W Stalowej Woli

Wyrzucając śmiecie, pozostawiasz po sobie ślad

Wyrzucając śmiecie, pozostawiasz po sobie ślad

Sterta śmieci pojawiła się ponownie przy ul. Przemysłowej Bocznej w Stalowej Woli. To miejsce po raz kolejny upatrzył sobie ktoś, kto nie chce w legalny sposób wyrzucać odpadów w mieście. Za takie pozbywanie się odpadów można zapłacić mandat do 500 zł.

Jak zapewnił nas Witold Tutak, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli, pracownik wydziału uda się na miejsce, a następnie posprzątanie tego terenu zostanie zlecone Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu. Oczywiście odpady zostaną przeglądnięte, gdyż często w nich właściciel pozostawia po sobie coś, po czym łatwo można go zidentyfikować.
Naczelnik zaznacza, że jeszcze kilka lat temu w rejonie tzw. kaczych dołów, kiedy nie była jeszcze  zbudowana ul. Przemysłowa Boczna, był duży problem z podrzucaniem śmieci. Trafiały tam głównie odpady budowlane z remontów, szczególnie w okolicach zbiornika wodnego. Problem zakończył się po zbudowaniu ulicy.
Jednak ostatnio znowu przy ulicy, ktoś zaczyna wyrzucać odpady z gospodarstw domowych. Z głównej drogi są zjazdy, na których łatwo można zaparkować i wyrzucić coś z bagażnika.

Za nielegalny wywóz odpadów można zapłacić karę grzywny i takie też płacą mieszkańcy. Pracownicy wydziału, którzy są na miejscu takiego nielegalnego wysypiska i mają uzasadnione podejrzenia, co do sprawcy, wzywają patrol i dalej postępowanie jest prowadzone przez policję. Z reguły postępowania te kończą się mandatami.

Naczelnik zauważa, że jeśli wyrzucane są śmiecie przy drodze prowadzącej do danego osiedla, to można podejrzewać, że robią to jego mieszkańcy, którzy nie mają podpisanych deklaracji śmieciowych. Takie procedery nie zdarzają się na osiedlach, chyba, że ktoś podrzuca odpady pod pergole.

W przypadku podrzucenia śmieci przy ul. Przemysłowej, pracownicy wydziału sprawdzą os. Piaski, pod kątem domów, które zostały niedawno zamieszkałe. Jeśli pojawili się nowi mieszkańcy, to mają obowiązek złożenia deklaracji i wskazania liczby osób zamieszkujących w gospodarstwie. W tym rejonie kilka miesięcy temu były wyrzucane kilak razy worki ze śmieciami.

Jak zaznacza naczelnik ustalenie tego, kto nie płaci za odpady jest jedynie kwestią czasu. W bazie danych magistratu są również te budynki, które są deklarowane jako niezamieszkałe.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

beznazwy_panorama1 medium

Boisko wielofunkcyjne w Burdzach

stw24.pl18 września 2018
główne

PiS przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej

stw24.pl17 września 2018
lucek

Kampania z falstartem

stw24.pl17 września 2018
anita włodarczyk

Anita Włodarczyk poprowadzi lekcje w-f w Radomyślu nad Sanem

stw24.pl17 września 2018
policja_stw

Oszukiwał przy wynajmie mieszkania. Policja poszukuje osób pokrzywdzonych

stw24.pl17 września 2018
hsw4

Rekordowy wynik Huty Stalowa Wola SA za 8 miesięcy 2018 r.

stw24.pl14 września 2018
Policja2

Nietrzeźwy motorowerzysta przewrócił się na drodze

stw24.pl14 września 2018
policja

Nisko. Na ul. Sandomierskiej zginął rowerzysta

stw24.pl13 września 2018
DSC_0056

Nowy wóz już w garażu OSP Przyszów

stw24.pl13 września 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl