W powiecie

W powiecie wszystko po staremu

W powiecie wszystko po staremu

Nowy stary układ będzie obowiązywał we władzach pow. Stalowowolskiego przez najbliższych pięć lat. Radzie Powiatu przewodniczył będzie Ryszard Andres, a Zarządowi Powiatu Janusz Zarzeczny. Obaj panowie są z PiS i cieszą się najwyższym poparciem radnych. W tajnych wyborach uzyskali równo po 23 głosy. Więcej nie można.

PiS ma większość radnych w powiecie i na dobrą sprawę mogłoby wziąć wszystkie stołki. Wtedy jednak dorobiłoby się silnej opozycji ze strony Forum Mieszkańców, a po co wywlekać echa z powiatu, gdy za kilka posad można mieć błogi spokój przez nową, dłuższą kadencję. Wybór był wiadomy. Pierwsze obrady otwierał nestor Stanisław Anioł, zamykał Ryszard Andres. Koło niego mogli już wtedy usiąść wiceprzewodniczący Marek Ujda i Wojciech Chodorek. Dr Ujda też dostał 23 głosy poparcia, ale to nic nadzwyczajnego w przypadku znanego w mieście kardiologa. Nadzwyczajnym może natomiast być wybór Chodorka. Wiceprzewodniczenie samorządowi nie wymaga wielkich kwalifikacji i raczej jest funkcją reprezentacyjną. Nie mniej młody urzędnik ze stalowowolskiego magistratu musi mieć silne plecy w partii, skoro ta postawiła na debiutanta. Jak nic będzie w powiecie gwarantem interesów miasta, a bezpośrednio prezydenta Nadbereżnego. Przewodniczący Andres chwalił Chodorka za m.in. znanie się na sporcie. Gorzką pigułkę musiał wtedy przełykać chociażby radny Jaromir Wieprzęć, którego gry w ekstraklasie dyrektor szkoły o profilu sportowym nie dostrzegł.

Przejdźmy do Zarządu Powiatu na którego czele już oficjalnie stoi starosta Zarzeczny. Na najbliższej sesji obiecał przedstawić szczegóły programu na najbliższe lata. – To ambitny projekt i bardzo bogaty w inwestycje – rozbudzał ciekawość radnych. Prawą ręką Zarzecznego będzie jak w byłej kadencji Mariusz Sołtys (Forum Mieszkańców). Starostę zastępuje od ośmiu lat i z Zarzecznym – wg słów tego ostatniego – tworzą bardzo dobry zespół, a skoro tak, to nie ma sensu zmieniać tego stanu rzeczy. Radni to zrozumieli i poparli Sołtysa 22. głosami. W zarządzie z poprzedniej kadencji pozostali Andrzej Gargaś i Alfred Rzegocki. Nową twarzą jest Grzegorz Idec, który z ciała wykonawczego wyparł Marka Tyzę.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. kretingio

    20 listopada 2018 at 12:58

    Katacheta przepadł z kretesem na rzecz strażaka ochotnika ale jedna jaskółka wcale wiosny nie czyni czyli będzie jak było albo jeszcze i gorzej!

  2. tingiomi

    20 listopada 2018 at 15:26

    W powiecie po staremu ale w gminie Zaleszany tylko częściowo po nowemu. Radni będący w większości z PiS-u na przewodniczącego rady gminy wybrali radną Marzenę Kuna w wiceprzewodniczącymi zostali dwaj panowie piastujący te stanowiska w poprzedniej kadencji tj. Jan Wawryk i Stanisław Guźla. Ciekawostką jest, że wśród radnych był doświadczony samorządowiec pan Wiktor Przybysz(PiS), który z dobrym skutkiem piastował funkcję przewodniczącego Rady Gminy przez dwie kadencje ale tym razem to nie on będzie kierował pracami rady. Na pierwszej sesji tuż po ukonstytuowaniu się nowej rady radni na wniosek przewodniczącej rady ze wsparciem tzn. uzasadnieniem wniosku przez jednego z wiceprzewodniczących podjęli uchwałę zwiększającą wynagrodzenie wójta. Jak powiedział do uzasadnienia radny Guźla, wójt ma bardzo dużo pracy i dlatego musi mieć podniesione wynagrodzenie. Na Tym obrady pierwszej sesji rady gminy przewodnicząca zamknęła!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

zaleszany

OSP Dzierdziówka ma nowy samochód gaśniczy

stw24.pl8 maja 2019
policja11

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie stalowowolskim

stw24.pl30 kwietnia 2019
Budzet18

Priorytety powiatu, czyli najpierw diety

stw24.pl16 kwietnia 2019
DSCF2698

Tradycje wielkanocne w Słomianej

stw24.pl15 kwietnia 2019
Boisko_Korabina (1)

Będzie boisko wielofunkcyjne w Korabinie

stw24.pl12 kwietnia 2019
DSC_0538

Czas na drogę Kielce – Przemyśl

stw24.pl11 kwietnia 2019
sowa

Katolicki knebel biskupa

stw24.pl5 kwietnia 2019
44700934_2358165687624857_7443926846573379584_n

Krystyna Skowrońska ministrem finansów. SZOK W PLATFORMIE

stw24.pl1 kwietnia 2019
starostwo

Powiat postawił na szpital i drogi w 2018 roku

stw24.pl28 marca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl