kultura i rozrywka

Wygrana Stali

Zwycięstwo z godnie z planem
Piłkarze Stali Stalowa Wola mecz 18 kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi rozgrywali na wyjeździe w Wejherowie. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Łętochy był zespół Gryfa. Gospodarze tego spotkania w dotychczasowych 18 spotkaniach zdołali zgromadzić zaledwie 13 punktów i zajmowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Zielono-czarni po ostatnim remisie w Kluczborku z miejscowym MKS-em zajmowali trzynastą pozycję w ligowej tabeli z dorobkiem 19 punktów. W pierwszym w tym sezonie pojedynku pomiędzy Stalą Stalowa Wola, a Gryf Wejherowo padł remis 1-1. Niedzielne spotkanie od pierwszych minut rozgrywane były dosyć szybkim tempie, co na pewno mogło podobać się kibicom. Akcje przechodziły dosyć płynnie, z jednej bramki pod drugą, jednak brakowało czystych sytuacji do zdobycia bramek. W naszym zespole najaktywniejsi byli Gębalski oraz Stąporki, i to właśnie ten drugi w 20 minucie przeprowadził groźną akcją zakończona faulem bramkarza gospodarzy w polu karnym. Sędzia jednak nie dopatrzył się przewinienia i nie odgwizdał rzutu karnego. 3 minuty później Stal miała kolejną dogodną sytuację, kiedy to piłka dośrodkowa na z rzutu wolnego wylądowała wprost na głowie Jarosza. Uderzenie naszego stopera jednak świetnie wybronił Ferra. Po okresie całkiem przyzwoitej gry naszego zespołu, do gry wzięli się gospodarze, coraz śmielej atakując na naszej połowie. Całe szczęście pewnie między słupkami po raz kolejny bronił Brylewski. W 34 minucie spotkania Stal objęła prowadzenie po tym, jak Stefan Hirsky pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety sędzia główny dopatrzył się spalonego i wynik pozostał bez zmiany. Optyczną przewagę posiadali gospodarze mimo to, groźniejsze sytuacje stwarzali sobie podopieczni trenera Łętochy. W 43 minut się Gębalski groźnie uderzał głową, jednak po raz kolejny świetną interwencją popisał się Ferra. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i na tablicy wyników widniało 0-0.
Drugie 45 minut było już zdecydowanie ciekawsze. Gra w dalszym ciągu była prowadzona w szybkim tempie, jednak nie zabrakło tego, co kibice kochają najbardziej, czyli walki i bramek,a raczej bramki. Z szatni bardziej zmotywowani wybiegli Stalowcy i to oni przejęli inicjatywę na boisku, jednak to gospodarze 48 minucie jako pierwsi przeprowadzili groźną akcję. Piłka trafiła prosto pod nogi Okuniewicz, jednak jego uderzenie było minimalnie niecelnie. 52 minucie Stal przeprowadziła bardzo groźne akcje. Rozpędzony Gębalski jednak i tym razem świetną interwencją popisał się Ferra. Dwie minuty później znów golkiper gości wygrał pojedynek tym razem z Adrianem Dziubińskim w sytuacji sam na sam. Napór na bramkę Gryfa trwał, czego efektem była piękna akcja zakończona bramką Adrian Dziubińskiego, który umieścił piłkę w bramce uderzeniem ze ,,szczupaka”. Strata bramki wyraźnie podłamany gospodarzy, którzy przez długi czas nie byli w stanie stworzyć składanej akcji, która mogłaby zakończyć się bramką wyrównująca. Nasz zespół natomiast skupił się na skutecznej grze w obronie, robiąc wszystko by nie stracić jedna bramkowego prowadzenia. Zespół Gryfa dopiero w ostatnich 10 minutach zdołał zamknąć zielono-czarnych na własnej połowie. Jednak podopieczni trenera Łętochy zdołali utrzymać wynik do końca tego spotkania. 3 punkty zdobyte na ostatnim w tym roku wyjeździe pozwoliły stal owcą przesunąć się na jedenastą pozycję w ligowej tabeli. W tym roku hutnicy rozegrają jeszcze jedno spotkanie. Mecz ten zostanie rozegrany 25 listopada na stadionie w Rzeszowie o godzinie 13:00
19 listopada 2017, 13:00 – Wejherowo (Stadion WKS Gryf Wejherowo)
Gryf Wejherowo 0-1 Stal Stalowa Wola