W Stalowej Woli

Zimowa laba trwa w SDK

Zimowa laba trwa w SDK

Już od wczoraj trwają bezpłatne półkolonie dla dzieci w Spółdzieczym Domu Kultury pod haslem “Zimowa laba”, w których uczestniczą dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat. Na zajęcia zapisanych jest aż 150 osób.

- Ten pierwszy dzień zawsze jest taki organizacyjny, bo przychodzą nowe dzieci. Trzeba je ze sobą poznać. Zapoznać z regułami półkolonii. Mimo to było aktywnie, rozpoczęliśmy wiele działań. Przy takiej dużej grupie trzeba sie naprawdę nagimnastykować, by ktoś znalazł coś dla siebie – mówi dyrektor Józef Sroka.

Program obejmuje m.in. zajęcia z Lego, warsztaty fotograficzne, widowisko taneczne, seans filmowy w Kinie Wrzos, bal karnawałowy, pokaz talentów zabawy harcerskie, wizyta w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego czy spotkanie z policją i strażą pożarną. Codziennie inna atrakcja, co wcale nie oznacza, że prowadzący trzymają się sztywno programu. Reagują na potrzeby podopiecznych.

- Uruchomiliśmy też ping-pong, są dwa stoły, bo wiadomo, że przychodzą różne osoby. Jedna przyjdzie bardziej otwarta, chce się bawić z dziećmi. Inna przyjdzie może trochę starsza i chce pograć w ping-ponga. Te dzieci są od 6 do 15 at, więc tu jest taki duży rozdźwięk. Ale chyba przychodzą chętnie, bo się zawsze można spotkać z kimś – dodaje dyrektor. – Oprócz tego pani Ewa Woynarowska prowadziła warsztaty muzyczne dla kilku osób, ale i pani Anna Sobolewska przygotowywała dużą powierzchnię do malowania, w korytarzu jest rozłożona taka wielka płyta, bo na co dzien dzieci maja dostęp do kartek, ale takie duże płaszczyzny, to nie. A malują chętnie.
Półkolonie wystartowały mocno już pierwszego dnia:

- Już od wczoraj mieliśmy ciekawe atrakcje, bo oprócz głównego punktu, jakim jest zabawa ze wszystkimi dziećmi na sali widowiskowej, gdzie panie prowadzą różnego rodzaju zabawy integracyjne, sportowe tood razu uruchomilismy wczoraj klocki Lego. Udało nam się nawiązać współpracę z firmą Naukowy Zawrót Głowy. Był bardzo ciekawy film o tym, jak powstały klocki Lego, aby przybliżyć tym dzieciaczkom, skąd to się wzięło w ogóle. Bardzo fajna geneza powstania tej fabryki i tej rodziny, która się tym zajmowała. Dzieci ze skupieniem oglądały. I potem dzieci były podzielone na grupki, były trzy warsztaty związane juz tak stricte z układaniem klocków. Były też mini-komputerki, gdzie pokazywane było jak to robić.

Zajęcia odbywają się przez całe dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-13:00 w siedzibie Spółdzielczego Domu Kultury.

IMG_7105 (Kopiowanie)

IMG_7107 (Kopiowanie)

IMG_7110 (Kopiowanie)

IMG_7111 (Kopiowanie)

IMG_7112 (Kopiowanie)

Amelia Chodorek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

dav

Wandal czai się na cmentarzu

stw24.pl17 lipca 2019
wojewoda 2

Gość w dom, a ludzie nie przyszli

stw24.pl17 lipca 2019
policja11

Nietrzeźwi użytkownicy dróg

stw24.pl17 lipca 2019
rds

Rozbudowa wałów przeciwpowodziowych w gminie Radomyśl nad Sanem

stw24.pl17 lipca 2019
z5

Spotkanie strażaków z harcerzami w Zaklikowie

stw24.pl16 lipca 2019
pierogi

Pierogi, hołubce i kuchenna chemia

stw24.pl16 lipca 2019
dycha pierwszy andrij

Siódma „Stalowa Dycha”

stw24.pl16 lipca 2019
pan_1000x600

„Jedynka” z Radymna i Nowogrodzkiej

stw24.pl15 lipca 2019
303-190684

Rekonesans na drogach w trakcie modernizacji linii kolejowej

stw24.pl15 lipca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl