W Stalowej Woli

Za pierwszym podejściem egzamin zdaje co druga osoba

Za pierwszym podejściem egzamin zdaje co druga osoba

O około 10 proc. wzrosła zdawalność egzaminów na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Tym samym ośrodek ten znalazł się w czołówce w Polsce. Choć zdarzają się i tacy, którzy podchodzą do egzaminu na prawo jazdy po dobrych kilka razy.

Zdawalność egzaminów w WORD Tarnobrzeg od pewnego czasu utrzymuje się na stabilnym poziomie, wynosi około 40 – 42 proc. Przy czym za pierwszym podejściem egzamin zdaje około 50 proc. osób. W skali całego kraju na koniec 2014 roku tarnobrzeski ośrodek był na 6. miejscu (spośród 49 w Polsce) pod względem zdawalności. W tym roku powinno być podobnie. Choć jeszcze w połowie 2013 roku odsetek pozytywnie zakończonych egzaminów praktycznych oscylował w granicach 32 proc.

- Wzrost zdawalności jest związany z szeregiem udogodnień, które zaczęto wprowadzać od chwili objęcia sterów w ośrodku przez Lucjusza Nadbereżnego. Przede wszystkim kursanci mają udostępniony plac manewrowy, mogą zapoznać się z miejscem jazdy egzaminacyjnej. Popularnością cieszy się także sala symulacji, w której mogą odbyć próbny egzamin teoretyczny – kursanci wykonali już ponad 50 tysięcy prób – mówi Rafal Weber, zastępca dyrektora WORD-u.
Dodaje, że udostępnienie placu i wprowadzenie próbnych egzaminów teoretycznych spowodowało zmniejszenie stresu na właściwym egzaminie. – A wiadomo, że stres był przyczyną niejednego niezdanego egzaminu, szczególnie praktycznego – podkreśla Weber.
Bardzo przydatna jest również przyszłym kierowcom strona internetowa www.zdajemywtarnobrzegu.pl . Mogą tam znaleźć m. in. trasy egzaminacyjne oraz wszelkie użyteczne wskazówki, które będą pomocne w zaliczeniu jazdy. Ponadto pracownicy WORD-u często spotykają się również w ośrodkach szkolenia z kursantami i bezpośrednio przekazują im wskazówki związane z procesem egzaminowania. – Na bieżąco wymieniamy się też z instruktorami spostrzeżeniami dotyczącymi jazd egzaminacyjnych. A więc otworzenie się ośrodka na klientów i współpraca z OSK – to w głównej mierze złożyło się na wzrost zdawalności w WORD Tarnobrzeg – mówi z zadowoleniem.

Mimo tych wielu udogodnień są i tacy, którzy by zdobyć upragnione prawo jazdy zdają egzamin po kilka razy. Rekordzistka do egzaminów podchodziła przez blisko 3 lata. W sumie miała ponad 60 prób zaliczenia – około 30 teorii i kolejnych 30 praktyki. Zdarzają się też przypadki kilkunastu niezaliczonych egzaminów, w dużej mierze jest to związane ze stresem, ale też nie każdemu wystarcza 30 godzin kursu. Są osoby, które potrzebują większej liczby godzin nauki praktycznej.
A najczęściej popełniane błędy przez kursantów to: niezatrzymanie się przed znakiem stop, niezatrzymanie się przed zieloną strzałką przy czerwonym świetle oraz próby wymuszenia pierwszeństwa.

word tbg

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. Motocyklista

    23 czerwca 2015 at 13:56

    A ja zdając według swoich praw prawojazdy na kategorię A2 w LOKu stalowowolskim muszę walczyć aby mi te uprawnienia nie zostały odebrane przez Starostwo które dopełniło niedopatrzeń i próbuje ciężarem obarczyć 19 latka, pozdrawiam nieudolność naszego Starostwa Powiatowego.

  2. magda29

    23 czerwca 2015 at 20:50

    kierowca przez kilka lat się uczy jeździć, ale sa i tacy którzy nigdy dobrze jeździć nie będą. Tak jak wszedzie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Farma fotowoltaiczna na trackerach(1)

Tauron wybuduje dużą farmę

stw24.pl21 sierpnia 2019
obwodnica z góry

Raport z budowy

stw24.pl21 sierpnia 2019
nadbereżny biletomat

Rewolucja w autobusach

stw24.pl21 sierpnia 2019
stadion 3

Przyspieszenie na stadionie

stw24.pl20 sierpnia 2019
303-193215

Kierowca stracił prawo jazdy

stw24.pl19 sierpnia 2019
pis 3

Wyspa wolności w Parku Miejskim

stw24.pl18 sierpnia 2019
Weber

Weber dziesiąty, Krzek piętnaście oczek niżej

stw24.pl16 sierpnia 2019
marcel_1000x600

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

stw24.pl16 sierpnia 2019
pks

Pół miliona złotych wrzucili w PKS

stw24.pl14 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl