W Stalowej Woli

Zmiany w organizacji Urzędu Miasta

Zmiany w organizacji Urzędu Miasta

Od nowego roku w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli obowiązuje nowa organizacja pracy. Część wydziałów zostało połączonych, inne zlikwidowane, a wszystko po to, by usprawnić funkcjonowanie całej struktury i lepiej wykorzystywać kapitał ludzki pracowników samorządowych. Reorganizacja spowodowana jest również wdrażaniem projektu cyfryzacji w Stalowej Woli.

– Całość zmian jest związana z nowymi wyzwaniami, które stawiam sobie w nowej kadencji. Urząd Miasta jest z jednej strony tym narzędziem, które w najlepszy sposób ma obsługiwać sprawy mieszkańców Stalowej Woli, a z drugiej strony realizować również zamierzone cele inwestycyjne i rozwojowe wszystkich usług publicznych na terenie miasta – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. Jak zaznacza, w całych zmianach chodzi o maksymalne wykorzystanie potencjału ludzkiego pracowników oraz optymalizację zatrudnienia, mającą również w dłuższej perspektywie czasu przynieść wymierne oszczędności.

Nowa organizacja pracy stalowowolskiego magistratu połączona jest z dużym projektem cyfryzacji Stalowej Woli, a więc z wymianą programów dziedzinowych, które usprawnią funkcjonowanie poszczególnych wydziałów, zintegrują usługi i przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami, a jednocześnie udostępnią kilkadziesiąt usług publicznych przez Internet. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić swoje sprawy związane z podatkami, śmieciami, usługami edukacyjnymi czy innymi wnioskami za pośrednictwem elektronicznego biura Urzędu Miasta bez wychodzenia z domu.

NOWE WYDZIAŁY W DOTYCHCZASOWYCH BIURACH

W ramach reorganizacji, by skonsolidować zadania inwestycyjne i te związane z ochroną środowiska powstał Wydziału Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska. W nim zostały skupione wszystkie kompetencje dotyczące ochrony środowiska, jak chociażby kwestia zarządzania zielenią, pozwoleniami dotyczącymi wycinki czy kwestie odpadowe. Wyspecjalizowanie tego działu jest również ukierunkowane zwróceniem większej uwagi na zarządzanie terenami zielonymi na terenie Miasta Stalowej Woli, wszystkimi inicjatywami proekologicznymi związanymi z prowadzonymi nowymi nasadzeniami drzew oraz kwestią ochrony jakości powietrza i hałasu. Ten dział będzie również odpowiedzialny za przygotowanie pełnego procesu inwestycyjnego, który został oddzielony od wdrożenia. Wykonaniem inwestycji będzie zajmował się Wydział Realizacji Inwestycji i Transportu. Natomiast dla lepszego zorganizowania oraz nadzoru przebiegu procedur zamówień publicznych został utworzony wyspecjalizowany referat do obsługi przetargów – Referat Zamówień Publicznych.

Od początku stycznia w strukturze Urzędu Miasta pojawił się nowy wydział zajmujący się przygotowaniem monitoringu miejskiego – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Jego celem jest wdrożenie i zarządzanie monitoringiem oraz rozbudową sieci monitoringu na terenie Miasta Stalowej Woli.

Sprawy obywatelskie związane z wydawaniem aktów stanu cywilnego, jak również kwestie meldunkowe, ludnościowe, dowodowe zostały połączone w jeden wydział (Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich), aby usprawnić współpracę i przepływ informacji. Docelowo planowane jest utworzenia jednego biura obsługi klientów wszystkich spraw obywatelskich.

Kolejna istotna zmiana dotyczy połączenia działań związanych z promocją zarówno samorządu Miasta Stalowej Woli, jak i promocją gospodarczą, wsparciem dla uczelni wyższych oraz działaniami kulturalnymi i sportowymi. W związku z tym zostały zlikwidowane obecna Kancelaria Prezydenta Miasta oraz Biuro Inwestora i Promocji Gospodarczej, a powstał Wydział Promocji, Kultury i Sportu łączący kompetencje tych działów.

Na chwilę obecną zmiany nie wpływają na aktualne siedziby biur zajmujących się poszczególnymi sprawami.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. ligamento

    8 stycznia 2019 at 21:12

    Hehe, jak to wszystko pięknie brzmi. Ilu nowych urzędników zatrudni Urząd?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

policja

Pomogli starszej kobiecie

stw24.pl24 stycznia 2019
Kwieciński

Jak nowy dom

stw24.pl23 stycznia 2019
koncert (111)

Koncert Lwowskiej Orkiestry Kameralnej “Akademia” w PSM

stw24.pl23 stycznia 2019
siarka2008

Uczennica ze Zbydniowa w Mobilnej Akademii Młodych Orłów

stw24.pl23 stycznia 2019
SONY DSC

Tu Karpińskiego ojciec sądził

stw24.pl22 stycznia 2019
Kalendarz-wydarzeń-2019-780x390-2

Wspólny kalendarz dla Stalowej Woli

stw24.pl22 stycznia 2019
SONY DSC

Miasta pierwszy krok w chmurach

stw24.pl22 stycznia 2019
Policja2

Potrącenie pieszego w Rozwadowie

stw24.pl22 stycznia 2019
facebook-bal-informacja-1-1000x600

Już dziś rusza głosowanie w III Plebiscycie Sportowym Portalu stw24.pl

stw24.pl21 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 570 224 700
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl