W powiecie

Tajemnicza choroba proboszcza z Lipy?

Tajemnicza choroba proboszcza z Lipy?

Ksiądz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lipie, który jest katechetą w Zespole Szkół w Lipie w gminie Zaklików od ubiegłego tygodnia nie prowadzi już lekcji religii w szkole. Ponadto nie ma go też od kilku dni w parafii. Tyle wiadomo na pewno. Sprawa jest bardzo tajemnicza. Niewykluczone, że może chodzić o obcowanie z nieletnimi chłopcami.

Z nieoficjalnych informacji, które słyszymy od mieszkańców można się dowiedzieć, że rzekomo jeden uczniów miał poskarżyć się wikaremu, że ksiądz proboszcz „niewłaściwie go dotykał”.
Część mieszkańców jest zszokowana tymi informacjami, nie dowierzają, że ksiądz mógłby dopuścić się takich czynów. Twierdzą, że sprawa może mieć drugie dno.

Podobno księdza miała zatrzymać policja. Prawdopodobnie miało się to zdarzyć w drodze do, lub ze szkoły. Zapytaliśmy o to w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Usłyszeliśmy, że takiej interwencji policja w Lipie nie prowadziła.
O sprawę tę zapytaliśmy również w Prokuraturze Rejonowej w Stalowej Woli. Prokurator rejonowy Adam Cierpiatka oświadczył, że nic o tej sprawie nie wie.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od dyrektor Zespołu Szkół w Lipie Iwony Stryjeckiej – Pezdy wynika, że ksiądz przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jak za każdego nieobecnego nauczyciela jest prowadzone  zastępstwo. Zapytaliśmy również o to, czy księdzu został cofnięty dekret o nauczaniu.
Dyrektor odpowiedziała, że jeśli pytamy o coś, co jest w gestii kurii, to właśnie tam powinniśmy zadać to pytanie. Zapytaliśmy zatem po raz kolejny, czy do szkoły wpłynęła jakakolwiek informacja o cofnięciu dekretu. – Nie chciałabym się wypowiadać na ten temat. Sprawa jest bardzo delikatna i na pewno rozgłos nie pomaga w tej sprawie żadnej ze stron – odpowiedziała  Iwona Stryjecka – Pezda.

Próbowaliśmy kilkakrotnie skontaktować się telefonicznie się z rzecznikiem Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Nie udało nam się. Również telefon na plebanii w Lipie nie odpowiadał.

Dorota Zakrzewska

Zobacz Komentarze (13)

Komentarze

 1. fix

  20 kwietnia 2018 at 13:02

  Podatnicy utrzymują księdza jako nauczyciela ale dyrektor nie ma nic do powiedzenia w sprawie jego zachowania! Tylko w tym chorym kraju mogą takie praktyki występować. Płacić to wy a zatrudniać i zwalniać to my. Prokurator jeżeli się dowie co księdzu “dolega” to chyba jako ostatni!

 2. Olga

  20 kwietnia 2018 at 20:17

  Święte buhaje. Nie odpuszczać im, Droga Redakcjo! Ludzie, zabierzcie dzieci tym dobrodziejom. Nie ryzykujcie. Taki skurwiel zniszczy całe życie. To są wasze dzieci…

 3. belfer

  20 kwietnia 2018 at 20:39

  Należy sprawdzić, czy ksiądz proboszcz miał dekret, tzw. misje do nauczania religii w szkole. Jak mim wiadomo, prawdopodobnie nie. Pani dyrektor Stryjecka – Pezda jest niepoważna i próbuje problem odepchnąć od siebie. Jeżeli ksiądz nie miał misji do nauczania religii, to jak uczył religii. Dlaczego Pani dyrektor dopuściła księdza do nauczania religii?. I znowu Lipa. Zaczarowane środowisko.

 4. lorretta

  21 kwietnia 2018 at 09:56

  A episkopat naciska na Zalewską by ta czym prędzej wydała rozporządzenie by katacheci (głównie księża) mogli być wychowawcami klasowymi! Skandal skandalem pogania!

 5. Ada

  22 kwietnia 2018 at 00:46

  W głowie się nie mieści co ci księża wyrabia ją! Oczywiście nie wszyscy ale coraz więcej jest negatywnych przypadków. W parafii Stany ksiądz misjonarz co tak strasznie ludzi krytykował za ich rozpasanie przez dwa lata jeździł sobie do narzeczonej nauczycielki, ciągle odprawiając mszę i posługę. Gromadzili sobie pieniążki na przyszłe życie. Potem zwiali oboje z pieniędzmi parafian. A myśmy głupi myśleli, że on jeździ modlić się do sanktuarium do Janowa a on jeździł do narzeczonej do Niska codziennie.

 6. relikwia

  22 kwietnia 2018 at 11:13

  Oj, “Ada”, “Ada” czy Ty naiwna jak dziecko we mgle? Jemu chociaż nie jest wolno się żenić, zawsze ale to zawsze ma przy sobie grzechomierz. W tym zawodzie aż 30% nie wierzy w to co robi, ale muszą siedzieć cicho bo gdzie pójdą z tak specyficznym wykształceniem? Kto ich zatrudni gdy okażą się czarnymi owcami w stadzie? To pół biedy gdy się mu kobieta podoba i wice versa, ale gorzej jest gdy lgnie do… dzieci. Wizyty u parafianki z innej parafii musiały być czymś podyktowane, musieliście mu dobrze smarować by mieć na zbyciu sporo keszu. Bądźcie mądrzy przed a nie po szkodzie!

 7. mamuszka

  22 kwietnia 2018 at 23:15

  Sprawa jest delikatnie mowiac zamiatana pod dywan a osoby kompetentne nabieraja wody w usta.Osobiscie znam poszkodowana rodzine i wlasnie zawalil im sie system wartosci,bez pomocy prawnej sie nie obedzie.Niesprzyjajacy klimat polityczny dodatkowo utrudnia sprawe,pedofilia ksiezy nie jest dzisiaj tematem tabu czego nie moze zrozumiec konserwatywna,hermetyczna grupa zaawansowanych wiekowo pan tzw.moherowych beretow

 8. gospodyni

  23 kwietnia 2018 at 21:26

  Ksiądz zniknął, a gospodyni księdza dalej za nasze pieniądze korzysta z plebani.

 9. Krzysztof

  25 kwietnia 2018 at 09:17

  Glaczego rodzice widzac jaki byl nie reaguja !!!!!!!!!!!!!!!Masakra ale psychiczne nekanie tez jesy karalne Wiec wybierzcie sie do Jeżowego tam sie dowiedzie ciekawych rzeczy Na co rodzice daja przyzwolenie tylko czekac sensacji

 10. solido

  25 kwietnia 2018 at 19:05

  Gdzie nie spojrzysz tam słoma z butow wychodzi… Proboszcz z Zaleszan nie może się wyspowiadać przed parafianami z drzew, ktore usunął z lasu parafialnego czyli swojego kilka lat temu, na wszystko ma cennik tylko faktur ani paragonów nie wystawia. Ma ogromny apetyt na kasę i wszyscy wokoło o tym wiedzą. Nikt nic nie mówi bo skoro jest to tajemnicą poliszynela to lepiej siedzieć cicho i dawać się skubać! Oj, przydałaby się zmiana, przydałaby się..

 11. Krzysztof

  25 kwietnia 2018 at 21:17

  Te głupie mohery i ciemniaki nie widza zła jeszcze bronia tych zboczencow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ludzie nagłasniajcie wszystko!!!!!!!!!!!RECE PRECZ OD NASZYCH DZIECI!!!!!!!!!!!!wygonic ich do kamieniołomow

  • Person

   26 kwietnia 2018 at 01:02

   W parafii Otrocz woj. Lubelskie w latach 1992 – 2004 ten ksiądz S. M. był proboszczem i znamy od ofiar i świadków blisko 10 przypadków prób molestowania i dotykania dzieci, poszkodowane osoby z parafi Lipa proszę o kontakt. Razem możemy wiele.
   Otrocz999@gmail.com

 12. Święty

  3 maja 2018 at 20:24

  Dlatego nie chodzę do kościoła bo środowisko krywminalne mnie nie interesuje.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

rds

Rozbudowa wałów przeciwpowodziowych w gminie Radomyśl nad Sanem

stw24.pl17 lipca 2019
z5

Spotkanie strażaków z harcerzami w Zaklikowie

stw24.pl16 lipca 2019
303-190684

Rekonesans na drogach w trakcie modernizacji linii kolejowej

stw24.pl15 lipca 2019
AGN_4817.NEF_

Nowy blok operacyjny w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl11 lipca 2019
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szum szprych i …korki

stw24.pl4 lipca 2019
wojsko_13

Na poligonie zmarł żołnierz WOT

stw24.pl1 lipca 2019
Opera Zdjęcie_2019-06-26_140035_www.zaleszany.pl

Z nagrodą Wójta Gminy Zaleszany na wakacje

stw24.pl26 czerwca 2019
wojsko_13

Ćwiczenia na poligonie – zakaz wstępu!

stw24.pl24 czerwca 2019
zaklikow3

Jedzie nowe do straży

stw24.pl24 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl