W Stalowej Woli

Uroczystość wręczenia tytułu Ambasadora Stalowej Woli

Uroczystość wręczenia tytułu Ambasadora Stalowej Woli

W piątek 6 października, o godzinie 17.30, w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli odbędzie się uroczystość wręczenia tytułu Ambasadora Stalowej Woli. Prezydent miasta wręczy tytuł p. Dorocie Kośmickiej. Gościem specjalnym będzie Maciej Zakościelny, uroczystość uświetni występ Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Edwarda Horoszko.

ambasador kosmicka

Zaproszenia na uroczystość można odebrać w sekretariacie MDK. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osób.

diagnoza-1-1

Dorota Kośmicka, urodzona w Stalowej Woli, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, producentka filmowa i telewizyjna. Profesji uczyła się u najlepszych, pracowała między innymi przy produkcji kultowego już serialu “Seks w wielkim mieście”. W swojej bogatej karierze współpracowała ze stacjami HBO, TVN i TVP. Jako producent nadzorujący pracowała przy takich hitach filmowych jak: “Quo Vadis”, “Nigdy w życiu”, “Vinci”, “Operacja Samum”, “Szczęśliwego Nowego Yorku”, “Sezon na leszcza” i wielu innych. Na swoim koncie ma wiele popularnych i uznawanych produkcji serialowych, wystarczy wspomnieć takie tytuły jak: “Czas honoru”, “Londyńczycy”, “Rodzinka.pl”, “Kasia i Tomek”, “Niania”, “Hela w opałach”, a to tylko część jej bogatego portfolio. Największym projektem p. Doroty jest serial oryginalny “Druga szansa” z Małgorzatą Kożuchowską  w roli głównej, stworzony dla stacji TVN. Jej najnowszą produkcją jest serial “Diagnoza” z Mają Ostaszewską i Maciejem Zakościelnym, który swoją premierę miał 5 września 2017 r. na antenie stacji TVN.

diagnoza-2-2

Maciej Zakościelny  urodził się w Stalowej Woli. Już w szkole podstawowej wiedział, że chce występować na scenie. Jako młody chłopak brał udział w licznych pokazach talentów. Debiut zaliczył
w konkursie Mini-lista Przebojów w Miejskim Domu Kultury. Studiował na warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Pierwszą rolę zagrał  w serialu „Plebania”. Później wystąpił m.in. w serialu „Sfora” i „Samo życie”. Najbardziej jednak kojarzony jest z “Kryminalnymi”, gdzie zagrał podkomisarza Marka Brodeckiego. W 2005 r. przyszła pierwsza poważna rola filmowa w “Tylko mnie kochaj” a następnie „Dlaczego nie”. Zagrał  w „Nightwatching” Petera Greenwaya. 12 marca 2011 roku otrzymał tytułu “XI Ambasadora Stalowej Woli” z rąk Prezydenta Stalowej Woli podczas widowiska muzycznego wystawionego w MDK “Śpiewając jazz” z udziałem Carmen Moreno  i Anny Serafińskiej.

W 2008 r. pojawił się w serialu o żołnierzach AK “Czas honoru”. Aktor wziął udział także w trzech przedstawieniach Teatru Telewizji: “Sesja castingowa”, “Książę nocy”, “1 września”. Aktualnie czekamy na premiery z udziałem Macieja Zakościelnego: serial „Diagnoza “oraz film „Dywizjon 303”.

źródło: MDK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

glowne

Sekretarz Generalny .Nowoczesnej gościł w Stalowej Woli

stw24.pl22 lutego 2018
IMG_6086 (Kopiowanie)

Nowa siedziba Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Stalowej Woli

stw24.pl22 lutego 2018
glowne

Tadeusz Makowski. Obrazy, rysunki, grafiki

stw24.pl22 lutego 2018
predkosc (Kopiowanie)

58 kontroli, 37 mandatów – podsumowanie akcji “Prędkość”

stw24.pl22 lutego 2018
303-153229

32-latkowie z Ukrainy odpowiedzą za kradzież rowerów

stw24.pl21 lutego 2018
szlapka

Spotkanie z Adamem Szłapką – Sekretarzem Generalnym Nowoczesnej

stw24.pl21 lutego 2018
glowne

Tysiące godzin straconych przy komputerze…

stw24.pl21 lutego 2018
czytanie

Zostań mistrzem pięknego czytania

stw24.pl21 lutego 2018
IMG_9775 (Kopiowanie)

Innowacyjna firma – szansa dla lokalnych przedsiębiorców

stw24.pl20 lutego 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl