sport

“Trzeba czasu i wytrwałości żeby osiągnąć efekty” rozmowa z Adrianem Ciosem

“Trzeba czasu i wytrwałości żeby osiągnąć efekty” rozmowa z Adrianem Ciosem

Zdrowe odżywianie, walka o wymarzoną sylwetkę – coraz więcej osób postanawia zmienić swoje nawyki, poprawić kondycje i wygląd. Jak myślisz czy to przejściowa moda?

- Bardzo dobrze, że coraz więcej osób zaczyna więcej się ruszać czy zdrowiej odżywiać. Zwłaszcza, że większość czasu ludzie spędzają przy biurku, przy komputerze. Z braku czasu spożywają niezdrowie, śmieciowe jedzenie. Odbija się to nie tylko na wyglądzie ale przede wszystkim na zdrowiu. Jeśli to moda to niech trwa jak najdłużej.

Czy jako trener personalny zauważyłeś większe zainteresowanie siłownią, fitnessem?

- Jasne! Coraz więcej osób przychodzi na zajęcia i zostaje. Oferta klubów fitness jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek, płeć.

Jesteś młody. Spotykasz się czasem z postawą „co ty tam wiesz, za młody jesteś, żeby wiedzieć co powinienem jeść , czy jak powinienem ćwiczyć…”?

- Może czasem. Tak naprawdę to co robię nie różni się od innych dyscyplin sportowych. Każda z nich wymaga wyrzeczeń, ciężkiej pracy i czasu. W kulturystyce ocenia się sylwetkę, żeby osiągać dobre wyniki trzeba poświecić swój czas maksymalnie- trening, odpowiednie odżywianie, odpoczynek. Nie ma efektów bez wyrzeczeń.
Więc jeżeli ktoś chce ze mną współpracować, chętnie pomogę osiągnąć mu zamierzone cele.

Kiedy pierwszy raz wystartowałeś w konkursie?

- Trzy lata temu w Sopocie. W wieku 17 lat stałem na scenie z zawodnikami starszymi od siebie. Udało mi się wtedy zakwalifikować do półfinału. Stres był ogromny, ale spotkałem się z entuzjastycznym przyjęciem. Wielu utytułowanych zawodników gratulowało mi startu oraz efektu w tak młodym wieku. Dało mi to motywacje do dalszej ciężkiej pracy.

Miałeś 17 lat? Zazwyczaj ludzie w twoim wieku uczą się do klasówki z matematyki.

- Początki zawsze są ciężkie, tym bardziej dla młodego organizmu, gdzie chodząc do szkoły czy pracy musiałem pilnować posiłków, treningów, każdy szczegół tak naprawdę mógł przeważyć na dalszych losach. Miałem na szczęście wsparcie otoczenia – rodziny, przyjaciół. Nie zniechęcali a dopingowali. Na pewno przez te 3 lata startów głównym celem było zwiększenie masy mięśniowej, żeby móc konkurować z innymi dużo starszymi zawodnikami. Udało mi się z wagi 65kg dojść do 93-95kg w wieku 19-20 lat.

Chodząc do szkoły pracowałem dorywczo. Obecnie jestem trenerem personalnym w Świat Formy. Dzięki temu mogę ćwiczyć na świetnej jakości sprzęcie. Jestem bardzo wdzięczny pracodawcy za umożliwienie mi tego. Dodatkowo wspiera mnie Pan Maciej Ziętek i jego firma.

Plany na przyszłość

- Bardzo ważny sezon przede mną. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski Juniorów do 24 lat w Październiku. Będzie to mój pierwszy start w Juniorach, gdzie również są eliminacje do Mistrzostw Świata na Węgrzech i taki jest plan z trenerem żeby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata w Listopadzie. Tym bardziej że zawsze startowałem z seniorami i będzie to mój pierwszy start w Juniorach.

Kilka słów dla osób, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu

- Aktywność fizyczna ma nam sprawiać przyjemność. Czy jest to siłownia, basen czy bieganie. Trzeba czasu i wytrwałości żeby osiągnąć efekty. Poprawiamy nie tylko własny wygląd ale przede wszystkim samopoczucie. Kształtujemy charakter i budujemy pewność siebie. Ważne jest, żeby się nie poddawać gdy jest ciężko a efekty wymagają czasu. Zapewniam, że warto.

Artykuł promocyjny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Konstruktywna krytyka

    28 stycznia 2019 at 18:34

    Nie ma się czym chwalić że wazysz 93-95 kg skoro wyglądasz jak wygladasz. Waga to nie wszystko w tym sporcie, ważniejsze są proporcje co sam chyba wiesz najlepiej z zawodów. Jak mówisz że sprzęt jest dobrej jakości na tej siłowni to naprawdę chyba nie wiesz jak powinien sprzęt wyglądać na siłowni

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

sport

Więcej w sport

sroka

Dwa znakomite starty Miłosza Sroki

stw24.pl14 lutego 2019
sybicka

Oliwia znowu wygrywa

stw24.pl12 lutego 2019
bal-031

Oliwia Sybicka, Krzysztof Momot i Paweł Kolano zwycięzcami plebiscytu sportowego stw24.pl

stw24.pl10 lutego 2019
stw-1

Ostatnie 48 godzin na głosowanie w plebiscycie sportowym

stw24.pl1 lutego 2019
image (7)

Dziewczęta z PSP Zbydniów na Igrzyskach Dzieci w Piłce Ręcznej w Nisku

stw24.pl30 stycznia 2019
SAM_0256

VII Noworoczny Turniej Szachowy za nami

stw24.pl28 stycznia 2019
stw-1

Ostatnie 9 dni na głosowanie w plebiscycie sportowym

stw24.pl25 stycznia 2019
siarka2008

Uczennica ze Zbydniowa w Mobilnej Akademii Młodych Orłów

stw24.pl23 stycznia 2019
facebook-bal-informacja-1-1000x600

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu stw24.pl

stw24.pl21 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl