W Stalowej Woli

Wykonawca chce dużo wyższą cenę za blok operacyjny

Wykonawca chce dużo wyższą cenę za blok operacyjny

Została złożona tylko jedna oferta w drugim przetargu na wykonanie bloku operacyjnego w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Wykonawca chce dużo wyższą kwotę za wykonanie tej inwestycji, niż planował przeznaczyć na nią powiat stalowowolski.

Jak wyjaśniał podczas sesji rady powiatu starosta Janusz Zarzeczny, ponownie została złożona tylko jedna oferta na tę inwestycję. Cena jest bardzo zbliżona do tej, która była poprzednio.
– Nie mamy wyjścia, prawdopodobnie będziemy musieli realizować tę inwestycję zgodnie z tym, co mamy w ofercie – mówił starosta Janusz Zarzeczny.
Zaznaczał, że zarząd Województwa Podkarpackiego przedłużył termin realizacji tego zadania do końca kwietnia przyszłego roku.
– Czeka nas ogromna inwestycja. Kwota, która została zaoferowana przez firmę przekracza nasze środki przeznaczone na budowę tego bloku o 3,5 mln zł. Jest to sporo, ale nie możemy liczyć na lepszą ofertę. Nie ma innej firmy, która by interesowała się tą inwestycją, jest tylko ta jedna firma – wyjaśniał starosta.

Koszt tej inwestycji to prawie 21,3 mln zł. Powiat otrzymał na to zadanie dofinansowanie w wysokości blisko 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Budowa nowego bloku jest koniecznością dla szpitala.

- To historyczny moment, dlaczego? Bo nasz blok operacyjny staruszek ma 67 lat. To była prowizorka, która trwała, trwała i trwała. Obecnie jest duża szansa, ażeby na koniec przyszłego roku lub w pierwszym kwartale 2019 roku nowy, z prawdziwego zdarzenia wielosalowy blok operacyjny i centralna sterylizatornia powstały mówił Edward Surmacz, dyrektor szpitala podczas uroczystego podpisanie umowy na dofinansowanie, które miało miejsce pod koniec października ubiegłego roku.

Przypomnijmy, blok operacyjny wraz z centralną sterylizatornią będzie na drugim piętrze pawilonu diagnostyczno – zabiegowego. W skład nowego bloku będzie wchodzić pięć sal operacyjnych, sala wybudzeniowa pooperacyjna, na której będzie 6 stanowisk, 3 sale zabiegowe pracowni endoskopowej, w tym jedna sala endoskopowa przeznaczana do wykonywania zabiegów pod kontrolą aparatu RTG. Natomiast na parterze tego pawilonu powstanie centrala sterylizatornia. Sterylizatornia będzie połączona z blokiem wydzielonymi dźwigami towarowymi, by zapewnić bezpośredni transport narzędzi. Ponadto w ramach tego zadania wymieniona zostanie aparatura i sprzęt medyczny.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

dav

Radni udzielili prezydentowi absolutorium

stw24.pl21 czerwca 2018
memorial (2)

Uczniowie PSP nr 3 kibicowali największym gwiazdom sportu

stw24.pl21 czerwca 2018
nadberezny

Radni obniżyli pensję prezydentowi

stw24.pl21 czerwca 2018
303-163722

Stalowowolscy policjanci najlepsi w województwie

stw24.pl21 czerwca 2018
rondo

Biskup „niezłomny” patronuje rondu

stw24.pl21 czerwca 2018
skwer (4)

Uczczą ofiary tragicznej zbrodni

stw24.pl21 czerwca 2018
DSC_0028

Lato z Radiem nie zagości w tym roku w Stalowej Woli

stw24.pl20 czerwca 2018
schody

Brakuje schodów do przystanku

stw24.pl20 czerwca 2018
wakacje (1)

Zadbaj o bezpieczny wypoczynek

stw24.pl20 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl