W Stalowej Woli

Więcej osób jeździ za darmo autobusami, ale za przewóz psa płaci

Więcej osób jeździ za darmo autobusami, ale za przewóz psa płaci

Od początku lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące ulg dla pasażerów komunikacji miejskiej w Stalowej Woli, a także przewozu rowerów i zwierząt. Bez kasowania biletu może jeździć dodatkowe pół tysiąca mieszkańców.   

Podczas majowej sesji rady miasta radni podjęli uchwały o wprowadzeniu zmian do uchwały w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu środkami komunikacji miejskiej oraz uchwały w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe, uprawnień do zwolnień i ulg, sposobu ustalania opłaty dodatkowej i manipulacyjnej.

Jak wyjaśniał prezydent Lucjusz Nadbereżny, podczas majowej sesji rady miasta, wprowadzane ulgi dla mieszkańców są wyjściem naprzeciw osobom, które nie mają wysokiego dochodu.  Wyjaśniał, że z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać emeryci po 60. roku życia, którzy mają bilet wolnej jazdy. Zaznaczał, że ten gest miasta w stosunku do tej grupy osób wzbudzał pewne wątpliwości wśród tych, którzy są na świadczeniach przedemerytalnych, a świadczenie jest niższe niż emerytura. Stąd też władze podjęły decyzję by i mieszkańcy Stalowej Woli po 55. roku życia będący na świadczeniach też mogły korzystać z darmowych przejazdów. Obecnie takich osób w mieście jest 502.
Aby móc korzystać z tego przywileju mieszkańcy muszą wyrobić bilet wolnej jazdy. Dokument ten mogą otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Wolności 9. Muszą przedstawić zaświadczenie o przyznaniu prawa do świadczenia przedemerytalnego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dokument potwierdzający zamieszkanie w Stalowej Woli. Konieczne jest także zdjęcie.

Ponadto od 1 lipca z ulgowych 50 proc. biletów mogą korzystać uczniowie, którzy pobierają naukę w zakładach rzemieślniczych zrzeszonych w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli. Takich osób jest około 30.

Wprowadzone zmiany dotyczą też przewozu bagażu i zwierząt. Za przewóz psa na terenie miasta pasażer zapłaci 2,20 zł, czyli musi kupić jeden normalny bilet, a przewożąc rower, z wyjątkiem rowerku dziecięcego, trzeba skasować dwa jednorazowe bilety normalne obowiązujące w danej strefie.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. za młynem

    4 lipca 2017 at 18:09

    czy dla psa można wykupić bilet miesięczny?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl