W Stalowej Woli

Zmiany w organizacji Urzędu Miasta

Zmiany w organizacji Urzędu Miasta

Od nowego roku w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli obowiązuje nowa organizacja pracy. Część wydziałów zostało połączonych, inne zlikwidowane, a wszystko po to, by usprawnić funkcjonowanie całej struktury i lepiej wykorzystywać kapitał ludzki pracowników samorządowych. Reorganizacja spowodowana jest również wdrażaniem projektu cyfryzacji w Stalowej Woli.

– Całość zmian jest związana z nowymi wyzwaniami, które stawiam sobie w nowej kadencji. Urząd Miasta jest z jednej strony tym narzędziem, które w najlepszy sposób ma obsługiwać sprawy mieszkańców Stalowej Woli, a z drugiej strony realizować również zamierzone cele inwestycyjne i rozwojowe wszystkich usług publicznych na terenie miasta – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. Jak zaznacza, w całych zmianach chodzi o maksymalne wykorzystanie potencjału ludzkiego pracowników oraz optymalizację zatrudnienia, mającą również w dłuższej perspektywie czasu przynieść wymierne oszczędności.

Nowa organizacja pracy stalowowolskiego magistratu połączona jest z dużym projektem cyfryzacji Stalowej Woli, a więc z wymianą programów dziedzinowych, które usprawnią funkcjonowanie poszczególnych wydziałów, zintegrują usługi i przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi działami, a jednocześnie udostępnią kilkadziesiąt usług publicznych przez Internet. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli załatwić swoje sprawy związane z podatkami, śmieciami, usługami edukacyjnymi czy innymi wnioskami za pośrednictwem elektronicznego biura Urzędu Miasta bez wychodzenia z domu.

NOWE WYDZIAŁY W DOTYCHCZASOWYCH BIURACH

W ramach reorganizacji, by skonsolidować zadania inwestycyjne i te związane z ochroną środowiska powstał Wydziału Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska. W nim zostały skupione wszystkie kompetencje dotyczące ochrony środowiska, jak chociażby kwestia zarządzania zielenią, pozwoleniami dotyczącymi wycinki czy kwestie odpadowe. Wyspecjalizowanie tego działu jest również ukierunkowane zwróceniem większej uwagi na zarządzanie terenami zielonymi na terenie Miasta Stalowej Woli, wszystkimi inicjatywami proekologicznymi związanymi z prowadzonymi nowymi nasadzeniami drzew oraz kwestią ochrony jakości powietrza i hałasu. Ten dział będzie również odpowiedzialny za przygotowanie pełnego procesu inwestycyjnego, który został oddzielony od wdrożenia. Wykonaniem inwestycji będzie zajmował się Wydział Realizacji Inwestycji i Transportu. Natomiast dla lepszego zorganizowania oraz nadzoru przebiegu procedur zamówień publicznych został utworzony wyspecjalizowany referat do obsługi przetargów – Referat Zamówień Publicznych.

Od początku stycznia w strukturze Urzędu Miasta pojawił się nowy wydział zajmujący się przygotowaniem monitoringu miejskiego – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Jego celem jest wdrożenie i zarządzanie monitoringiem oraz rozbudową sieci monitoringu na terenie Miasta Stalowej Woli.

Sprawy obywatelskie związane z wydawaniem aktów stanu cywilnego, jak również kwestie meldunkowe, ludnościowe, dowodowe zostały połączone w jeden wydział (Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich), aby usprawnić współpracę i przepływ informacji. Docelowo planowane jest utworzenia jednego biura obsługi klientów wszystkich spraw obywatelskich.

Kolejna istotna zmiana dotyczy połączenia działań związanych z promocją zarówno samorządu Miasta Stalowej Woli, jak i promocją gospodarczą, wsparciem dla uczelni wyższych oraz działaniami kulturalnymi i sportowymi. W związku z tym zostały zlikwidowane obecna Kancelaria Prezydenta Miasta oraz Biuro Inwestora i Promocji Gospodarczej, a powstał Wydział Promocji, Kultury i Sportu łączący kompetencje tych działów.

Na chwilę obecną zmiany nie wpływają na aktualne siedziby biur zajmujących się poszczególnymi sprawami.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. ligamento

    8 stycznia 2019 at 21:12

    Hehe, jak to wszystko pięknie brzmi. Ilu nowych urzędników zatrudni Urząd?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Stalowej Woli

hsw

Zarząd Huty Stalowa Wola S.A. o wypłacie dywidendy za rok obrotowy 2018

stw24.pl25 czerwca 2019
64685504_1776015922532036_2922400008529510400_n

Zagłosuj na projekt ,,MuraLove Miasto”

stw24.pl25 czerwca 2019
AGN_2150

Kolorowy festiwal na rozpoczęcie wakacji

stw24.pl25 czerwca 2019
wojsko_13

Ćwiczenia na poligonie – zakaz wstępu!

stw24.pl24 czerwca 2019
zaklikow3

Jedzie nowe do straży

stw24.pl24 czerwca 2019
hbjg

Stalowowolscy policjanci zajęli II miejsce w Konkursie “Patrol Roku 2019″

stw24.pl24 czerwca 2019
IMG_20190621_123547

Z Sanną żartów nie ma

stw24.pl21 czerwca 2019
Zubko

Nauka stawiania pierwszych liter fascynowała mnie – rozmowa z Izabelą Zubko

stw24.pl21 czerwca 2019
UM herb

Ile posiadają radni miejscy i prezydenci? Sprawdzamy oświadczenia majątkowe

stw24.pl20 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 570 224 700
e-mail: biuro@stw24.pl

Copyright © STW24.pl