W Stalowej Woli

W CEZ-ie nie tylko ładniej, ale i cieplej

W CEZ-ie nie tylko ładniej, ale i cieplej

Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli, to kolejna szkoła ponadgimnazjalna, która przeszła gruntowną termomodernizację. Obiekt ten nie tylko ładniej wygląda, ale przede wszystkim jego utrzymanie będzie tańsze ze względu na oszczędności na energii.

- Chcieliśmy pokazać następny obiekt oświatowy, który w trakcie 2017 roku był gruntownie termomodernizowany – mówił starosta Janusz Zarzeczny. Zaznaczał, że zakres prac był bardzo szeroki. Została wymieniona stolarka okienna i zewnętrzna drzwiowa, docieplone ściany zewnętrzne i fundamentowe, stropodach wraz z wyminą pokrycia. Wyremontowane zostały kominy i attyki oraz zewnętrzne schody, taras, balustrady, murki. Ponadto została wykonana instalacja odgromowa, a także instalacja centralnego ogrzewania, zamontowane zostały nowe kotły gazowe jak również zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Zainstalowane zostało także nowe oświetlenie LED.
Prace te obejmowały budynek dydaktyczny, łącznik i salę gimnastyczną.  Wartość tej inwestycji to 3,8 mln zł, a dofinansowanie to 2,4 mln zł.
W poprzednich latach natomiast zmodernizowana została część, w której mieszczą się warsztaty.

IMG_8132

Jak zaznaczała Alicja Mach, naczelnik wydziału inwestycji i mienia powiatu, cały budynek jest już całkowicie ztermomodernizowany. – Obiekt nie tylko ładniej wygląda, ale przede wszystkim koszty jego utrzymania będą zdecydowanie niższe. A o ile, to będzie można dokładnie powiedzieć po roku użytkowania obiektu  – mówiła naczelnik.
Piotr Żyjewski, dyrektor CEZ zaznaczał, że w części obiektu, która już wcześniej została zmodernizowana, wyraźnie widać oszczędności ciepła. Dyrektor zwrócił też uwagę na fakt, że uczniowie chętniej przychodzą do szkoły, która jest wyremontowana i ładniej wygląda.

W programie „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej będących własnością Powiatu Stalowowolskiego” było cztery placówki: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego wraz z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną oraz Centrum Edukacji Zawodowej. Prawie we wszystkich prace już zostały zakończone, a ostatnie są prowadzone jeszcze w ZSP nr 1 przy ul. Hutniczej.
Projekt ten jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województw Podkarpackiego.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

303-170542

Policjanci spotkali się z instruktorami nauki jazdy

stw24.pl19 września 2018
cmentarz-pomnik

Gminne obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

stw24.pl19 września 2018
beznazwy_panorama1 medium

Boisko wielofunkcyjne w Burdzach

stw24.pl18 września 2018
główne

PiS przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej

stw24.pl17 września 2018
lucek

Kampania z falstartem

stw24.pl17 września 2018
anita włodarczyk

Anita Włodarczyk poprowadzi lekcje w-f w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 września 2018
policja_stw

Oszukiwał przy wynajmie mieszkania. Policja poszukuje osób pokrzywdzonych

stw24.pl17 września 2018
hsw4

Rekordowy wynik Huty Stalowa Wola SA za 8 miesięcy 2018 r.

stw24.pl14 września 2018
Policja2

Nietrzeźwy motorowerzysta przewrócił się na drodze

stw24.pl14 września 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl