sport

W Hiszpanii kierowcy mają więcej cierpliwości dla kolarzy

W Hiszpanii kierowcy mają więcej cierpliwości dla kolarzy

Kolarz Adam Stachowiak, trener jiu-jitsu Paweł Kunysz oraz biegaczka Małgorzata Osiecka. To oni znaleźli się w gronie najpopularniejszych sportowców drugiego Plebiscytu Sportowego portalu stw24.pl. Czytelnicy docenili ich sukcesy, na które ciężko pracowali. Sportowcy podczas gali dziękowali tym, którzy na nich głosowali.  

Adam Stachowiak cieszył się największą popularnością i zdobył największa liczbę głosów w plebiscycie – 2 177. Drugi sezon będzie jeździł w Voster Uniwheels Team, a jego przygoda z kolarstwem trwa już około 17 lat.
– Ubiegły sezon był bardzo udany. Zdobyłem indywidualnie wicemistrzostwo na mistrzostwach Polski, startowałem także w Tour de Pologne w reprezentacji Polski. Wspólnie z kolegami uzyskiwaliśmy bardzo dobre wyniki – mówi sportowiec.

Dla niego kolarstwo, to tradycja rodzinna zarówno jego wujek jak i ojciec jeździli na rowerze. – W dużej mierze to zasługa taty, gdyż on zaprowadził mnie na pierwszy trening kolarski, złapałem bakcyla i i jeżdżę do dziś. Chociaż kolarstwo jest bardzo ciężkim sportem, wymaga codziennych treningów  trwających od 3 do 6 godzin, bez względu na warunki pogodowe. Nie ważne czy jest ciepło, zimno, musimy realizować – zaznacza.
Podkreśla, że oczywiście zasadnicze treningi odbywają się na szosie, gdzie trzeba się włączyć się w ruch drogowcy. Miał wiele przygód z kierowcami, jedni byli bardziej uprzejmi, drudzy mniej. Miał nawet wypadek został potrącony przez auto i doznał wstrząśnienia mózgu.

- Jak ktoś na mnie trąbi, to pozdrawiam machając ręką.  Podchodzę do tego bardziej pozytywnie niż negatywnie – stwierdza. Jak zaznacza, np. w Hiszpanii gdzie też trenuje, kierowcy mają większą cierpliwość do kolarzy. W przypadku, gdy nie mają możliwości wyprzedzenia jadącej grupy, to potrafią spokojne za nimi jechać nawet przez kilkanaście minut.
Kolarz jest wielkim entuzjastą tego sportu. – Ja się cieszę, gdy mogę wsiąść na rower – stwierdza. Choć dodaje, że długie wyścigi, w których trzeba codziennie pokonać wiele kilometrów są bardzo wyczerpujące.
BAL MISTRZÓW SPORTU 2018 (134)
Dla sportowców ich pasje są jednocześnie stylem życia, którym zarażają innych. – Dla mnie jiu-jitsu to jest styl życia, ten sport walki uczy pokory, szacunku. To też przekłada się na życie codzienne. Niektórych zarażam swoją pasją. Ludziom się to podoba, że na macie znajdują drugą rodzinę. Jak ktoś trenuje systematycznie, rzetelnie i lubi to co robi, to sukcesy są tylko kwestią czasu – mówi Paweł Kunysz, mistrz brazylijskiego jiu-jitsu, który w plebiscycie został najpopularniejszym trenerem.

Trenuje on dzieci w stalowowolskim Klubie Kaito. – Mamy trzy grupy wiekowe, najmłodszą w której są dzieci od 5. roku życia, średnią i najstarszą, w której są starsi, którzy już wiedzą czym jest ten sport. W sumie jest około 50 osób – mówi trener. Jak zaznacza, jeśli chodzi o grupę najmłodszą to treningi polegają na zabawie, mającej na celu poprawienie sprawności, jest gimnastyka, praca nad koordynacją.
Ze swojej pracy trenerskiej jest zadowolony, jego podopieczni zdobywają medale na mistrzostwach Polski i Europy. – Cieszę się z tego, że nas znają na świecie, a ten sport nie jest u nas tak bardzo popularny. Konkurujemy z bardzo dużymi klubami, które mają wieloletnią tradycję – mówi z zadowoleniem trener.

W kategorii talent czytelnicy portalu wybrali Małgorzatę Osiecka lekkoatletkę z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria.  Małgosia nie była obecna podczas gali, gdyż w tym czasie przebywała na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w sport

sybicka

Oliwia Sybicka nie dała szans przeciwniczkom na korcie

stw24.pl19 lutego 2018
takmadzan

Tegorocznych sukcesów Leny Takmadżan ciąg dalszy …

stw24.pl3 lutego 2018
DSC_0403 (Kopiowanie)

Oliwia Sybicka zdobyła brąz na mistrzostwach Polski

stw24.pl31 stycznia 2018
takmadzan

Lena Takmadżan z sukcesami na początku roku

stw24.pl27 stycznia 2018
balstalowa

Głosowanie na Najpopularniejszego Sportowca na półmetku

stw24.pl24 stycznia 2018
sybicka

245 wygranych meczów i tylko 22 przegrane

stw24.pl12 stycznia 2018
Oliwia z Magdą Linette XI.2017

Jedenasty start Oliwii w turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej

stw24.pl30 listopada 2017
DSC02985

Porażka Stali -grali jak amatorzy.

stw24.pl26 listopada 2017
stalowka

Wygrana Stali

stw24.pl19 listopada 2017

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl