W Stalowej Woli

Zielone świeci się za krótko

Zielone świeci się za krótko

Otrzymujemy sygnały od mieszkańców dotyczące sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II z ul. Chopina i ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Twierdzą, zielone światło dla pieszych świeci się z krótko.

Ja mówią, czas na jaki się zapala jest za krótki by przejść dwie jezdnie i trzeba zatrzymywać się na pasie pośrodku, a wcześniej można było bez problemu przejść. Ponadto mieszkańcy zwracają też uwagę na to, że niektórzy kierowcy którzy mają zieloną strzałkę w prawo nie zwracają uwagi na pieszych przechodzących przez pasy.

W ostatnim czasie była prowadzona modernizacja sygnalizacji świetlnych na Al. Jana Pawła II i ul. Staszica. Zostały zainstalowane nowe sygnalizatory, jest nowe oprogramowanie, a także sekundniki na wszystkich sygnalizacjach, a także tzw. zielona fala.  Prace te już zostały zakończone, sprawdzana jest jeszcze jednak poprawność działania systemu.

Sprawę krótko palącego się zielonego światła zgłosiliśmy w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jak wyjaśnia Bartosz Wysocki sygnalizacja jest ustawiona zgodnie z obwiązującymi przepisami o ruchu drogowym. Nic nie jest skrócone, ani wydłużone. Jednak jeśli mieszkańcy zgłaszają jakieś nieprawidłowości, to ustawienia zostaną sprawdzone.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (2)

Komentarze

  1. xxx

    23 maja 2018 at 16:40

    Przechodzę tamtędy praktycznie codziennie i jakoś na początku można było spokojnie przejść obie jezdnie. Od dłuższego czasu przejście jednej części graniczy z cudem, żeby nie zatrzymać się na środku i znów czekać na zielone. Także nie wierzę, że nie zostało nic skrócone. Co do zielonej strzałki dla kierowców, zapala się ona mniej więcej w tym samym czasie co zielone światło dla pieszych, a nawet parę setnych sekund wcześniej. Dlatego częściej obserwuje jak zachowuje się sygnalizacja dla kierowców (będąc od strony sygnalizatora ze strzałką), żeby po prostu nie zostać potrąconym, bo kierowcy zaświeca się strzałka i nawet jak jest w nie dalekiej odległości od przejścia to nie zwalnia tylko jedzie nie patrząc na pozostałych uczestników ruchu. Już nie raz byłam świadkiem jak kierowca auta jedzie prawie po stopach pieszemu.

  2. Kika

    24 maja 2018 at 08:08

    To prawda, kierowcy na zielonej strzałce zapominają o tym, że jest to strzałka warunkowa i powinni zachować ostrożność a przede wszystkim – zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. Nie dalej jak wczoraj zostałabym potrącona na przejściu koło Patrioty przez rozprzędzonego Opla. Pani kierująca tym pojazdem jeszcze się mi odgrażała… Szkoda słów. Trzeba bardzo uważać przy zbliżaniu się do pasa skrętu dla którego zapala się zielona strzałka. Ponadto potwierdzam, że jeszcze 2 tygodnie temu na “zielonym” można było przejść przez obydwa pasy. Teraz dochodząc do drugiej części żwawym krokiem zapala się czerwone.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

dav

Radni udzielili prezydentowi absolutorium

stw24.pl21 czerwca 2018
memorial (2)

Uczniowie PSP nr 3 kibicowali największym gwiazdom sportu

stw24.pl21 czerwca 2018
nadberezny

Radni obniżyli pensję prezydentowi

stw24.pl21 czerwca 2018
303-163722

Stalowowolscy policjanci najlepsi w województwie

stw24.pl21 czerwca 2018
rondo

Biskup „niezłomny” patronuje rondu

stw24.pl21 czerwca 2018
skwer (4)

Uczczą ofiary tragicznej zbrodni

stw24.pl21 czerwca 2018
DSC_0028

Lato z Radiem nie zagości w tym roku w Stalowej Woli

stw24.pl20 czerwca 2018
schody

Brakuje schodów do przystanku

stw24.pl20 czerwca 2018
wakacje (1)

Zadbaj o bezpieczny wypoczynek

stw24.pl20 czerwca 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl