kultura i rozrywka

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Wakacyjny konkurs fotograficzny

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zachęca swoich czytelników do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym „Czytanie w podróży – czytanie świata”, organizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Inspiracją konkursu jest twórczość Herberta. Nagrodami w konkursie są iPhone 6, aparat cyfrowy oraz tomy poezji oraz prozy Zbigniewa Herberta.

Wakacje to okres podróży i wolnego czasu, który można wypełnić dobrą lekturą. Co czytamy w podróży? Rozkłady jazdy, przewodniki, książki, które zabraliśmy ze sobą? Czy może krajobrazy, miejsca, spotkanych ludzi? I w jaki sposób czytamy, będąc w podróży? Uważnie, intensywnie, z pasją? Czy – przeciwnie – od niechcenia, leniwie, niedbale? Czy czytanie bywa podróżą? Czy w podróży – przez świat, przez życie – można obyć się bez czytania? Czy bycie w podróży do czytania zachęca? A może sama podróż jest formą lektury?

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do fotograficznej odpowiedzi na te i podobne pytania, jakie stawia przed nami twórczość Zbigniewa Herberta. Inspiracją dla uczestników są podróżne wiersze Poety: Obłoki nad Ferrarą, Podróż do Krakowa, Głos.
Do udziału w konkursie Fundacja zaprasza wszystkich zainteresowanych fotografią i twórczością Zbigniewa Herberta, podróżników – czytelników z aparatem w dłoni, uważnych obserwatorów zmieniającego się krajobrazu, miłośników niebanalnych ujęć z podróży. Szczególnie zaś zaprasza młodzież szkolną.
By wziąć udział w konkursie, należy w terminie od 14 czerwca do 7 września 2015 roku nadesłać wykonane przez siebie zdjęcie z podróży na adres mailowy pan.cogito@fundacjaherberta.com lub zamieścić je w komentarzu pod postem konkursowym na profilu Herbert. Pan Cogito na Facebooku. Zdjęcie powinno być zapisane w formacie .jpg, .jpeg lub .png.

Nagrodami w konkursie są: tomy poezji oraz prozy Zbigniewa Herberta oraz iPhone 6 i aparat cyfrowy.
Szczegółowe informacje o konkursie na stronie internetowej Fundacji (na której dostępny jest również regulamin konkursu). http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/455
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorem nagród jest firma RTV EURO AGD. Partnerami konkursu są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości – kontakt mailowy na adres m.chrzczonowicz@fundacjaherberta.com lub pan.cogito@fundacjahertberta.com

herbert-a2-do-finalnej-akceptacji

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

plakat 2019-page-001

Powiew Orientu w MDK

stw24.pl17 kwietnia 2019
mdk

Bądź częścią Majówki w Stalowej Woli

stw24.pl17 kwietnia 2019
41

Dwa dni z komiksem

stw24.pl16 kwietnia 2019
plakat- VIII Memoriał Sportowy 2019

VIII Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II

stw24.pl2 kwietnia 2019
plakat_w_2019_www

Zrób w bibliotece wielkanocne ozdoby

stw24.pl26 marca 2019
Łukaszewicz plakat

Olgierd Łukaszewicz przyjedzie do Stalowej Woli

stw24.pl25 marca 2019
główne

Dziś startują XI Zdarzenia Teatralne

stw24.pl22 marca 2019
1-1000x600

Prezydent Lech Wałęsa przyjedzie do Tarnobrzega

stw24.pl15 marca 2019
IMG_2071

Debiut młodej poetki

stw24.pl15 marca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl