W Stalowej Woli

Za nami V Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Turbi

Za nami V Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Turbi

W piękną słoneczną, ale i upalną niedzielę odbyły się V Podkarpackie Pokazy Lotnicze zorganizowane na lotnisku w Turbi w gminie Zaleszany. Hasło tegorocznych pokazów brzmiało “Poszybujmy z Funduszami Europejskimi”, bo to właśnie dzięki funduszom UE impreza została sfinansowana i wstęp na nią był bezpłatny.

Na zaleszańskim niebie prezentowały się: Piper Cub, Carbon Cub, AN-2, 3AT3, Cellfast, Maciej Pospieszyński, Falcon, Stearman, Hatz Classic, Jurgis Kairys, Firebirds, Łukasz Czepiela, Retro Sky Team, Mustang, Wojtek Bógdał, Yak, Yak3, Yak18, Cellfast, Maria Muś, 3AT3, Cavalon, Harvard, Iskra TS-11 oraz Biało Czerwone Iskry. Piękne pokazy dali skoczkowie, którzy w kolorowych spadochronach zrobili znakomite show. Zaprezentowali się również modelarze, a cała impreza zakończona została pokazem balonów.

Poza pokazami lotniczymi organizatorzy przewidzieli inne atrakcje. Przy budynku Aeroklubu znajdowała się strefa gastronomiczna, edukacyjna i lotnicza. Odbyły się tam wykłady Politechniki Dziecięcej, przeprowadzano doświadczenia chemiczne m.in. z wykorzystaniem suchego lodu i ciekłego azotu, warsztaty modelarskie. Odbył się również piknik małego odkrywcy. Na wystawach statycznych prezentowały się biorące udział w pokazach samoloty, a zatem zarówno maszyny produkowane współcześnie, jak i historyczne. Wielkie show, odwtorzenie bombardowania i bitwy powietrznej z czasów II wojny światowej dał Retro Sky Team. Podczas pokazu nie zabrakło efektów specjalnych – dźwiękowych i dymnych.

Członkowie zespołu pokazali niesamowite zgranie i zorganizowanie, kiedy latali ponad głowami uczestników imprezy w różnych kierunkach. Wszystkie te maszyny można było zobaczyć z bliska i porozmawiać z pilotami.

Pierwsze pokazy odbyły się na lotnisku w Mielcu w dniach 12-13 września 2015 r. pod hasłem “Na skrzydłach Funduszy Europejskich”, na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce dnia 25 czerwca 2016 r. ph. “Politechnika Rzeszowska i przyjaciele”, na lotnisku w Krośnie dnia 2 września 2017 r. ph. “Odlotowe Fundusze” oraz ponownie w Mielcu dnia 28 lipca 2018 r.

Organizatorami V Podkarpackich Pokazów Lotniczych były: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gmina Stalowa Wola, Gmina Zaleszany, a partenarmi Aeroklub Stalowa Wola w Turbi oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.

Agata Linek

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. leci

    4 czerwca 2019 at 20:29

    Nie wiem dlaczego mdk ze Stalowej Woli był współorganizatorem imprezy a zabrakło gok-u z Zaleszan? Przecież nawet na wyremontowanej Izbie Tradycji Lotniczych(budynek główny!) jest jeszcze tablica informująca, że to jest część gok-u z Zaleszan! Czy może to jest miksowanie pana dyrektora Piotra Sz.? Przecież to on był twórcą tejże Izby i na dobra sprawę to jest jego własność! Panie Dyrektorze kto panu robi krzywdę?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

auto w stawie

Samochodem prosto do stawu

stw24.pl6 września 2019
Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl