W Stalowej Woli

Trzymamy za słowo Panie Prezydencie

Trzymamy za słowo Panie Prezydencie

Kiedyś byli najmłodszymi radnymi w miejskim samorządzie. Wespół walczyli przeciwko zmowie cenowej stacji paliw. Podnosili wówczas potrzebę budowy miejskiej stacji paliw, która tonowałaby zapędy cenowe innych punktów dystrybucji. Potem ich drogi się rozeszły, ale temat pozostał. Teraz Lucjusz Nadbereżny jest prezydentem, a Dariusz Przytuła samorządowym opozycjonistą. Są więc warunki powrotu do wciąż aktualnego tematu cen paliw i jest wreszcie miejska stacja paliw.

- Stanowczo i odważnie rozbijemy monopol cenowy panujący na rynku paliw – deklaruje prezydent Nadbereżny. Z deklaracji tej można wyczytać wprost, że miasto nie zamierza zarabiać na sprzedaży paliwa. No, może co najwyżej odrobić pieniądze zainwestowane w budowę stacji i jej utrzymanie, bo inaczej nie miałoby to sensu. Zysk z którego żyją handlarze paliw znajdzie się w kieszeni tankującego. Ile tego będzie, okaże się po uzyskaniu pozwoleń na sprzedaż paliw i kontraktach podpisanych z dostawcami. Sądząc po euforii gospodarza miasta, różnica w cenie paliwa między stacją miejską i komercyjnymi będzie znacząca. Jeżeli tak będzie, właściciele stacji komercyjnych będą musieli opuścić ceny. Tak działa rynek i nic tego nie zmieni.

Stacja, która ma być enzymem do rozbicia zmowy cenowej „benzyniarzy” jest na placu Miejskiego Zakładu Komunalnego przy ul. KEN. Za 2,2 mln. zł wybudowała ją firma Siga Serwis z Rdzionkowa. Stanęła w miejscu starych dystrybutorów do tankowania autobusów komunikacji miejskiej. Różnica miedzy zabytkiem z wężem i nowoczesnością jest oczywista. Jest to zwykła, na teraźniejsze czasy, stacja z punktem obsługi klienta, barem, toaletami i nie tylko. To „nie tylko”, to gniazdo do ładowania samochodów elektrycznych – pierwsze ogólnodostępne w mieście. Tuż obok zostanie otwarta myjnia, czyli każdy zajeżdżający na plac MZK zostanie kompleksowo obsłużony. MZK wydawać będzie karty stałego klienta, która będzie uprawniała do niższych opłat, również za przeglądy techniczne pojazdów na stacji miejskiego przewoźnika. Stacja paliw jest już po wszystkich technicznych odbiorach. MZK czeka tylko na pozwolenie na sprzedaż paliw od Urzędu Regulacji Energetyki. Powinno nadejść w tym miesiącu, więc w lutym stacja sprzeda pierwsze litry paliwa.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

policja

Pomogli starszej kobiecie

stw24.pl24 stycznia 2019
Kwieciński

Jak nowy dom

stw24.pl23 stycznia 2019
koncert (111)

Koncert Lwowskiej Orkiestry Kameralnej “Akademia” w PSM

stw24.pl23 stycznia 2019
siarka2008

Uczennica ze Zbydniowa w Mobilnej Akademii Młodych Orłów

stw24.pl23 stycznia 2019
SONY DSC

Tu Karpińskiego ojciec sądził

stw24.pl22 stycznia 2019
Kalendarz-wydarzeń-2019-780x390-2

Wspólny kalendarz dla Stalowej Woli

stw24.pl22 stycznia 2019
SONY DSC

Miasta pierwszy krok w chmurach

stw24.pl22 stycznia 2019
Policja2

Potrącenie pieszego w Rozwadowie

stw24.pl22 stycznia 2019
facebook-bal-informacja-1-1000x600

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu stw24.pl

stw24.pl21 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl