W Stalowej Woli

ZACZYNAJĄ OD ZAMYKANIA UST OPOZYCJI

ZACZYNAJĄ OD ZAMYKANIA UST OPOZYCJI

Poniedziałkowa, prawdopodobnie ostania w mijającej kadencji sesja Rady Miejskiej, wśród wielu punktów ma taki o zmianie Statutu Miasta. Jest on bardzo ciekawy z dwóch powodów.

Po pierwsze ogranicza on czas wypowiedzi radnych i daje uprawnienia Przewodniczącemu Rady na dosłowne kneblowanie wypowiadających się radnych. Ciekawe, co się stało, że na koniec kadencji tej niemej Rady postanowiono zatkać usta radnym nowej kadencji? Mamy prawo przypuszczać, że to prezydent Lucjusz Nadbereżny wystraszył się, że do Rady weszli radni opozycji, którzy nie będą maszynką do głosowania, jak dotychczas radni z PiS. Dodatkowo ci radni znają funkcjonowanie Rady, bo byli już radnymi. Nie da się wcisnąć żadnej ciemnoty Joannie Proszowskiej czy Dariuszowi Przytule. Oni nie będą pokornymi cielętami, ślepo wpatrzonymi w swojego idola. Prezydent Nadbereżny ma opinię mało odpornego na krytykę,a teraz nadszedł czas, że ta krytyka będzie merytoryczna, stanowcza i częsta. Nie wykluczone, że zacznie się od krytyki próby ograniczenia swobody wypowiedzi radnym. Czyżby strach przed koniecznością polemiki sprawił, że w PiS uznano, że trzeba kneblować opozycję? Według nas jest to złamanie prawa, ale nad tym niech się już zastanawia kto inny. Jak będziemy tego pewni na pewno do sprawy wrócimy.

Zapomniał ….jak cielęciem był

Drugi powód jest taki, że do każdego projektu ustawy, projektodawca dołącza uzasadnienie. W uzasadnieniu, które dostarczył prezydent Nadbereżny jako wnoszący projekt nie ma nic poza całkowicie nic nie wnoszącym odwołaniem się do ustawy z 1990 roku. Nie ma ani słowa dlaczego do śmiesznego minimum ogranicza się czas wypowiedzi radnych. Nie ma ani słowa jakie są powody takiego ostrego ograniczenia wolności wypowiedzi. Gdy prezydent Nadbereżny był radnym nikt nie ograniczał czasu jego wypowiedzi w których zazwyczaj czepiał się ówczesnego prezydenta. Czego się boi?

Marcin Swobodny

Zobacz Komentarze (8)

Komentarze

 1. Nadia

  29 października 2018 at 09:53

  Skoro panujący Król nie boi się blasku fleszy to krytyka powinna po nim spłynąć . No chyba ze krytyka to prawda która usłyszy prosto w oczy .

  • jozek

   29 października 2018 at 22:33

   Radnym zostaje sie po to aby pracowac dla dobra miasta i spolecznosci lokalnej a nie poto aby chapac.A moze chca na czele z Butrynowa byc opozycja Totalna?

 2. Matii

  29 października 2018 at 11:50

  Co do zmian, o których wspomina autor tekstu, należałoby dodać, że zmiany te są zmianami wynikającymi bezpośrednio ze zmian konkretnych ustaw, czyli na poziomie parlamentarnym, a nie na poziomie samorządowym czyli zmiany na sesji dotyczące chociażby zabierania głosu radnym nie są wymysłem Prezydenta Nadbereżnego.

 3. negacja

  29 października 2018 at 17:56

  Przecież nowa rada rada może przygotować taczki tak dla kurażu! Niech sobie stoją na wszelki wypadek. Pan Nadbereżny nie zna pewnej myśli sprowadzającej się do tego, że takim postaciom jak on najbardziej zaczyna przeszkadzać cokół na którym stoją!

 4. negatywy

  29 października 2018 at 18:09

  “Matii” co za bzdety opowiadasz toż to głowa boli. Żaden przepis nie może ograniczać praw obywatela do zabierania głosu tym bardziej radnemu będącemu naszym przedstawicielem w radzie. Pokaż te ‘ustawy” które kneblować mają usta radnych? Dlaczego gość z poza rady ma prawo tylko do pięciu minut zabierania głosu czyli do wypowiedzi? Zapomina ten dżentelmen za czyje pieniądze jest utrzymywany, kto mu wypłaca co miesiąc kasę? Radni ową uchwałę winni zaskarżyć do wojewody jako niezgodną z prawem samorządowym! To jest skandal! Skoro się boi radnych to może nie składać ślubowania i nie będzie miał problemów! Chciałeś coś mądrego powiedzieć a wyszło ci jak zwykle nic! Za tym przemawia tchórzostwo nowo wybranego prezydenta.

 5. nellyl

  29 października 2018 at 19:02

  Wydaje mi się, że pan Nadbereżny wzorem wyższych urzędników państwa dokonuje obejścia zapisów art. 61 i następnych naszej Konstytucji. To niebywały skandal by rękami odchodzącej rady wprowadzać w organie kolegialnym kagańcowe zapisy! Dlaczego ich nie było przed czterema laty? Wychodzi na to, że on jest panem i władcą udzielnym w prowadzeniu obrad czyli sesji rady! Oj, źle zaczyna się zabawa na początek kolejnej jego kadencji!

 6. Mirosław

  29 października 2018 at 20:57

  Zadałem sobie trud i przeszukałem Dzienniki Ustaw i niestety nie ma ustawy, która ograniczałaby czas wypowiedzi posła, senatora czy radnego,więc po prostu jest to niczym nie poparta inicjatywa przeciw opozycji.

 7. Swetry

  30 października 2018 at 07:46

  Jak komuchy dostaliscie wpierdziel w wyborach. To kiedy swiczki pod sondem?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

butryn renata

Bruksela a może Wiejska?

stw24.pl21 maja 2019
IMG_20190518_092751

Tęskni mi się za kudłatymi spacerami – wywiad z Aleksandrą Grzelą

stw24.pl21 maja 2019
IMG_9707

Zbigniew Ziobro o polityce na KUL

stw24.pl21 maja 2019
bmk_plakat_informacyjny_2019_b

Weź udział w kulturalnym projekcie

stw24.pl21 maja 2019
IMG_9797

Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji S74

stw24.pl21 maja 2019
me 2

Szybują między kroplami deszczu

stw24.pl20 maja 2019
12jubileusz

Szkoła starsza niż miasto

stw24.pl20 maja 2019
br 11

Do Strasburga nie pojadą pudrować trupa

stw24.pl20 maja 2019
noc 5

Magia sobotniej nocy

stw24.pl20 maja 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl