Wystarczy chcieć ?!

Stal Stalowa Wola po serii bardzo słabych występów, bardzo szybko znalazła się w strefie spadkowej. Brak zwycięstw, jak i styl gry zespołu z Podkarpacia poważnie martwią kibiców piłki nożnej w naszym mieście. Dlatego mało kto z optymizmem spoglądał na środowe spotkanie, w którym to Stal podejmowała zespół ze środka ligowej tabeli, mianowicie Znicz Pruszków. Jednak styl, w jakim ten mecz rozpoczęli zielono-czarni był miłą niespodzianką. Było w końcu widać, że im się chce.

Od pierwszych minut Stalówka grała wysokim pressingiem, wymuszając na gościach wiele prostych błędów. Niestety o ile pomysł na grę w obronie był, to jeśli chodzi o grę z przodu, wyglądało to już dużo gorzej. Stal nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi, która po upływie ok 15 minut, dość wyraźnie zaczęła topnieć. Piłkarze Znicza coraz łatwiej przedostawali się w okolice pola karnego naszego zespołu. Efektem tego była sytuacja z 18 minuty, kiedy to bardzo bliscy szczęścia byli żółto-czerwoni. Jednak ostatecznie po zamieszaniu w polu karnym, piłka wylądowała w rękach Frątczaka. Stal odpowiedziała 5 minut później, niestety świetnej sytuacji nie wykorzystał Trąbka, strzelając z kilku metrów wprost w bramkarza.

Po okresie wyrównanej gry, do głosu znów zaczęli dochodzić podopieczni trenera Łętochy, którzy w pierwszych 45 minutach jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce gości. Kiedy wydawało się, że do szatni zespoły schodzić będą przy wyniku 0:0 zielono-czarni wykonywali rzut wolny z ok 30 metrów. Po dobrym dośrodkowaniu najlepiej w polu karnym odnalazł się Jarosz, który sprytnym strzałem pokonał golkipera gości i do przerwy Stal prowadziła 1:0. Po przerwie to ponownie hutnicy przeważali. Swoje szanse na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Dziubiński, który był najaktywniejszy w tym okresie gry. W 67 minucie Stalówka miała świetną sytuację do podwyższenia wyniku, jednak swoimi umiejętnościami popisał się Kalinowski i wynik nie uległ zmianie. W 78 minucie Żyliński, który wszedł w drugiej połowie, znalazł się sam na sam z Kalinowskim, niestety i tym razem górą był golkiper gości. Stal, która w tej części gry nastawiła się na szybkie kontry, co rusz gościła pod polem karnym gości.

Taki styl gry opłacił się zielono-czarnym. W 81 minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu Stryjewskiego. Do jedenastki podszedł, a następnie pewnie ją wykorzystał Mistrzyk, ostatecznie ustalając wynik tego spotkania. W pełni zasłużone, pierwsze na wiosnę zwycięstwo Stali Stalowa Wola. Mecz, w którym podopieczni trenera Łętochy pokazali, że potrafią walczyć na boisku i mają jednak serce do gry. Pozostaje mieć nadzieję, iż to zwycięstwo pozwoli uwierzyć w siebie naszym zawodnikom, a wtedy walka o ligowy byt będzie znacznie prostsza.

18 kwietnia 2018, 16:00 – Boguchwała (Izo Arena)
Stal Stalowa Wola 2-0 Znicz Pruszków
Szymon Jarosz 45, Michał Mistrzyk 81 (k)

Stal: 1. Dorian Frątczak – 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 26. Grzegorz Janiszewski, 16. Bartosz Sobotka – 14. Michał Mistrzyk, 8. Bruno Żołądź, 13. Przemysław Stelmach (74, 10. Stepan Hirśkyj), 6. Michał Trąbka, 11. Patryk Stefański (65, 22. Tomasz Żyliński) – 23. Adrian Dziubiński (90, 7. Andrzej Trubeha).

żółte kartki: Żołądź – Wasielewski, Małachowski, Podliński, Stryjewski.
czerwona kartka: Marcin Wasielewski (83. minuta, Znicz, za drugą żółtą).

sędziował: Mateusz Bielawski (Katowice).