W Stalowej Woli

Wysuwanie oskarżeń, straszenie bankructwem jest nieodpowiedzialne

Wysuwanie oskarżeń, straszenie bankructwem jest nieodpowiedzialne

- Zapraszam do merytorycznej dyskusji wszystkich tych, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości. Nie będę rozmawiał przez media, za pośrednictwem kamer. Zapraszam do rozmów przy stole – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent  Stalowej Woli odnosząc się do tego, co w ostatnich wystąpieniach publicznych przedstawiali członkowie stalowowolskiej Platformy Obywatelskiej.
Kilka dni temu wystosowali publiczny list do prezydenta więcej tu http://stw24.pl/platforma-obywatelska-zadaje-pytania-prezydentowi/
zadając mu pytania dotyczące sytuacji finansowej miasta, m.in. pytają o spłatę i zaciąganie kredytów, dochodów jakie będą przynosić nowe inwestycje.

- W ostatnim czasie w debacie publicznej pokazały się głosy i zapytania odnośnie kondycji finansowej naszego samorządu, budżetu miasta. Dlatego chciałbym odpowiedzieć na te zarzuty.
Dziś na sesji radni wprowadzali do budżetu nadwyżkę wypracowaną w 2016 r.  w wysokości  5,5 mln zł. W ten sposób zasilamy budżet tegoroczny. Te 5,5 mln zł chciałbym zadedykować tym, którzy podważają wiarygodność finansowa miasta – mówił prezent podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, która wyjątkowo odbył się w przejętym przez miasto od Huty budynku Dyrekcji Naczelnej.

Przypomniał, że w 2014 roku nowa kadencja przejęła budżet z deficytem, w 2015 roku została wypracowana nadwyżka w wysokości 4,5 miliona złotych,  a w 2016 roku w wysokości 5,5 mln zł. – To pokazuje, że polityka finansowa, inwestycyjna, budżetowa jest prowadzona w sposób racjonalny, odpowiedzialny, a przede wszystkim efektywny. I kolejny zarzut, który się pojawia w debacie publicznej, jest to kwestia nieodpowiedzialnego, rekordowego zadłużenia miasta.
Na dzień dzisiejszy, licząc od 1 stycznia 2015 roku, zadłużenie miasta wzrosło o 4,5 miliona złotych. A przez te  2,5 roku poczyniliśmy wielkie inwestycje – argumentował Nadbereżny.

Wyjaśniał, że całe zadłużenie, które było jeszcze wygenerowane w poprzednich kadencjach, i które również jest obecnie, jest stale spłacane zgodnie z harmonogramem zawartych umów. Nie ma żadnych opóźnień, nie dokonywano aneksów i zmian w umowach kredytowych.

Włodarz zapewniał, że w mieście nic złego się nie dzieje. Apelował do wszystkich tych, którzy chcą być opozycją samorządową, którzy są spoza rady i zabierają głos w sprawach budżetu i inwestycji, o odpowiedzialność wypowiadanych słów.
– Jeśli ktoś ma wątpliwości, dotyczące funkcjonowania miasta Stalowej Woli, Urzędu Miasta, kwestii regulowania zobowiązań miasta, to zapraszam na spotkanie, wytłumaczymy na czym polegają finanse publiczne. Samorząd miasta jest na bieżąco oceniany przez Regionalną Izbę Obrachunkową, że są też inne kontrole dotyczące finansów.  Wszystkie kończą się oceną pozytywną. Wysuwanie takich oskarżeń, straszenie bankructwem samorządu, komisarzem jest nieodpowiedzialne, zwłaszcza, kiedy pozyskujemy rekordowe dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych. Ja rozumiem, że kogoś może to denerwować, komuś może się nie podobać to, że wszytko w mieście idzie w dobrym kierunku, że mamy rekordowe inwestycje i rekordowe pozyskanie środków europejskich. Apeluję o odpowiedzialność, by o finansach publicznych rozmawiać przy wspólnym stole. Serdecznie zapraszam wszystkich tych, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości, do dyskusji, do debaty, a nie do wysuwania oskarżeń, które mogą wydostawać się na zewnątrz i pokazywać nieprawdziwy obraz kondycji naszego samorządu – mówił Nadbereżny.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (5)

Komentarze

 1. kolega

  24 marca 2017 at 14:35

  Widać, że Nadbereżny ukończył klasę humanistyczną, a nie matematyczną. Czy Nadbereżny (PiS) uważa, że mieszkańcy Stalowej Woli to barany ??

 2. ekonom

  24 marca 2017 at 14:36

  takie bajki to sobie właśnie Nadbereżny opowiadaj właśnie w takim gronie jakie miałeś przy tym stole. Ekonomistów i przedsiębiorców nie nabierzesz. Może idź jeszcze na studia ekonomiczne, a nie wybrałeś politologię.

 3. zawodnik

  24 marca 2017 at 16:39

  WSTYD PANIE PREZYDENCIE IŻ UWAŻA NAS PAN ZA IDIOTÓW EKONOMICZNYCH!!!

 4. reza

  24 marca 2017 at 20:13

  …nic złego się w mieście nie dzieje, ale nic dobrego też nie widać, czyli panie prezydencie tak jak gdyby pana nie było. Dlaczego pan nas ciągle okłamuje i próbuje z nas zrobić idiotów? Gdyby pan nie zarządzał naszymi pieniędzmi, dosłownie naszymi to nikt by nawet ust nie był w stanie otworzyć. Pan nie ma zielonego pojęcia co to jest samorząd i czemu ma służyć.

 5. cesia

  29 marca 2017 at 12:55

  Czy w takim razie jest odpowiedzialnym to co robi pan Nadbereżny? Chodzi mi o gigantyczne zadłużanie miasta, tak na dobrą sprawę w większości bez inwestycji pro rozwojowych. Kto, kiedy i z czego spłaci ten dług? Przecież zadna z dotychczas szumnie oddanych inwestycji nie przyniesie zwrotu nakładów w krótkim ani w dłuższym czasie. Trwoniącemu nasze pieniądze gościowi wolno więcej aniżeli suwerenowi? Czy my nie mamy prawa zapytać o stan aktualnego zadłużenia i dlaczego ono tak gwałtownie rośnie?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym na III Balu Mistrzów Sportu

stw24.pl12 grudnia 2018
bo w babach

Bo w kobietach jest siła

stw24.pl12 grudnia 2018
as

“Gramy i Pomagamy” w Zbydniowie

stw24.pl12 grudnia 2018
ORSAY Connect w VIVO Stalowa Wola2

Pierwszy w Europie ORSAY Connect otwarty w VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl12 grudnia 2018
asdf

Teatr i św. Mikołaj w Woli Rzeczyckiej

stw24.pl12 grudnia 2018
wifi4ue

Hotspoty WiFi niebawem w gminie Bojanów

stw24.pl12 grudnia 2018
prezenty ciemierzyńce (2)

Polski Mikołaj na Kresach

stw24.pl11 grudnia 2018
DSC_0059

Film o Pysznicy został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Zabytkomania

stw24.pl11 grudnia 2018
P3080349

Miejska Biblioteka Publiczna obchodziła 80. urodziny

stw24.pl11 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl