W powiecie

W powiecie wszystko po staremu

W powiecie wszystko po staremu

Nowy stary układ będzie obowiązywał we władzach pow. Stalowowolskiego przez najbliższych pięć lat. Radzie Powiatu przewodniczył będzie Ryszard Andres, a Zarządowi Powiatu Janusz Zarzeczny. Obaj panowie są z PiS i cieszą się najwyższym poparciem radnych. W tajnych wyborach uzyskali równo po 23 głosy. Więcej nie można.

PiS ma większość radnych w powiecie i na dobrą sprawę mogłoby wziąć wszystkie stołki. Wtedy jednak dorobiłoby się silnej opozycji ze strony Forum Mieszkańców, a po co wywlekać echa z powiatu, gdy za kilka posad można mieć błogi spokój przez nową, dłuższą kadencję. Wybór był wiadomy. Pierwsze obrady otwierał nestor Stanisław Anioł, zamykał Ryszard Andres. Koło niego mogli już wtedy usiąść wiceprzewodniczący Marek Ujda i Wojciech Chodorek. Dr Ujda też dostał 23 głosy poparcia, ale to nic nadzwyczajnego w przypadku znanego w mieście kardiologa. Nadzwyczajnym może natomiast być wybór Chodorka. Wiceprzewodniczenie samorządowi nie wymaga wielkich kwalifikacji i raczej jest funkcją reprezentacyjną. Nie mniej młody urzędnik ze stalowowolskiego magistratu musi mieć silne plecy w partii, skoro ta postawiła na debiutanta. Jak nic będzie w powiecie gwarantem interesów miasta, a bezpośrednio prezydenta Nadbereżnego. Przewodniczący Andres chwalił Chodorka za m.in. znanie się na sporcie. Gorzką pigułkę musiał wtedy przełykać chociażby radny Jaromir Wieprzęć, którego gry w ekstraklasie dyrektor szkoły o profilu sportowym nie dostrzegł.

Przejdźmy do Zarządu Powiatu na którego czele już oficjalnie stoi starosta Zarzeczny. Na najbliższej sesji obiecał przedstawić szczegóły programu na najbliższe lata. – To ambitny projekt i bardzo bogaty w inwestycje – rozbudzał ciekawość radnych. Prawą ręką Zarzecznego będzie jak w byłej kadencji Mariusz Sołtys (Forum Mieszkańców). Starostę zastępuje od ośmiu lat i z Zarzecznym – wg słów tego ostatniego – tworzą bardzo dobry zespół, a skoro tak, to nie ma sensu zmieniać tego stanu rzeczy. Radni to zrozumieli i poparli Sołtysa 22. głosami. W zarządzie z poprzedniej kadencji pozostali Andrzej Gargaś i Alfred Rzegocki. Nową twarzą jest Grzegorz Idec, który z ciała wykonawczego wyparł Marka Tyzę.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. kretingio

    20 listopada 2018 at 12:58

    Katacheta przepadł z kretesem na rzecz strażaka ochotnika ale jedna jaskółka wcale wiosny nie czyni czyli będzie jak było albo jeszcze i gorzej!

  2. tingiomi

    20 listopada 2018 at 15:26

    W powiecie po staremu ale w gminie Zaleszany tylko częściowo po nowemu. Radni będący w większości z PiS-u na przewodniczącego rady gminy wybrali radną Marzenę Kuna w wiceprzewodniczącymi zostali dwaj panowie piastujący te stanowiska w poprzedniej kadencji tj. Jan Wawryk i Stanisław Guźla. Ciekawostką jest, że wśród radnych był doświadczony samorządowiec pan Wiktor Przybysz(PiS), który z dobrym skutkiem piastował funkcję przewodniczącego Rady Gminy przez dwie kadencje ale tym razem to nie on będzie kierował pracami rady. Na pierwszej sesji tuż po ukonstytuowaniu się nowej rady radni na wniosek przewodniczącej rady ze wsparciem tzn. uzasadnieniem wniosku przez jednego z wiceprzewodniczących podjęli uchwałę zwiększającą wynagrodzenie wójta. Jak powiedział do uzasadnienia radny Guźla, wójt ma bardzo dużo pracy i dlatego musi mieć podniesione wynagrodzenie. Na Tym obrady pierwszej sesji rady gminy przewodnicząca zamknęła!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

UmowaP19

Wkrótce przebudowa drogi w Pysznicy

stw24.pl13 lutego 2019
IMG_0236

Stulatka Janina Gębala świętowała swoje urodziny

stw24.pl12 lutego 2019
trojaczki

Potrójne szczęście w Przyszowie

stw24.pl11 lutego 2019
ksiądz-1000x600

Ks. Stanisław poddał się karze

stw24.pl6 lutego 2019
image (7)

Dziewczęta z PSP Zbydniów na Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej w Nisku

stw24.pl30 stycznia 2019
zdjecia_dron26

Voster – coraz bardziej konkurencyjny

stw24.pl28 stycznia 2019
siarka2008

Uczennica ze Zbydniowa w Mobilnej Akademii Młodych Orłów

stw24.pl23 stycznia 2019
0024

Wieczór kolęd w Pysznicy

stw24.pl21 stycznia 2019
img_20190116_181106,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

“BIAŁE SZALEŃSTWO 2019 “

stw24.pl18 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl