dojeżdżać zamknięta zostanie droga wojewódzka na odcinku Grębów – Stalowa Wola. Stalowa Wola jest miastem etapowym, więc tu będzie najwięcej utrudnień. Na pewno już przed godz. 16 w części, a później w całości dla ruchu zostaną zamknięte Al. Jana Pawła II. Kolumna wyścigu pojedzie do Niska, później do Zarzecza, by przez Kłyżów i Pysznicę wrócić do Stalowej Woli. Czwarty etap zakończą trzy rundy na Al. Jana Pawła II między skrzyżowaniami z ul. Popiełuszki i Chopina. Meta będzie obok stacji paliw Lotos.

Policja radzi kierowcom, by inaczej niż zwykle rozplanowali jazdę przez wszystkie odcinki wyścigu. My odradzamy wjazd w ul. Poniatowskiego, bo na niej może się utworzyć nawet kilometrowy korek. I jeszcze tylko prośba o baczniejszą opiekę  nad dziećmi i zwierzętami. Siła rozpędzonego peletonu jest wielka i o nieszczęście nietrudno.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
panu

Poncyljusz za Ferenca

stw24.pl14 sierpnia 2019
DSC_0057

Trwa budowa hali sportowej i basenu w Stanach

stw24.pl13 sierpnia 2019
1

Ferenc nie wystartuje

stw24.pl12 sierpnia 2019
1

Bunt w PSL. Tyszka podzielił ludowców

stw24.pl12 sierpnia 2019
straz

Wybuch gazu w Zaklikowie

stw24.pl12 sierpnia 2019
mP_20190804_194008_vHDR_On

Piknik rodzinny w Chłopskiej Woli

stw24.pl9 sierpnia 2019
dziuba

Proboszcz z Jastkowic wstydzi się bohatera?

stw24.pl8 sierpnia 2019
kuchciński

Przyjdź pożegnać marszałka

stw24.pl6 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl